Drama desatera dní

Drama desatera dní https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60626/drama-desatera-dni-60626.jpg 3 31 2

Queen série

Napínavý detektivní příběh, v němž se po létech Ellery Queen vrací do malého města Wrightsville, aby se stal hostem prvního muže ve městě Diedricha Van Horna. Ve skutečnosti má ale sledovat, co dělá jeho syn Howard Van Horn ve chvílích, kdy ho přepadají ztráty paměti. Queenovi se podaří nahlédnout do spletitých rodinných záležitostí Van Hornových, které vyvrcholí vraždou Dietrichovy ženy Sally a sebevraždou Howarda. Queen nalézá pro vše brilantní vysvětlení, založené na desateru. Po roce však do Wrightsvillu znovu přijíždí, protože shodou okolností zjistil, jak se zmýlil a že pravda je naprosto jiná.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Vyšehrad

Ten Days´Wonder , 1948

moničina
22.02.2023 2 z 5

Mám odjakživa queenovky rozdelené vyslovene na skvelé a zúfalé, neexistuje medzi nimi nejaká priemerná kniha. Nikdy sa mi nestalo u žiadneho autora, aby som citila takýto extrém. Niektoré queenovky sú totiž strašne prekombinované a až skoro nereálne a toto je jedna z nich. A celkovo, štýl písania mi tu nesadol. A vadil mi aj natiahnutý začiatok a urýchlený záver, ktorý pôsobil maximálne nevierohodne a ukážkovo ako taký lacný americký gýč.
P.S. kniha bola uverejnená aj pod názvom " Zázrak trvá devét dnu" spolu so " Srdcová čtyŕka" v jednej knihe.

mariva
29.10.2015 3 z 5

Detektivky jsem v mládí hltala jednu za druhou, teď už je moc nečtu, ale tahle mě zlákala, protože si pamatuji, že dřív se mi autorovy knihy líbily. Bohužel, tahle mě zrovna moc nechytla, přišlo mi to dost překombinované, i když konec to trochu napravil.

Ellery Queen
americká, 1905 - 1982
1976  69%Město malérů
1983  75%Čtvrtá strana trojúhelníku
2011  75%Tajemství kovového domu
1981  69%Drama desatera dní
1970  73%Stalo se ve tmě

Kniha Drama desatera dní je v