Dravec

Dravec https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161424/dravec-161424.jpg 4 83 30

Brno, květen 1999. V odpadní chodbě je nalezeno tělo znásilněné a umučené patnáctileté dívky. Nedaleko ní je do zdi vyryto 1986. Jediné, co se kriminalisté Boris Kuntz a Miloš Slavoš o možném pachateli dozvědí od dívčiny kamarádky, je, že ničím nevynikal, snad jen, že se pohyboval jako duch. Po pár týdnech udeří vrah znovu. Stará mince, nalezená u oběti, dovede vyšetřovatele do Lince, kde se v roce 1986 staly dva podobné, dodnes nevyřešené případy… Mimořádně agresivní zločinec je podle všeho nadprůměrně inteligentní, ale i neuvěřitelně odolný. Brzy si s vyšetřovateli začne hrát jako kočka s myší. Avšak jeho cílem zdá se nebylo zůstat utajen… Debutující thriller Adama Barny zasazený do okolí Brna a temných lesů Vysočiny zaujme gradujícím napětím, promyšlenou zápletkou a především originálním rozuzlením. -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Hauny
18.12.2022 4 z 5

Dravec je super detektivka, až na její poměrně zvláštní závěr. Detektivové jsou super, samotné případy byly zajímavé, ale rozuzlení mě asi lehce zklamalo.

1v8na
25.02.2022 3 z 5

Na jedné straně byla kniha svým způsobem čtivá, měla děj, který ubíhal. Bylo zde napětí a akce. Na straně druhé byly věci, které mi na knize nesedly a měla jsem s nimi problém. Např. Překlepy nebo velmi často používané odborné výrazy - to mne zdržovalo od čtení, protože jsem se soustředila na ten samotný výraz než na příběh. Taky mi vadil až moc scifi konex, který mi do celého příběhu nezapadal a neseděl mi v něm.
Místy byly pro mě části knih velmi brutální.
Co se mi naopak líbilo, bylo umístění děje v Brně a okolí. Četla jsem tedy o místech, která znám.

maximus13
14.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Pozor! Jak je správně uvedeno na Databázi knih jedná se o detektivku/krimi, ale závěr je malinko sci-fi!!! Takže detektivka a způsob dopadení vraha za mě ok. Jeho nadlidská síla a schopnost regenerace už je trošku sci-fi, ale již na hraně. A nový živočišný druh? No já tedy nevím, ale za mě tato část knihy nebyla to pravé ořechvé.

danielavachova
19.07.2020 5 z 5

Kniha mě od samého začátku zcela vtáhla do děje,nešlo se odtrhnout,napsáno velmi čtivě,konec tak trochu otevřený a s otazníkem,co kdyby to tak jednou mohlo být? Mě osobně to nutilo k zamyšlení. Skvělý počin pana Barny,vyrovnal se zahraničním autorům,doporučuji a těším se na další knihu!

tygřímáma
12.06.2020

Několik brutálně zabitých žen, několik uškrcených policistů a jeden zmlácený mladý muž. To je bilance brutálního vraha. Policisté po něm pátrají několik dlouhých měcíců. Vrah je však nadprůměrně inteligentní a hraje si s polisisty jako kočka s myší. Několikrát se nechá i chytit, aby vzápětí opět utekl. Rozuzlení celého příběhu ale předčilo i má očekávání. Více prozrazovat nebudu. Dlouho jsem nečetla tak super knížku.

Kortez
26.12.2019 4 z 5

Jako prvotinu hodnotím celkem vydařenou. Potěšilo mě že se děj odehrává v Brně, námět byl taky skvělý a já dočetl v úplné spokojenosti. Škoda že autor ve psaní už nepokračuje, rád bych si přečetl něco podobného.

golfinka1
12.12.2019 3 z 5

Kniha nebyla zas tak špatná,jen mi to trvalo déle než jsem ji dočetla,bylo to docela překvapení ke konci ale jinak zbytek knihy mě moc nenadchl

Merlinit
10.06.2019 2 z 5

Žádná sláva. Logika kulhá na obě nohy, děj také není právě strhující...

ivana1975
28.01.2018 4 z 5

ako detektivka dobra ale ten koniec bol trochu prehnany...

Zuzík7021
04.11.2017

Super detektivka, napínavé do posledni chvile....až jsem se bála chvílemi

martinaandulka
20.09.2017 3 z 5

Pěkně napínavá detektivka,která se odehrává v Brně.

Warty
18.08.2017 4 z 5

Velice napínavá kniha. Trochu ovšem děsivá, pro někoho, kdo studuje vysokou školu v Brně :-)

Reader-Hel
19.07.2017 4 z 5

Další kniha přibyla v mé knihovně. Od příběhu se nešlo odtrhnout. Upřímně jsem vyhledávala scény se Samuelem, páč měl v sobě prostě jiskru a byl.. zvláštní. Hodnocení mé kamarádky bylo, že knihu nedočetla kvůli velkému množství násilí, což mně naopak nevadilo, ač tam toho je hodně. Konec mi přijde ukončený v pravou chvíli, ale jelikož patřím k těm náročnějším čtenářům, ráda bych uvítala trochu... víc. :)

jamajka99
11.07.2017 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce. Nešlo se odtrhnout :-)

KaiShun
15.03.2017 5 z 5

Mile prekvapeni

trudoš
06.03.2017 3 z 5

Začátek dobrý, s přibývajícími stranami však děj ztrácí na autentičnosti a připomíná kombinaci filmu Sametoví vrazi a seriálu Dr. Dokonalý. Postavy se chovají dle předvídatelného scénáře a často mají osobní problémy, které ale neodpovídají jejich charakteru. Je znát, že se Adam Barna nechal ovlivnit moderními thrillery, což na škodu v zásadě není, jenže problém je v tom, že co v angloamerické produkci skousnu jako samozřejmost, v tuzemské mi prostě nesedí.
Zápletka samotná nicméně špatná není, akorát v ničem zásadním nepřekvapí. V širším kontextu jsou navíc hned dvě vedlejší dějové linie zbytečné a jen nafukují rozsah. Za nešťastnou považuji i syrovou atmosféru, z které šlo vytřískat daleko víc. Erotický náboj nepřesáhne nic, co by vaše tváře rozhořelo studem a v důsledku vyprávění hraje pouze na strunu brutality, což jediné funguje opravdu dobře. Slabinou je ovšem celkové vyznění, jež se nese spíš v duchu science fiction, než poctivé detektivky a může tak nejednoho čtenáře otrávit.

bosorka1044
18.11.2016 3 z 5

Detektivka se sci-fi prvkem, který mi do tohoto žánru nesedí, nepravděpodobné události, podivná pointa.

zuzurana
06.05.2016 3 z 5

Autora poznam osobne, prekvapil ma, aku knihu napisal. Veľmi sa mi páčial. Myslela som si ze je to normalna detektivka, ale zaver ma prekvapil ze zasiel až tak do scifi...alebo fantazy, neviem k comu to prirovnat.. odporucala by som ju kazdemu precitat.. je velmi zaujimava..

EmilieJF
12.01.2016

Musím říct, že pan Barna, píše skvěle :-). Tu knihu jsem přečetla za 4 dny ... Nemohla jsem se odtrhnout. Autor psal vše tak,že jsem byla okamžitě vtažena do děje .... Žádné dlouhé rozepisování,ale přímo hned akce, děj a celou dobu přemýšlíte jak to dopadne .... Doufám,že pan Barna napíše co nevidět další knihu :-).

ptoček
03.01.2016 4 z 5

Není to klasická detektivka či thriller, je to tak nějak obojí dokupy spolu se scifi - a musím říct, že pro mě překvapivě povedené seskupení :-) opravdu se mi kniha líbila, dobrý námět, styl psaní, četla jsem jedním dechem. Proto za mě 4* a doporučuji

Autorovy knížky

Adam Barna