Drama v Livonsku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dějištěm tohoto románu je Livonsko, území dnešního Lotyšska a Estonska, patřící carskému Rusku. Na pozadí bojů Lotyšů a Litevců proti germanizačním snahám zdejší německé menšiny líčí Verne osud profesora Dimitrije Nikoleva, jenž je neprávem nařčen z loupežné vraždy bankovního sluhy Pocha. Ten nesl značnou peněžní částku Nikolevovu politickému odpůrci, německému bankéři Johausenovi. Johausen tohoto obvinění využívá k eliminaci svého protivníka, takže dojde k politicky motivovanému justičnímu omylu. Prokáže Nikolev svou nevinu? Najde se nakonec skutečný vrah sluhy Pocha?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458910/drama-v-livonsku-5CA-458910.jpg 3.457
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Dobrodružné

Vydáno: , Omega
Originální název:

Un drame en Livonie, 1904


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Drama v Livonsku

derikm
01. června

Zajímavá jednohubka od Verneho. Slabší příběh, ale příjemná četba nad odreagování.

madem
22. dubna

(+ SPOILER) Jsem zvyklá na několikasetstránkové bichle plné popisů a zdlouhavých úvodů. Tato knížečka mě zaujala, jak je malá a úzká, za odpoledne jsem ji přečetla. Než samotný děj mě dostalo, jak se dříve psaly detektivky. Dlouhý úvod, pak vražda, pak další děj a nakonec vysvětlení od popa, kterému se svěřil umírající vrah. Zlatá Agatha.


Eigis
21.08.2013

Detektivka z pera J. V., sice nic kdovíjak přelomového nebo napínavého, ale vcelku zaujme.

tenax
12.08.2013

Jeden z méně známých románů Julese Vernea, dost netypický, žádná fantazie, žádné technické vymoženosti, čisté kriminální drama se zcela nečekaným (ale očekávatelným) rozuzlením. Navíc je to psáno dost staromódním stylem, velké city, velká věrnost a oddanost ideálům, dnes už trochu "mimo mísu".

vitavita
08.04.2012

Dobrodružné čtení a když vzpomeneš na film ...