Tulák 1 - Cestou vlka

Král Drenaje je mrtev - zavražděn bezohledným zabijákem. Do drenajských zemí vpadly nepřátelské oddíly. Jejich rozkazy jsou prosté - zabít každého muže, ženu či dítě. Ale je tu ještě naděje. Pronásledován muži, kteří se chovají jako zvířata, a zvířaty, která chodí jako lidé, se válečník Tulák musí vydat do země Nadirů plné strašidel, aby našel legendární Bronzovou zbroj. S ní musí zastavit příval. Ale lze mu důvěřovat? Protože je to Tulák řečený Zabiják. Zrádce, který zabil krále... -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/438/tulak-1-cestou-vlka-cfB-438.jpg 4.6139

Drenajská sága (1.)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Perseus

Waylander (1986)

Kniha Tulák 1 - Cestou vlka

termitovo

Souhlasim s Gordonlordem. Nenudilo mne to, ale ani mne to nevtahlo...

Ramiel

Tulák se u mě zařadil mezi oblíbené hrdiny jako Geralt a Černý Rogan.
Příběh je fajn, odvíjí se tak nějak dle očekávání bez nějakých velkých překvapení. Jen konec mi přišel velmi useknutý, možná by si zasloužil trochu větší propracování, než jen rychlé shrnutí na dvě tři stránky.

annes
01.11.2018

Gemmell nezklamal. Povedené fantasy a tuláka si i přes jeho náturu velmi rychle oblíbíte ;-)

Pan_Skala
22.09.2018

Gemmellův styl psaní je sice předvídatelný, ale právě proto to miluji už od první knihy, kterou jsem od něj četl. Shodou okolností byl to právě Tulák a proto jsem si to taky po tolika letech zopakoval. Je to prostě krásně uklidňující číst o tom jak se jakoby záporná postava stává kladnou.

jockjock
23.03.2018

Podle vzhledu Gemmela jsem čekal že to bude jen nějaká krvavá řežba,byla, ale taky to mělo vše ostatní co si ve fantasy přeju,špičková kniha!

Knihommoll
21.03.2018

Opět se mi potvrdilo, že Gemmell byl prostě génius :)

špulo
23.01.2018

Gemmell je vo fantasy niečo podobné ako Zane Grey vo westernoch. Silní, často osamelí, hrdinovia, ktorí viac konajú ako hovoria, a keď hovoria, stojí to za to. K tejto knihe sa rád vraciam, pretože je to PRÍBEH. Bez zbytočných popisov prostredia, bez zložitej kompozície, oprostený od balastu ako naťahovanie deja či vypĺňacej vaty. Takto sa rozprávajú príbehy, takto sa píše dobrodružná hrdinská fantasy.

KAREL6725
21.11.2017

Moje nejoblíbenější trilogie od autora. Příběh Tuláka , muže s temnou minulostí, který je pronásledován vlastním svědomím. Svými dobrými skutky se snaží odčinit , zlo kterého se dopustil. Parádní příběh , skvělé čtení, plný počet hvězd. Doporučuji, já mám , pro autorovy knihy vždy jen slova chvály.