Cestou vlka - Tulák 1

Cestou vlka - Tulák 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438/mid_tulak-1-cestou-vlka-cfB-438.jpg 4 204 27

Drenajská sága série

Král Drenaje je mrtev - zavražděn bezohledným zabijákem. Do drenajských zemí vpadly nepřátelské oddíly. Jejich rozkazy jsou prosté - zabít každého muže, ženu či dítě. Ale je tu ještě naděje. Pronásledován muži, kteří se chovají jako zvířata, a zvířaty, která chodí jako lidé, se válečník Tulák musí vydat do země Nadirů plné strašidel, aby našel legendární Bronzovou zbroj. S ní musí zastavit příval. Ale lze mu důvěřovat? Protože je to Tulák řečený Zabiják. Zrádce, který zabil krále... -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Perseus

Waylander , 1986

OUTbrain
28.02.2024 3 z 5

Kniha jako taková ušla, ale je to první kniha, kde jsem opravdu nesnášel překlad. Na každé straně bylo tak 2x slovo "zubit se" ve všech formách. Děs

PitoR
25.02.2023 4 z 5

„Jeden válečník. Jedna mysl. Jedno poslání.“

Prvá kniha "Drenajskej ságy" od uznávaného autora tzv. heroic fantasy, ktorá obsahuje 11 dielov. Na Slovensku známy „iba“ prostredníctvom výbornej trilógie "Trója". Vďaka Čechom sa môžem(e) zoznámiť aj s jeho ďalšou tvorbou. Čo k tomu povedať?

„Zlo není jako skála, pevné a nehybné - je jako rakovina, která se pořád rozrůstá.“

Drenaj čelí veľkej presile krutých Vagrijcov. Všetko môže zvrátiť Tulák, muž s pochybným profilom. Musí však splniť jednu neľahkú úlohu, čím by mohol prikloniť misky váh na stranu Drenajcov. Zároveň by tak odčinil jeden krutý zločin z minulosti. Zabijak, ktorý je sám na výplatnej listine nájomných vrahov a nielen tých, to nemá jednoduché a musí sa popasovať s rôznymi nástrahami a nebezpečenstvami. Od samotného úvodu sú meče, dýky, nože, kuše, oštepy i luky v plnej permanencii. Mŕtvych, ako v každej vojne, neúrekom. David Gemmell však vie aj to násilie podať „ľudským“ spôsobom, ak to môžem takto povedať.

Kniha sa číta veľmi ľahko. Dal som ju, ako sa vraví, na jeden dúšok. Výborná oddychovka!!!! A teším sa na pokračovanie pod názvom "V ríši vlka: Tulák 2".

Peter73
05.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Temná fantasy ako noc. Medzi drenajcami a vagriancami prebieha vojna, krajina je pustošená generálom Kaemom. Najomného vraha prezývaného Tulák spojí osud s mníchom a mrtvý vládca ho poverí, aby získal mocný artefakt, ktorý môže zmeniť vývoj vojny. Konanie hlavných osôb určujú mŕtvi, vo sne ich navádzajú akou cestou sa vybrať. Toto mi vadilo, nie je to čisto hrdinská fantasy. Osôb v knihe je veľa, dej je prekvapivý, autorov rozprávačský štyl je dobrý. Trochu ťažšie som získaval náklonnosť k postavám, žiadna z nich nie je čierna alebo biela. Drenajský svet je zaujímavý a stojí za to dočítať celú sériu. V knihe mi pre lepšiu orientáciu cesty Tuláka chýbala mapa.

avalonek
18.08.2021 4 z 5

Nechytli mě to tolik jako příběh o Conavarovi,ale i tak to bylo velice dobré.Postavy byly hrozně sympatické a fakt se mi to líbí,těším se na další díl

Cibulek
10.08.2021 5 z 5

Klasicka fantasy, ktera odsypa, autor se s nikym nemazli. Jen se mi uplne nepodarilo si k zadne postave vytvorit vztah, snad az na mnicha..Tak rychle jsem uz dlouho zadnou knihu neprecetl a rychle na dalsi dil.

denniys
08.03.2021 5 z 5

Skvělé!! Vynikající fantasy.. Autor na těch "pár" stranách rozehrál příběh, na který by jiní potřebovali jednou tolik stran.. Nemazlí se s ničím, skáče z jednoho boje do druhého, hlavní hrdiny nešetří a smrt je všudypřítomná.. Uvidíme, co bude dál, ale zatím 90%

Luigi1
10.11.2020 5 z 5

O tomto spisovateli,Davidu Gemmellovi jsem se dozvěděl od známého a hned se pustil do čtení.Jsem mile překvapen.Doporučuji

Vevericka.eva
01.09.2020 5 z 5

Dala jsem si opáčko po 15 letech. A je to pořád zatraceně dobrá hrdinská fantasy. Málokdo umí udržet příběh celou dobu v takovém tempu. Tulák počáteční prototyp antihrdiny, kterého si zamilujete, a který má nakonec víc morálky než opěvovaní hrdinové.

Hadati
04.08.2020 5 z 5

Gemmelovu Drenajskou ságu mám rád, a i když ji čtu po tolika letech znovu, tak mě stále baví. Tulák je velmi charismatickou postavou a jeho rozhodnutí mají nakonec vliv na celý svět. Také je zajímavé sledovat vznik třicítky. Jen mi přišlo přehnané, když Tulákova příkladu přeměny jeho osobnosti následovaly další postavy. To je ale jediná má výtka, která se dala zkousnout.

tonysojka
26.06.2020 4 z 5

Nechápu ,jak jsem mohl takovou dlouhou dobu Gemmella míjet. I když na rozdíl od moderních fantasy místy trochu úsměvně předvídatelné, ( zub času je trochu znát)přesto velmi epické,akční ,fantastické a někdy dojemné.Přiznám se,že na závěr jsem měl na kůži "husinu".Dialogy sice takové westernovsky chlapácké,přesto mi ve vyprávění nevadily.Celkově velmi návyková odpočinková četba .Vrhám se na další díl.

n.ezn.amy
26.04.2020 5 z 5

Další skvělý příběh z drenajských ság. Tulák jenž zabil krále musí v zemích Nadirů nalézt bronzovou zbroj, aby zachránil říši. Gemmel rozvíjí příběh rozporuplného hrdiny, kdy člověk, který zradí, se nakonec může stát spasitelem.

BlackBlade
25.10.2019 5 z 5

Tulák je super, ale můj jasný favorit v Drenajské sáze je jednonačně Druss se sekerou, řečený Smrtonoš!

termitovo
23.03.2019 4 z 5

Souhlasim s Gordonlordem. Nenudilo mne to, ale ani mne to nevtahlo...

Ramiel
05.02.2019 3 z 5

Tulák se u mě zařadil mezi oblíbené hrdiny jako Geralt a Černý Rogan.
Příběh je fajn, odvíjí se tak nějak dle očekávání bez nějakých velkých překvapení. Jen konec mi přišel velmi useknutý, možná by si zasloužil trochu větší propracování, než jen rychlé shrnutí na dvě tři stránky.

annes
01.11.2018 5 z 5

Gemmell nezklamal. Povedené fantasy a tuláka si i přes jeho náturu velmi rychle oblíbíte ;-)

Pan_Skala
22.09.2018 5 z 5

Gemmellův styl psaní je sice předvídatelný, ale právě proto to miluji už od první knihy, kterou jsem od něj četl. Shodou okolností byl to právě Tulák a proto jsem si to taky po tolika letech zopakoval. Je to prostě krásně uklidňující číst o tom jak se jakoby záporná postava stává kladnou.

jockjock
23.03.2018 4 z 5

Podle vzhledu Gemmela jsem čekal že to bude jen nějaká krvavá řežba,byla, ale taky to mělo vše ostatní co si ve fantasy přeju,špičková kniha!

Knihommoll
21.03.2018 5 z 5

Opět se mi potvrdilo, že Gemmell byl prostě génius :)

špulo
23.01.2018 5 z 5

Gemmell je vo fantasy niečo podobné ako Zane Grey vo westernoch. Silní, často osamelí, hrdinovia, ktorí viac konajú ako hovoria, a keď hovoria, stojí to za to. K tejto knihe sa rád vraciam, pretože je to PRÍBEH. Bez zbytočných popisov prostredia, bez zložitej kompozície, oprostený od balastu ako naťahovanie deja či vypĺňacej vaty. Takto sa rozprávajú príbehy, takto sa píše dobrodružná hrdinská fantasy.

KAREL6725
21.11.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější trilogie od autora. Příběh Tuláka , muže s temnou minulostí, který je pronásledován vlastním svědomím. Svými dobrými skutky se snaží odčinit , zlo kterého se dopustil. Parádní příběh , skvělé čtení, plný počet hvězd. Doporučuji, já mám , pro autorovy knihy vždy jen slova chvály.