Dřív než půjdu spát

Dřív než půjdu spát https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92705/bmid_driv-nez-pujdu-spat-8kd-92705.jpg 4 719 189

Vzpomínky: právě ty definují, kým jsme. Bez paměti člověk přestává existovat. A právě takto žije Christine, která po autonehodě ztrácí paměť pokaždé, když usne. Každý nový den je pro ni první a zároveň poslední. Její manžel Ben jí každé ráno trpělivě vypráví její vlastní život a obětavě se o ni stará… Anebo je vše trochu jinak? Christine se podaří za pomoci mladého doktora začít psát deník, a jeho stránky jí jednoho dne prozradí: Nevěř svému muži. Napsala to však vůbec sama? Jak se lze dopátrat pravdy o minulosti, když jediné, co znáte, je dnešek?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Before I Go To Sleep , 2011

Thebookman
26.01.2016 5 z 5

Přemýšlím, jak okomentovat tuto knížku.. No, je pravda, že jsem sice čekal trochu něco jiného, ale také je pravda, že po přečtení mi to vůbec nevadí. Prvky ženského románu se v této knížce nezapřou, ale na druhou stranu si myslím, že to propůjčilo příběhu zvláštní podání. Ten konec jsem OPRAVDU nečekal. Když o tom přemýšlím, asi by bylo jiné vyprávění, kdyby to napsala žena, než když to napsal muž (S. J. Watson).
Teď ještě zbývá se kouknout na filmovou verzi s Nicole Kidman v hlavní roli, a můžu porovnat. Ale věřím, že knižní verze bude o něco lepší. :-) Ale kdo ví..? :-)

blonďatá.luc
26.01.2016 5 z 5

Kniha, která vám nedovolí usnout dokud ji nedočtete. Kniha, od které se nedá odtrhnout ať se člověk snaží sebevíc. Navíc když si myslíte, že máte jasno, kniha vás překvapí. Myslím, že při čtení této knihy nuda nehrozí ;)

bianca5
18.01.2016

Tak rychlovka přečtená za víkend - protože to prostě jinak nešlo.......dál....? a dál...?.....cože.....?

luca.peony
07.01.2016

Doslova láska na první pohled.. a kdybych nemusela chodit spát a do práce, pravděpodobně už ji mám dávno přečtenou.. :) Už se těším na další stránku :)

cie
03.01.2016 5 z 5

Napětí od začátku do konce! A i když si myslíte, že pointa je jasná, tak budete na konci překvapeni ;-)

rejka79
30.12.2015 3 z 5

Tri hvezdy za precteni a zvedavost, jak to dopadne. Jinak jsou tam nelogicnosti, veci nedavaji smysl, neni to zkratka domyslene

putpuda
15.12.2015

Já viděla nedávno film. Nebylo to tak hrozné, ale měla jsem si půjčit knížku a né čučet na film, Ta je určitě o 100 % lepší :).

28401
15.12.2015 5 z 5

Doporučuji !!

Šánka
14.12.2015 5 z 5

Úžasné !! Chytlavě napsaný psychologický thriller, který mě od prvních stránek dostal do permanentního napětí a dovedl do nečekaného strhujícího závěru. Přála bych si více takových prvotin.

Danago
21.11.2015 5 z 5

Super kniha, můžu jen doporučit, napínavá od začátku do konce. Asi bych to ženským románem nenazval , nevím samozřejmě muži čtou asi něco jiného.

zmrzka88
17.11.2015 5 z 5

Kniha se velmi pěkně četla, to musím uznat. A překvapivý pro mě byl hlavně konec. Tak nějak jsem celou dobu netušila, co mohu v další kapitole čekat. Takže doporučuji.

danazeskolky
17.11.2015 4 z 5

Působilo to na mě natolik sugestivně, že jsem se uprostřed spánku vzbudila s myšlenkou, jestli si já sama pamatuji svoji minulost... Hodně mi to připomnělo období, když mi náhle zemřel manžel; člověk se po silném emočním šoku dostane úplně do jiné dimenze. To "nevědění" musí být příšerné! Jinak střed knihy mi občas přišel, že se trochu vleče, ale závěrečná třetina to "zachránila". Doporučuji (i když určitě ne všem čtenářům...).

trudoš
10.11.2015 3 z 5

Čekal jsem thriller a dostal ženský román. Cože se to stalo?
Dřív než půjdu spát má bezesporu své kvality, minimálně po stránce jazykové stylistiky a zajímavého nápadu. Jenže ta vata... Chápu, že rozsah 360 stran dal S. J. Watsoni skvělou možnost detailně prozkoumat psychologii ženy, která si nic nepamatuje, ale tím že dokola opakuje ty stejné motivy, z toho nijak nevychází se ctí. V příběhu navíc trochu pokulhává gradace, která je velmi pozvolná, až se sem tam ztrácí docela (paradoxně právě díky těm amnéziím). Stejně tak uvěřitelnost hapruje v určitých momentech, jež hraničí s vykonstruovaností. Rozhodně nechci knize upírat jistou dávku napětí, kdy každou třetinu přehodnocujete vše, co doposud znáte, ale jedna věc je ztrácet paměť a druhá je přesvědčit čtenáře o nelogickém chování postav, co s pamětí problém nemají. A právě v tom druhém bodě u mě autor bohužel selhal.

Kodetka
26.10.2015 5 z 5

Amnézie, s touto diagnózou, myslím, si nikdo z nás nedokáže představit žít. Kniha nás zavede do života jedné ženy, která se s touto diagnózou pere po svém. Je to velmi emotivní příběh, kde nechybí napětí. Rozhodně se u této knihy nenudíte.

MikeDV3
25.10.2015 5 z 5

Naprosto úžasná kniha od které se nedá odtrhnout. Přečetl jsem ji za dva dny.
Určitě doporučuji přečíst. :D

fis.rena
18.10.2015 4 z 5

Od začátku jsem měla tušení,a to se mi na konci potvrdilo. Nicméně i přesto se mi knížka velice líbila a stojí za přečtení.

crazyslunicko
14.10.2015 5 z 5

Zajímavé počtení. Líbilo se mi, jak se příběh najednou vyvíjel a jak se s tím hlavní hrdinka poprala. Velice emotivní příběh. Co když se probudíte a člověk, kterému nejvíce věříte Vám spoustu let lže o tom čím jste a o celém Vašem životě. Viděla jsem i zfilmovanou verzi s Nicol Kidman a nebylo to tak špatné.

DK197
11.10.2015 3 z 5

Kniha se mi moc líbila, ačkoli jsem tam nalezla pár klišé. Většinu knihy jsem četla jedním dechem. Hlavně ten konec, abych věděla, jak to celé dopadne. :-) Zdařilé, přestože jsem pod příběhem čekala úplně něco jiného.

Livia
25.09.2015 4 z 5

Aj keď som predtým videla film, kniha ma dokázala neustále prekvapovať, čo sa nestáva v podobných situáciách často. 300 strán plných napätia, bezmoci a zmätku, ktorý čitateľ prežíva spoločne s hlavnou hrdinkou.

tomas2728
21.09.2015 3 z 5

Misty trochu zdlouhave, dej mozna trochu predvidatelny, zacatek vlacny,konec zadna bomba, presto se to cetlo dobre, vtahlo me to do deje. Kniha to neni spatna, ale dalo se z toho vytezit vice.