Tulák 1 - Cestou vlka

Král Drenaje je mrtev - zavražděn bezohledným zabijákem. Do drenajských zemí vpadly nepřátelské oddíly. Jejich rozkazy jsou prosté - zabít každého muže, ženu či dítě. Ale je tu ještě naděje. Pronásledován muži, kteří se chovají jako zvířata, a zvířaty, která chodí jako lidé, se válečník Tulák musí vydat do země Nadirů plné strašidel, aby našel legendární Bronzovou zbroj. S ní musí zastavit příval. Ale lze mu důvěřovat? Protože je to Tulák řečený Zabiják. Zrádce, který zabil krále... -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438/big_tulak-1-cestou-vlka-cfB-438.jpg 4.5173

Drenajská sága 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Perseus

Waylander, 1986

Kniha Tulák 1 - Cestou vlka

avalonek
18.08.2021

Nechytli mě to tolik jako příběh o Conavarovi,ale i tak to bylo velice dobré.Postavy byly hrozně sympatické a fakt se mi to líbí,těším se na další díl

Cibulek
10.08.2021

Klasicka fantasy, ktera odsypa, autor se s nikym nemazli. Jen se mi uplne nepodarilo si k zadne postave vytvorit vztah, snad az na mnicha..Tak rychle jsem uz dlouho zadnou knihu neprecetl a rychle na dalsi dil.

denniys
08.03.2021

Skvělé!! Vynikající fantasy.. Autor na těch "pár" stranách rozehrál příběh, na který by jiní potřebovali jednou tolik stran.. Nemazlí se s ničím, skáče z jednoho boje do druhého, hlavní hrdiny nešetří a smrt je všudypřítomná.. Uvidíme, co bude dál, ale zatím 90%

Luigi1
10.11.2020

O tomto spisovateli,Davidu Gemmellovi jsem se dozvěděl od známého a hned se pustil do čtení.Jsem mile překvapen.Doporučuji

Vevericka.eva
01.09.2020

Dala jsem si opáčko po 15 letech. A je to pořád zatraceně dobrá hrdinská fantasy. Málokdo umí udržet příběh celou dobu v takovém tempu. Tulák počáteční prototyp antihrdiny, kterého si zamilujete, a který má nakonec víc morálky než opěvovaní hrdinové.

Hadati
04.08.2020

Gemmelovu Drenajskou ságu mám rád, a i když ji čtu po tolika letech znovu, tak mě stále baví. Tulák je velmi charismatickou postavou a jeho rozhodnutí mají nakonec vliv na celý svět. Také je zajímavé sledovat vznik třicítky. Jen mi přišlo přehnané, když Tulákova příkladu přeměny jeho osobnosti následovaly další postavy. To je ale jediná má výtka, která se dala zkousnout.

tonysojka
26.06.2020

Nechápu ,jak jsem mohl takovou dlouhou dobu Gemmella míjet. I když na rozdíl od moderních fantasy místy trochu úsměvně předvídatelné, ( zub času je trochu znát)přesto velmi epické,akční ,fantastické a někdy dojemné.Přiznám se,že na závěr jsem měl na kůži "husinu".Dialogy sice takové westernovsky chlapácké,přesto mi ve vyprávění nevadily.Celkově velmi návyková odpočinková četba .Vrhám se na další díl.

n.ezn.amy
26.04.2020

Další skvělý příběh z drenajských ság. Tulák jenž zabil krále musí v zemích Nadirů nalézt bronzovou zbroj, aby zachránil říši. Gemmel rozvíjí příběh rozporuplného hrdiny, kdy člověk, který zradí, se nakonec může stát spasitelem.