Dražba

Dražba https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357445/bmid_drazba-OeE-357445.jpg 4 57 18

Vybledlé fotografie půvabného páru z poválečné Evropy. Staré dopisy, které hovoří o dávných ztrátách. A pohádková sbírka skvostných šperků. To je obsahem tajemné bezpečnostní schránky v newyorské bance, ke které se navzdory výzvám v tisku nikdo nehlásí. Záhadu začne rozmotávat Jane, soudní praktikantka, a Phillip, odborník na šperky z aukční sítě Christie’s. Kdo byla žena, která po sobě zanechala takové bohatství, ale žádnou závěť?... celý text

simca9342
18.03.2023 5 z 5

Mít osobní vlastnictví uložené v bance není v dnešní době nic zvláštního. Pokud ale člověk zemře nebo neodpovídá na výzvy, schránka se za přítomnosti notáře musí otevřít. V případě zemřelé hraběnky Marguerity di Son Pignelliové je kromě druhé možnosti po čase pravdivá ta první. Lidé,kteří vyřízení nejen totožnosti, ale i pozůstalosti dostanou na starost - soudní praktikantka Jane a odborník na šperky Phillip- zjišťuji o záhadné osobě, co se dá. Třeba to proč nemá žádné děti, příbuzné ani dědice nebo jaká je spojitost s Phillipovými předky a hraběcím rodem. Příběh je opět psaný v historickém kontextu. V díle slavné spisovatelky je zmínka o r. 1942 a válečné éře, protože paní M. v té době žila a emigrovala. Kromě toho jsem se při četbě dozvěděla něco o právu a dedictvi z hlediska financí. Opět krásný román, doporučuji.

Knihomolka506
23.02.2022 5 z 5

Dva odborníci přes zlaté cetky a soudní procesy hledají fakta a zajímavosti ze života zemřelé hraběnky.

Noctua8
14.07.2021 3 z 5

Prvoplánová, jednoduchá romantická oddechovka. Nic náročného, nic intelektuálního. Jen tak na ukrácení času. Děj je velmi předvídatelný a hodně "růžový". Dost otravné je, když jedna postava vypráví určitou událost několika lidem po sobě.

ikul
06.04.2021 3 z 5

Jednoduché, čtivé, bezkonfliktní, předvídatelné a ke konci trochu uspěchané čtení. Pro akční čtenáře asi nuda. Ale pokud si chcete odpočinout od těžké nebo závažné literatury, je to dobrá (za tři) oddychovka.

milena8281
22.08.2020 3 z 5

Kdysi dávno jsem četla 1 knihu od Steelové. Nenadchlo mě to. Teď po letech jsem si přečetla tuto. Je to jednoduchá oddychovka, děj je předvídatelný, přesto milý a četlo se to fakt dobře. Ideální na odpočinek. Prostě typická Steelová

Dreisii
22.04.2020 2 z 5

Začátek je celkem zajímavý, ale všechno předvídatelné a konec mě spíš nudil. Bohužel četla jsem i lepší od autorky.

Špekyn
22.04.2020 1 z 5

Jednoduchá, oddechová kniha, která nemá žádné ambice. Děj je velmi předvídatelný, víceméně nudný a v některých pasážích až zbytečně popisný (např. co se týká průběhu samotné dražby). Nicméně třeba na pláž na deku dobré.

HancaB82
22.01.2020 5 z 5

Velmi zajímavý příběh. Kniha se mi moc líbila.

mariva
28.12.2018 4 z 5

Přestože mi už knížky Daniely Steelové připadají hodně podobné, tahle mě hned od začátku zaujala a docela dlouho mě bavilo odhalování minulosti hlavních postav. Děj byl sice hodně předvídatelný a žádný zásadní zvrat nenastal, ale i tak to bylo docela příjemné čtení. Snad jen trochu dlouhé popisy šperků a průběhu dražby si autorka mohla odpustit.

Radka89
04.12.2018 4 z 5

Skvělé počtení. Příběh je hodně zajímavý, neotřelý.. Konec mě už moc nebavil.

alkena
29.07.2018 4 z 5

Lehká oddychovka na horké letní dny. Knihy D. Steel se sobě navzájem v mnohém podobají, ale v každé se najde i něco jiného.

Kvetulina
28.05.2018 3 z 5

Jako oddychové čtení na víkend ano.

Kačík
20.05.2018 4 z 5

Oddychové čtení, dle mého názoru až moc náhod dohromady.

Ola11
02.03.2018 4 z 5

Tak jako každá kniha, vynikající spisovatelky. Napětí, láska,.

alzbeta4340
14.02.2018 5 z 5

Dražba mě příjemně překvapila. Paní Steelovou moc často nečtu, některé její knihy byli pro mě až příliš sladké. Ale tohle není tento případ. Dražba je dobré čtení pro ženy, já si s ní krásně vyčistila hlavu od denních starostí. Styl psaní bych popsala jako romanticko - lakonický. Je to trochu něco jiného než knihy mladších autorek, které jsou plné explicitních erotických scén.
"Sotva si lehli, hned se pomilovali a pak se vrhli na ledničku a udělali si večeři.....". str. 260 :-)

perpe2a
04.02.2018 3 z 5

Bylo to milé. K odpočinku super, ale já už asi nepotřebuji nutně vždy v knize happy end. Takže trochu naivní, trochu nereálné, ale pěkně napsané. Toto je prostě klasická Danielle Steel.

jana79
31.01.2018 4 z 5

Hezka knizka zajimavy pribeh,jen nektere kapitoly byly prilis dlouhe a nudne,ale celkove muzu doprucit jako oddychove cteni na vikend

PavlínaAlžběta
18.12.2017 5 z 5

Popravdě tato kniha byla mojí druhou zkušeností s D. Steelovou a jsem z této knihy unešená. Kdysi dávno jsem četla román, který jsem odložila nedočtený a řekla jsem už nikdy. Tento román s krásným přebalem jsem měla vypůjčený, ale rozhodně po Vánocích vyrazím na nákup a pořídím si knihu do své knihovny. Jakmile jsem četla anotaci, netušila jsem, jak výborný děj se v listech skrývá. Příběh, který se čte opravdu lehce a při tom tam nechybí ani napětí, záhada a samozřejmě romantické pozadí. Postavy jsem si živě představovala, včetně všech těch starých skvostů ze schránky, budete vtáhnuti do děje. Román je samozřejmě dámskou záležitostí, ostatně jako všechna díla od této spisovatelky, ale zvažuji přečtení dalších děl. Doporučuji!

romantika

Danielle Steel