Dravec

Dravec https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161424/dravec-161424.jpg 4 83 30

Brno, květen 1999. V odpadní chodbě je nalezeno tělo znásilněné a umučené patnáctileté dívky. Nedaleko ní je do zdi vyryto 1986. Jediné, co se kriminalisté Boris Kuntz a Miloš Slavoš o možném pachateli dozvědí od dívčiny kamarádky, je, že ničím nevynikal, snad jen, že se pohyboval jako duch. Po pár týdnech udeří vrah znovu. Stará mince, nalezená u oběti, dovede vyšetřovatele do Lince, kde se v roce 1986 staly dva podobné, dodnes nevyřešené případy… Mimořádně agresivní zločinec je podle všeho nadprůměrně inteligentní, ale i neuvěřitelně odolný. Brzy si s vyšetřovateli začne hrát jako kočka s myší. Avšak jeho cílem zdá se nebylo zůstat utajen… Debutující thriller Adama Barny zasazený do okolí Brna a temných lesů Vysočiny zaujme gradujícím napětím, promyšlenou zápletkou a především originálním rozuzlením. -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

stolbice
13.10.2015 4 z 5

Zajímavý příběh zasazený do domácího,českého prostředí. Většinou takové knihy nečtu ráda, vše nechávám představivosti, ale tahle mě opravdu zaujala. Děj má spád, vraždy jsou řádně brutální a vrah celkem úspěšně uniká dvojici vyšetřovatelů, která jen pozvolna skládá střípky dohromady. Konec je zajímavý a v podstatě otevřený, takové co kdyby....příroda se nedá jen tak zaskočit a člověk se stále vyvíjí že :-) Každopádně úplně nerozumím tomu, proč jsou tady z toho někteří lidé zklamaní, kniha je řazena do žántru sci-fi a fantasy, takže opravdu nechápu, že někdo očekával klasickou detektivku.

Evička
09.02.2015 5 z 5

Naprosto souhasím s "Dumicek". Mám stejný názor.

čef
21.10.2014 4 z 5

Sci-fi thriller tvářící se jako současná detektivka - docela originální a čtivé. Čtenáři klasických detektivek nebudou asi příliš nadšeni, přeci jen není zápletka tak realistická, pravděpodobná a uvěřitelná, jak se od většinové detektivky očekává. Beru to jako mírné oživení žánru a doufám v lepší příští.

skulenka
11.08.2014 5 z 5

Výborný psychothriller, pro mě s dost překvapujícím závěrem. Doporučuji.

Faidra
08.01.2014 1 z 5

Styl amatérský, odbornost na facepalm a pointa mimo.

Dumicek
19.12.2013 4 z 5

Musim říct,že kniha se mi velice líbila..pokud tedy pominu ten divný konec. Kniha nepostrádala strhující děj, napětí a co se týče vražd, tak ty tu jsou až dosti brutálně popsané..Jen mě mrzí konec knihy, že vrahem není obyčejná lidská bytost, ale něco víc..Sci-fi bych do této knihy už nemotala, ale to je věc autora. Každopádně tato kniha nepostrádá fantazii a originalitu.

kikina28
17.11.2013 5 z 5

Kniha dobrá, dobře se četla. Autora jsem měla možnost poznat osobně - velmi příjemný mladý muž.

starling
06.11.2013 4 z 5

Souhlasím s „janenikc“ a „jasmína“, nicméně Barnův Dravec je na poli domáci detektivky něco nového a doporučoval bych účast v soutěži o Cenu Jiřího Marka České sekce autorů detektivní a dobrodružné literatury (AIEP), viz http://www.detektivka.com. Líbilo se mi pojetí vyšetřovatelského tandemu Kuntz a Slavoš, nicméně na druhé straně jsem jako nezasvěcený zcela nepochopil genetické záležitosti a vadil mi až příliš nejasný původ „dravce“.

janenick
28.09.2013 3 z 5

Kniha byla od začátku perfektní, napětí se dalo krájet, krásně se četla. Nicméně konec zamotaný do Scifi mě velice zklamal. Škoda.

jasmína
10.06.2013 1 z 5

Mě osobně kniha velice zklamala, mám detektivky moc ráda, ale nemám ráda když vrahem není klasický člověk, nemá normální dna, ale vznikne z toho nějaký satyra rapidus. Knihu nebudu více hodnotit, nemám po přečtení ani náladu, tohle byla po hodně dlouhé době ztráta času.. a ten závěr, proboha .. ne, nic pro mě..

Autorovy knížky

Adam Barna