Bez dechu

Bez dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216291/bmid_bez-dechu-216291.jpg 4 352 62

Drakie série

< 4. díl

Azurka opustila na několik týdnů svůj kmen a vyrazila s rodiči na dovolenou, na které si má vyzkoušet, jestli dokáže zapadnout mezi lidi. Příští rok se má totiž vydat na cesty – nejdřív chce vidět oceán a teprve potom hodlá zaujmout svou dospělou roli mezi drakii. Jenže se nachomýtne k nehodě, při které málem utone jedna lidská dívka, a potká Tatea, nejúžasnějšího lidského kluka, jakého kdy viděla. A všechno je najednou úplně jinak…... celý text

Cara.17
včera 4 z 5

Když jsem dočetla 3. díl série, byla jsem ráda, že se můžu ještě jednou prostřednictvím této novely vrátit do světa drakií.
Zpočátku mě Azurčin příběh bavil a spokojeně jsem otáčela jednu stránku za druhou, avšak čím déle jsem četla, tím víc klišé na mě vyskakovalo. Děj byl předvídatelný a skoro vůbec ničím nepřekvapil, což mě mrzelo, poněvadž předcházející tři díly byly hodně zajímavé a napínavé. Jelikož se ale jedná o 120stránkovou oddechovku, je jasné, že s nějakými velkými zvraty či zápletkami není možné počítat. Takže v rámci těchto možností knížka splnila svůj účel a dávám jí 4 hvězdy.

Malinali
29.06.2023 5 z 5

Doplňková kniha k trilogii Drakie... nej kamarádka hlavní postavy a její malý příběh, taková večerní romantická jednohubka na léto :)

Iva095
16.06.2023 3 z 5

Krátká romanická novela o nejlepší kamarádce Jacindi drakii Azurce. Dost podobné jako první díl, láska mezi drakií a člověkem.

KaMal
09.09.2020 4 z 5

Super romantická oddechová jednohubka. Příběh shodný s prvním dílem, ale vzhledem k menšímu počtu stran příjemně odsýpal.

Ashi
07.07.2020 4 z 5

Příběh nesouvisející s hlavním příběhem triologie Drakie. Setkáváme se tu však s kamarádkou Azurkou z Drakie. Oddechové příjemné čtení. Děj však není nikterak posouvací, spíše prázdninový život, běžné zápletky - hezcí kluci atd.

LadyAlena
03.04.2020 5 z 5

Krátké … za večer bylo po všem :-)

K3L49
22.09.2019 4 z 5

Dobrá kniha

Sarajana
26.05.2019 5 z 5

Velmi pěkné oddechové čtení.

LuiSummer_
20.10.2018 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil asi ze všech nejvíc. Nevím proč, ale Azurka mi jako hlavní postava byla mnohem sympatičtější než Jacinda. I když to byla taková ta klasická fantasy-romantika strašně mě to bavilo. Hrozně jsem si oblíbila Azurku a Tatea. Proto mě strašně mrzí, že jejich příběh nedostal trochu víc prostoru.

Brunnetka
04.02.2018 4 z 5

Dávám 4/5 hvězdiček... točí se to je kolem Azurky a mě zajímal kmen :-D
Ale nebylo to špatný, akorát mi to přišlo uspěchaný. Na konci jsem čekala víc. Taková příjemná oddychovka ;-)

deedulka
27.01.2018 3 z 5

Taková krátká romantická povídka o drakii Azurce, se kterou jsme se mohli setkat v knižní sérii. Příběh nenavazuje dějově na předchozí knihy, ale je to samostatná vsuvka. Čekala jsem zde více drakijských prvků. Tohle byla hlavně taková krátká letní romance. To krátká je doslova. Kniha byla velica tenká jednohubka. Ale zavzpomínat si tímto na předchozí příběhy bylo příjemné.

sylva8672
02.10.2017 2 z 5

Tak tahle kniha byla jako přes kopírák prvního dílu....
Myslím, že autorka to měla ukončit 3. dílem a udělala by lépe

TerezaJágrová
22.08.2017 5 z 5

Kniha nenavazuje na předešlé díly,ale je to jen o jedné postavě,která byla ve všech dílech,ale příběh jí úplně nebyl věnován a tahle kniha vám to vynahradí. Měla jsem jí přečtenou za hodinku a byla to opravdu rychlovka. Hned na začátku příběhu vám je jasné jak kniha dopadle. Podle mě fajn příběh.

Evule114
02.06.2017 5 z 5

Tato knížka mi přišla z celé série nejlepší, možná proto, že mi Azurka víc přirostla k srdci, :-) i když v sérii pro ní moc místa nebylo, tak tady se to vynahradilo :-)

kokobela
15.05.2017 4 z 5

Kniha je super, ale na mě je to moc krátké. Bylo hned jasné jak to dopadne. Je to taková oddechova knížka, kterou můžete číst pořád dokola.

Calla2002
02.03.2017 5 z 5

Jsem z této knihy velice nadšená když jsem dočetla díly Drakie tak jsem si řekla co asi bude dělat Azurka i když to nebyla úplně jedna z hlavních postav velice jsem si ji oblíbyla pak jsem objevila knihu „Bez dechu " a viděla ty typický modrý melíry pro vodní drakie byla jsem velice ráda že někoho konečně potkala a splnila si svůj sen jat někam daleko bez doprovodu ale je mi líto že to nebylo delší :-)

Lokina
28.02.2017 4 z 5

Pokud hledáte něco nenáročného, čtivého, tak tato krátká jednohubka, se vám bude líbit. Mě se líbila, hezky se četla a i kdyby byla o trochu delší, určitě by mi to nevadilo. Neuděláte chybu, když si knihu přečtete přes jedno odpoledne či večer, rozhodně to ztráta času nebude :-)

TheMelorry
09.01.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla během pár dní. Děj není nijak složitý - jakožto novela je velmi krátký, a proto děj rychle ubýhá. Možná až moc rychle. Souhlasím s názory, že Azurčin příběh byl také velmi zajímavý a stálo by za to trochu ho rozšířit. Není to nijak náročné čtení ale jako oddechovka, ideální.

markulka
15.12.2016 4 z 5

Autorka opět nezklamala... Pěkný romantický příběh, tentokrát s Azurkou, která mi k srdci přirostla, i za tu chvilku, daleko víc než Jacinda :-) Škoda že autorka nevěnovala této vodní drakii větší prostor.

adela3429
22.11.2016 3 z 5

Asi jsem divná, ale mě Azurčin příběh bavil mnohem víc než ten Jacindin :)

draci láska

Sophie Jordan