Drakie

Drakie https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129939/bmid_drakie-129939.jpg 4 876 179

Drakie série

Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit...... celý text

Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Firelight , 2010

Minniesimilci-3
16.02.2014 5 z 5

Knížka s originálním tématem mě velice mile potěšila a překvapila.
Upřímně - nesnášela jsem Willa. Vím, že měl být za takovýho "dokonalýho, milýho kluka", ale já jsem ho nesnášela. Byl plný klišé, vůbec nebyl originální a nechápu, jak s ním mohla Jacinda chodit a milovat ho... (ááá - spoiler :D) Její máma byla taky blbec. Jednu dceru miluje druhou nesnáší a chce, aby zemřela. Tak mi to aspoň přišlo. Kdybych byla Jacinda, tak bych jí tam nakonec nechala a utekla sama. Jacinda... jo, ta byla dost fajn, ale vadilo mi, že všechno strašně rychle vzdala. Opravdu. Kdyby se aspoň pokusila utéct z5 do kmene, ale ne. 'Je mi to jedno' a mávla nad tím rukou... :/ :D
Knížka je úžasná a doporučuju :)

Lika
15.02.2014 5 z 5

Krásná kniha moooc :3

kacka29
16.12.2013 5 z 5

Naprosto úchvatně napsaná kniha.

Selena2000
09.12.2013 5 z 5

Moc hezká knížka; i vizuálně. Jacinda rychle mění názory, to je asi jediné, co mě na ní štvalo, jinak mi byla docela sympatická. Když se začtete, už se neodtrhnete :)

Dandulka
29.11.2013 5 z 5

První díl je super, jen jsem zvědavá, jak a jestli to bude pokračovat mezi Jacindou a Willem.

Natalie M.
24.11.2013

moc hezká kniha, ale ke konci mě začala trochu nudit. ale velmi se povedla.

Kate.S
16.11.2013 4 z 5

Tak toto je zase něco jiného mezi všemi těmi upíry, vlkodlaky a kdo ví, čím ještě. A musím říct, že se mi to líbilo. Čte se to velmi svižně a je to zábavné. Autorka vymyslela sympatické postavy, ale občas mi splývaly v jednu, protože stejně jednaly i mluvily. Opět je tu ten milostný trojúhelník, který mě sice už začíná nudit, ale bez něj by to tu nebylo ono. Will je už od začátku velmi sympatický a šarmantní. Je to velmi originální námět. Velmi příjemně jsem s touto knihou strávila čas.

kuceju
26.10.2013 4 z 5

Celkem dobrá oddechová kniha. Ale přiznávám, že se mi líbila, protože jinak bych ji nepřečetla za jedno odpoledne. =P

HiNataLi
18.10.2013

Musím přiznat, že když jsem si půjčovala knížku z knihovny, nevěděla jsem, co od ní čekat, neboť mi přijde, že poslední dobou se s fantasy náměty roztrhl pytel (zejména s upíry, co si budeme namlouvat). Knížka mě ale poměrně příjemně překvapila, ač jsou v ní některé předvídatelné zvraty. Nakonec to byl poměrně příjemně ztrávený čas.

barborelka
22.09.2013 5 z 5

Moc pěkné, taková oddychovka na sobotní deštivý den :-). Konečně něco jiného než upíři a vlkodlaci, takže za mě určo palec nahoru :-) Jediné co mi trošku vadilo byl sloh.....velmi jednoduché věty, žádné rozvité souvětí.....ale to byla jen malinkatá vada na kráse této knihy...takže pokud si chcete přečít pěknou a napínavou pohádku směle do toho, já si jdu pro 2.díl :-))

psirena
13.09.2013 5 z 5

1. Nádherná obálka.
2. Skvělé postavy.
3. Originální příběh.
Podle anotace jsem vůbec netušila, že se jedná víceméně o knihu pro děti. První díl jsem si koupila, druhé dva mám půjčené z knihovny z Dětského oddělení. Líbí se mi, že kniha začíná akcí. Žádné nudné dlouhé proslovy a seznamování s prostředím.

Mishwaa
28.08.2013 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil nejvíc, možná kvůli tomu, že se podstatná část děje odehrává jibde než v drakijském kmeni. Tady jsem ještě neměla ráda Cassiana, ale další knihou jsem si ho oblíbila.

snilek.holka
17.08.2013 4 z 5

byla to dobrá knížka....

Posli
28.07.2013 3 z 5

Tak je tu něco nového v tomhle žánru. Po upírech a vlkodlacích nastoupili draci. Vítám je vřele, až na to, že si doposud moc přesně nedokážu představit, jak ta drakie v přeměně vlastně vypadá. Willa jsem neměla ráda už od začátku, ale to by to ani nemohl být příběh, kdyby Jacinda chtěla zůstat s Cassianem. Jacindu jsem si celkem oblíbila i přes její prudérní povahu, která mě občas začínala štvát. Jinak to bylo takové jednoduché a čtivé. Stále se tam něco dělo a hned v úvodu jsme se dostali do příběhu. Po zajímavém konci jsem neváhala pustila se do dalšího dílu. Chtěla bych dát 3,5

kleria
20.07.2013 5 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale tohle byla fakt úžasná knížka, vím že si tato kniha nezaslouží 5 hvězdiček, ale já jsem nemohla dát míň už jenom kvůli tý obálce (jedna z obálek které se mi nejvíc líbí), na další dva díly se moc těším a jsem zvědavá jak to všechno skončí ;).
Willa jsem si oblíbila fakt moc a doufám že se si Jacinda vybere jeho :DD.
Kdo nečetl můžu tuto knihu jenom doporučit!!!!!

Laf
16.07.2013 3 z 5

Byla to zajímavá kniha. Sice jsem měla ze začátku problém se stylem, v jakém je to napsané, ale nakonec se to dalo dočíst :-)

Teressa
15.07.2013

Tato kniha sice není úplně nejlepší počin, co jsem kdy četla, ale ujde. Každopádně si ji přečtěte, protože další díly jsou boží!!!!

terkyne
24.05.2013

Ahoj o knize jsem asi před měsícem neměla ani ponětí.Mamka se zná s někým kdo má dceru a ona to čte a prý je to moc hezký!Tak mi to koupila....začátek byl zvláštní a nijak mě nezaujímal skončila jsem asi u 2 kapitoly.Po několika týdnech jsem se k tomu vrátila a začetla jsem se do nakousnuté pasáže jak byla v jeskyni s Willem.
No a pak sem četla dál,četla jsem až do tý doby co se odstěhovali a druhý den sem četlá zase a ještě den a pak jednou kdy se potkala ve škole s Willem už jsem začala cítit mráz po zádech ten večer kdy se šla převtělit a vil jel k ní a pak se v džípu vášnivě líbali,já miluju tyhle knihy,úplně si to před očima předtavuju,jaký to asi mohlo být?!....a pak jsem četla a předevčírem jsem šla spát asi ve 23:30 a ráno sem vztala a hned...Drakie!! hele nádherná knížka včera jsem ji dočetla ve škole,o přestávkách a nemůžu,připadám si na tý knize závislá jako Jacinda na Willovi!Skončilo to a já byla úplně nervůzní šla jsem si obědnat 2. díl a nedalo mi to budu na to čekat týden,potom sem prostě musela na net se jít kouknout na ukázky z dalšího dílu,trochu blbí,fakt nechápu jaký pouto mezi Jacindou a Cassianem vzniklo a bylo mi z toho do breku já sem hrozně knihou a zaujatá,takže doporučuju,ale kdyby někdo už přečet až 3.díl,tak mi prosím do komentářů napište,jestli teda ta Jacinda s Willem zůstane,sem napjatá jak struna,za chvíli prasknu,takže díky že se tahle kniha napsala a budu se k ní ráda vracet,a doufám,že bude více takových knížek,kdyby někdo o nějaký pěkný knize věděl,tak napište,díky:-).....Terka
PS: NEVÍTE,KDO JE JAKO NA OBÁLCE 2.DÍLU? MYSLÍM ŽE STÁLE JACINDA,ALE NEJSEM SI JISTÁ,TŘEBA NOVÝ EMICHE?:-)))) :D

Anne Leyyd
22.05.2013 4 z 5

Ke knížce jsem se dostala díky mnoha a mnoha recenzím na knižních blozích. Zaujala mě anotace, a když jsem se do čtení pustila, nemohla jsem se odtrhnout.

Příběh je psaný jednoduše, není tak do detailu propracován a popisován jako třeba Tygří sága, nicméně mi to ani nevadilo, protože se to opravdu hrozně dobře čte.

Je to zajímavé, nové, vzrušující – vztah mezi lovcem a kořistí, vážně dobrý nápad.

U konce jsem nevěřila, že jsem na konci, čekala jsem, že to dopadne úplně jinak, a proto se nemůžu dočkat, až se vrhnu na 2. díl.
Ústřední dvojice je hrozně fajn, Cassian je postava ještě zahalená v mlze, jsem zvědavá, co se z něj nakonec vyklube a Tamry je mi vážně líto :-(

No, těším se na pokračování a knihu bych doporučila každému, kdo má rád fantasy s pěknou romantickou zápletkou a nevšedním dějem ;-)

Adele02
16.05.2013 5 z 5

V objednávce to vypadalo jako blbost, díkybohu že jsem se nechala ukecat na objednání :D Drakie je moje nejoblíbenější série...

draci přátelství láska útěk dobrodružství střední škola

Sophie Jordan
americká, 1975