Dreamologie

Dreamologie https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309933/mid_dreamologie-0F5-309933.png 4 280 81

Kdo by nechtěl potkat kluka svých snů? ...A jak se vůbec stane, že se do někoho zamilujeme? Alice potká kluka svých snů – doslova. S Maxem toho od dětství prožili spoustu, pojí je dlouhá léta přátelství, ale i vzájemných sympatií – až na to, že vše se odehrává pouze v jejich snech. Když se pak Alice se svým otcem přestěhuje z New Yorku do Bostonu a začne chodit na novou školu, je pro ni velkým překvapením, když Maxe ve třídě potká – krásného kluka z masa a kostí. Cestu k sobě ale nenacházejí snadno. Za vším vězí dávný experiment, který jim hranici mezi realitou a snovým světem nadlouho rozostřil. Komediální příběh s laskavě potrhlými hrdiny a spoustou sympatických postav, které čtenáře donutí smát se nahlas!... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Dreamology: A Love Story , 2016

simca9342
05.03.2024 5 z 5

Přečteno před lety.

Nádherný fantasy příběh, který se odehrává částečně ve snech a realitě- střední škole a životě hlavní hrdinky. Alice a Max... zdálo se , že se navzájem mají moc rádi, ale bude to tak ve skutečnosti nebo je za objevením vztahu čeká dlouhá cesta? Moc se mi to líbilo!

Bětuu
16.11.2023 4 z 5

Tahle kniha si tři roky zpátky získala moje srdce a já ji zbožňovala. A tak proč si ji nepřečíst znovu?
Romantika? Teď mi pripadala taková chaotická, postavy neměly osobnost a vše se točilo jen kolem hlavní hrdinky, konec mě tolik neuspokojil a zápletka ze sny byla trochu fantasy, která nedávala smysl?
Spíše doporučuju mladším čtenářům.

Nathally
06.11.2023 5 z 5

Klasická young adult romance - romantické, roztomilé a vtipné. Dobře se četla a je v ní plno vtipných scén. Hned jsem si Maxe a Alici zamilovala

E.T.007
23.03.2023 2 z 5

Dve hviezdičky za skvelý nápad a pár svetlejších miest v príbehu, ktorý ma, žiaľ, inak nebavil. Som z tejto knihy poriadne sklamaná.

marina4088
07.07.2022 3 z 5

Dreamologie bylo příjemné oddechové čtení se špetkou fantasy.

Sledujeme tu příběh Alice a Maxe, kteří se potkávají jen ve snech a zažívají spolu nevídané dobrodružství.. i první lásku. Alex pak přestoupí na jinou školu a zjistí, že Max není jen ve snech, ale je reálný. Tímhle začíná jejich doopravdické dobrodružství.

Díky Maxovi potkáváme i Celeste - která pro mě byla docela sympatickou postavou. Bohužel ukončení jejich vztahu a její následná nová láska, kterou si našla do týdne mi přišla dost odbytá, vzhledem k tomu, jak se jeden za druhého rvali.

Naprosto skvělý nápad, který měl takový potenciál! A tak hrozně se ten potenciál nevyužil, bohužel. Skvěle vystavený svět snů a poté prolnutí s realitou a uvědomění si.. že je realita vlastně protíná do snu, načež později se začne sen prolínat do reality. Když už se autora začala prát s takovýmhle nápadem, mnohem více bych zařadila potencionál snů a zaměřila se víc na ně. Konec knihy mi taky přišel moc zrychlený, klidně bych pár stran k dobru přidala.

Jinak - na zadní straně obálky se píše, že ne v knize budeme smát nahlas jak je vtipná. No po dočtení jsem se zasmála jedině tomu, jaká to nebyla pravda. Když už se něco píše rovnou na obálku, bylo by fajn, kdyby to byla aspoň z části pravda (zase buďme realisti..)

Knihomolka97
25.03.2022 4 z 5

Dreamologie je velmi povedená YA romantická knížka se zajímavým tématem. Příběh jsem si užila a odpočinula si u něj. Ano, mám pár výhrad, ale celkově jsem určitě spokojená. :)
Alice i Max byli sympatičtí hrdinové, i když oba mě chvilkama štvali svým chováním.
Líbily se mi jak části z reality, tak snů. Četlo se to výborně.
Rozhodně musím zmínit Olivera, protože ten byl naprosto úžasnej! Ze začátku mě i napadla taková myšlenka, že by mi vůbec nevadilo, kdyby se to s ním víc zamotalo a Alice mu dala šanci.
Další Celeste.. bylo mi jí líto, byla opravdu hodná holka, nicméně si myslím, že se to s ní vyřešilo až moc snadno. Čekala jsem větší drama.
A to samé na konci. Taky mi to přišlo takové moc jednoduché.

jitka_dankova
03.02.2022 3 z 5

(SPOILER) (spoilery) Romantický příběh s drobným nadpřirozeným prvkem, který jsem si prostě musela přečíst. I když už se knížka hrozně špatně shání. A i když jsem z recenzí věděla, že nejspíš budu rozčarovaná. Tak ano, jsem rozčarovaná. Ten nápad se sny je tak suprový, ale to provedení v knížce je taaak nevyužité. Nelíbilo se mi, že celá ta situace ublížila Celeste, bylo mi jí líto. Nevěřila jsem hlavnímu hrdinovi ty proměny nálad, nevěřila jsem jim tu zamilovanost, bylo to zvláštní. Ten obrat na konci byl taky zvláštní a zdůvodnění mne překvapilo. Prostě se tam se vším dalo lépe pracovat. Romantická linka se mi tam tedy vůbec nelíbila a neoslovila mne.
Kdo hledá podobné téma, tak propracovaný svět setkávání ve snech je sérii "Stříbrná kniha snů " od Kerstin Gier. A zajímavé propojení ve snech je i v pokračování knihy "Záležitost s duchem: Mr. Ghost" od Marie Matušíkové (teprve vyjde knižně, zatím jen na Wattpadu).

lost.in.books
01.02.2021 3 z 5

Hodnocení: Tuto knihu jsem si v knihovně půjčila čistě jen ze zvědavosti a nic extra oslnivého jsem od toho nečekala. A tato hypotéza se mi naplnila- jednalo se o průměrný oddechový young adult román cílený spíše pro mladší čtenáře, u kterého si odpočinete,ale zároveň Vám to nic moc nedá. Knihu jsem četla ve svých 17 letech a řekla bych i tak, že by kniha mohla více bavit a oslovit mladší čtenáře, než jsem já.
Ten hlavní nápad - práce se sny a celkově bádání ve světě snů se mi moc líbil, ale přišel mi takový nedotažený a ne zas tak důkladně promyšlený. Myslím že by se z toho nápadu dalo vyždímat ještě více. Kniha slibovala sympatické postavy a pasáže, u kterých se budeme smát nahlas , ale bohužel se mi ani jedno z toho nestalo . Co se postav týče, tak jsem si oblíbila jen Maxe, který byl moc fajn, chytrý a hlavně rozvážný. Ale naopak hlavní hrdinka Alice mi moc sympatická nebyla díky své nerozvážnosti, zbrklosti a vlezlosti. V některých částech knihy mi vážně lezla na nervy a nechápala jsem její rozhodnutí. Jinak mě ostatní postavy nenadchly.
Styl psaní mi vcelku sedl a kniha se díky němu četla rychleji. Co se zvratů týče, tak zde nebylo tolik obratů v příběhu, které by se nedaly očekávat, nic mě zas tak nepřekvapilo a konec knihy jsem odhadovala tak, jak skončil. Jinak musím vyzdvihnout obálku knihy, která se mi moc líbila , upřímně více než příběh , kterému prostě něco chybělo. Byl to takový klasický romantický příběh s celkem zajímavým nápadem, ale nějak mě to nenadchlo natolik abych to musela všem doporučovat, věřím , že se to mladším čtenářům bude líbit více.

asodomkova
28.01.2021 3 z 5

Kniha, od které jsem skoro nic nečekala se ukázala ve vážně pěkném světle. Originální nápad, rozkošné zpracování, romantická linka. Určitě je to pro mladší čtenáře, než jsem já, všechno je takové růžové, miloučké a pozitivní. Ale krásně se to četlo i mně. Byla to taková moc příjemná oddechovka.

Shinju
20.08.2020 3 z 5

Přečteno jedním dechem za půl dne. Takové oddechové čtení, které neurazí, ale po předčtení celého příběhu moc nenadchne. Ale určitě kniha stojí za předčtení.

HaD542
19.06.2020 4 z 5

Od knížky jsem čekala trochu víc, ale za koupi myslím si stála. Je pravda, že jsem také jako ostatní čekala víc prolnutí snů a běžných životů, ale jinak se mi moc hezky četla.

Baru_books
08.06.2020 5 z 5

Kniha byla ůžasná, skrátka přeně podle mého očekávání.

blackoutzuzi
11.05.2020 4 z 5

Kniha popisuje magický snový svět, ve kterém se odehrává romantický příběh. Pasáže, jež se věnovaly snům, byly barvitě popsány a byly plné dobrodružství - tak ty mě bavily neskutečně - škoda, že jim autorka nevěnovala větší pozornost. I tak knihu doporučuji :)

a.r.nick
06.05.2020 3 z 5

Tak tady jsem čekal něco úplně jiného. Že ty sny, které můžou dva lidi spoluovládat, budou nějak využity, že se víc prolne snový a reálný svět... Prostě jsem asi čekal víc akce z toho, ŽE to Alice a Max dokážou, a míň nudného pátrání po tom, PROČ to dokážou ;-)

YA-girl
05.02.2020 3 z 5

Dle anotace jsme se měli smát nahlas - a ani u mě se toto proroctví nenaplnilo ;)... Hlavně mě ale zklamalo, že se z námětu románu dalo vytěžit mnohem, mnohem, MNOHEM víc... Těšila jsem se víc na popis těch snů a toho, jak se pak třeba prolíná či naopak liší snový a skutečný svět, ale místo toho děj zabředl do pátrání po tom, proč se Alice a Max ve snech vůbec potkávají (a to vysvětlení podle mě za to dlouhé pátrání ani nestálo ;)). Snový Max byl opravdu sympaťák a mrzí mě, že mu nebylo věnováno víc prostoru, a celkově i tomu snění jako takovému - na jednu stranu si ve snech hrdinové mohli dělat, co chtěli, ale přitom vlastně tak úplně nebyli schopní ty sny ovládat podle sebe, nebo aspoň Alice nebyla... Přijde mi, že autorka prostě měla nápad, ale neměla už dost fantazie na jeho zpracování (tedy samozřejmě takové zpracování, jaké bych si já představovala; je mi jasné, že jiným čtenářům se do noty naopak trefila ;)).

chrastitko
24.11.2019

Milý a velmi originálně napsaný příběh se sympatickými postavami, které jsem si hned od počátku oblíbila ... hlavně teda Maxe☺️(přiznávám). O problematiku snů se zajímám, přijde mi to vše jako velké neznámo , které mě ale zároveň fascinuje.

Nejvíc jsem záviděla Alici to, když mohla ve svych snech procestovat spoustu míst a podniknout mnoho dobrodružných cest, i do oblastí, kde se v běžném životě člověk nemá možnost dostat, a to vše v doprovodu tak skvělého kluka, jako byl Max.

TeriLin1111
22.11.2019

Skutečně příjemná oddechovka. Sice je to klasický YA romantický příběh, i tak musím ocenit poměrně originální nápad. Je také pravda že jsem se nějak nenasmála jak bylo napsáno na obálce ale nelituji že jsem si Dreamologii přečetla. A postavy taky byly velmi sympatické :)

Osice
21.09.2019 4 z 5

Určitě nelituju, že jsem si Dreamologii přečetla, ale že bych se u ní nasmála, jak bylo avizováno na obálce, tak to nee. Knížká má super námět. Líbí se mi slovní hříčka "potkat kluka svých snů":-)
Moc mne ale nezaujaly popisované sny, ani mi vyloženě nepřirostly k srdci postavy. Jenže jsem dost citlivá na to, když mají děti vinou rodičů špatné dětství. Kladně vnímám fakt, že mě knížka popostrčila, abych si zjistila něco o snech. Nejvíc mne překvapilo, že se ve snech objevují jenom obličeje, které jsme už viděli, protože náš mozek neumí vytvořit vlastní.
Když hodnotím v kontextu cílové skupiny (12-17) a ve srovnání s E-denem, tak dávám tak 3,5*.

berka4151
21.08.2019 3 z 5

Romanťárna pro dívky, které s tímto žánrem začínají. Námět zajímavý, propracování horší, ale na letní oddychovku stačí.

Veruu95
03.08.2019 5 z 5

Milý a originální námět, sympatické postavy.
Knížka přečtena jedním dechem, skvělé čtení na léto, u kterého se pobavíte a odpočinete si. :)

sny pro dospívající mládež (young adult) romance

Lucy Keating
americká