Drake

Drake https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330264/bmid_drake-ltM-330264.jpg 4 82 26

Spálený muž série

Zábavná a vtipná urban fantasy z Londýna. Nájemný vrah a téměř padlý anděl hledají vykoupení a bojují s řeckými Fúriemi i samotným ďáblem. Seznamte se s Donem Drakem. Je to opravdu hodně zadlužený nájemný vrah, který umí vyvolávat démony. Svou práci nemá rád. Radši by popíjel a od vražd a nadpřirozena dal ruce pryč. Jenže dluží peníze nesprávnému člověku — tedy nesprávnému démonu, samotnému šéfovi londýnského démonického podsvětí. Rozhodne se přijmout poslední zakázku, ale všechno se pokazí a Drake omylem zabije nevinné dítě. Teď se skutečně ocitá na černé listině. Jeho jedinými přáteli jsou nyní arcidémon uvězněný ve starobylém artefaktu a téměř padlý anděl Trixie. Naneštěstí pro Drakea se poblíž nachází i Lucifer a zuří jako samo peklo. Má-li Drake najít odpuštění a klid, bude muset bojovat.... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Host

TwoFace
24.01.2023 3 z 5

Místy skvělé, místy slabší, celkově to však nebylo špatné. Asi ale nejsem cílovka.

luthien
27.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha, která se četla jedním dechem. Napínavý, temný příběh, ve kterém nechybí pořádná dávka černého humoru. Drake je příšerný ztroskotanec, kterému ale stejně musíte fandit.

Irsaf
27.08.2020 4 z 5

Kniha mě vážně bavila...
Vtáhla mě do děje a nepustila...
Hned se pustím do dalšího dílu...

Kyri
07.10.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Nepostárá napětí, akční scény, hrdina je tak trochu zoufalec, co se mi na něm moc nelíbí. Čte se to lehce. Na přemýšlení to není, ale opravdu pobaví.

trudoš
10.08.2019 2 z 5

Těžko říct, co mi na příběhu vadilo víc, jestli hrdina otloukánek, proti němuž i Čáryfuk je fakt hustej týpek, nebo nijaká zápletka, která sice rozjede pár nadějných motivů, ale nevěnuje se žádnému a teprve v závěru vyplivne jakýsi překombinovaný konstrukt. A tak mi zůstalo jen roztrpčení z několikahodinového bloumání „nájemného vraha“, jenž dostává přes zobák tady a támhle, je věčně překvapenej, jak jeho geniálně vymaštěný plány nevycházejí, přičemž má asi tolik pudu sebezáchovy, že by i slimák štrádující si to po dálnici zahanbeně uhnul pohledem.
Za mě tedy ve výsledku šedivý průměr, balancující na úrovni pulpové tvorby Simona R. Greena či Richarda Kadreyho, nazíráno z toho horšího úhlu pohledu. Pěkné nápady podkopávají nedomyšlené reálie a fádní dojem z děje bohužel nezachraňují ani pokusy o cynické odlehčení či schválně na hlavu obrácená klišé. Vlastně jediné, co mě skutečně bavilo, byla situace, kdy Drake pod vlivem drog vyvolává démony, což na třísetstránkový román není mnoho.

martina1199
28.04.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, kniha splnila má očekávání. Jednoduché, oddechové čtení na cesty autobusem do a z práce, u kterého člověk nemusel moc přemýšlet. Don Drake ve mě vyvolával napůl lítost kvůli tomu, jakou měl smůlu a jak se mu většinou vše pos*alo, ale i sympatie za to, že si i přes to všechno zachoval alespoň jakýž takýž charakter a střípky svědomí :-)
Spálený muž je správný zmetek a Trixie mi přišla docela naivní, když dokázala uvěřit tomu, co vypouštěl z úst Adam. Zvlášť když věděla, o koho se jedná. Ale tak snad se už poučila :-)

pavel.2
27.03.2019 4 z 5

Hlavním hrdinou je Ožralý břídil, který si v lihovém opojení při hraní karet udělá dluh u člověka (tedy spíš démona), kde neměl, a při jeho odpracování se dostává hlouběji a hlouběji (v podstatě se ze dna zahrabává hloubš do bahna)... Magie, alchymie i démoni zde mají své místo, ale na knize je výjimečná atmosféra - taková reálná, jako by ti démoni byly prostě věcí naprostou běžnou.
V příběhu se pak čtenář dostává pomalu, ale jistě z jedné léčky do druhé, aby nakonec zjistil, že stejně vše není tak, jak se zdálo.
Těším se na další díl.

QEDS
07.03.2019 5 z 5

Musím uznat, že kniha mě hodně vtáhla do děje. V první čtvrtině knihy jsem se musel do čtení trochu nutit, ale potom už to byla super jízda. Děj se začal rozvíjet a kniha mě naprosto pohltila. Na začátku jsem si taky dost říkal, že se na textu hodně projevuje fakt, že je autor Angličan. Pořád mi na stylu psaní přišlo něco divného a já nemohl přijít na to co, ale po té první čtvrtině jsem si zvykl a už mi to ani nepřišlo. Z hlavního hrdiny jsem měl pocit břídila, který se potácí zivotem ode zdi ke zdi a shání prachy na přežití kde se dá. Až na konci knihy vezme svůj zivot do vlastních rukou. Takhle napsané to nezní nic moc, ale do tohoto příběhu a konkrétně do této knihy to perfektně zapadá.

Ramiel
31.12.2018 4 z 5

Bezva jednohubka. Přečteno za dva večery. Nevím, nakolik se autor inspiroval Constantinem, ale vlastně je mi to úplně fuk, protože i Drake má své kouzlo (přestože/protože je vlastně přesný opak Constantina). A hvězdu navíc za to, že i Spálený muž je fascinován andělským zadkem Trixie natolik, že nevnímá nic jiného.

jefff
28.10.2018 3 z 5

Před lety jsem aktivně četl sérii Noční strana od Simona R. Greena, která se McLeanovu Drakovi velmi podobá. Potěší zde lidský hrdina s chybami a přešlapy, i zajímavý příběh kolem sošky Spáleného muže. Naopak zamrzí méně vykreslený svět, ve kterém se tato Urban fantasy odehrává. Na tom by měl McLean zapracovat, vždyť možnosti jsou prakticky nekonečné.

Drowned
05.05.2018 5 z 5

Tohle je tedy kniha s velkým K! Příběh se mi moc líbil i styl jakým je kniha psaná. Hlavní postava Don Drake je obrovský sympaťák a tím jak vše kolem něj na co šáhne se zákonitě posere si mě získal. Zajímavý jsou i ostatní postavy včetně Spáleného muže. Knihu jsem přečetl jedním dechem a jak to tak bývá hned jsem se začetl do druhého dílu.

Roux
10.04.2018 4 z 5

Upřímně, tahle kniha se mi celkem hodně líbila. Nemůžu si pomoci, ale Spálený muž je tam nejlepší a snad i nejzajímavější postavou. Těším se na další díl. Kazdopádně jednu hvězdičku strhávám za to, jaký je Drake v podstatě posera. Trošku mi to hůmorem připomínalo Lovce monster, především mého oblíbeného Earla.

Etule
15.03.2018 4 z 5

Skoro mi tahle knížka unikla, ale jen skoro. Zamlouvala se mi postava jak Drakea tak i Spaleného muže, oba jsou to sarkastičtí s*áčové a vědí to o sobě. Na konci jsem si nadávala, že jsem nepoznala Lucíka, ačkoliv to bylo jasné jako facka. :D Nicméně Trixie byla skvělá!
Otevřený konec nabízí rozjezd zajímavé série, která si snad udrží stejnou úroveň jako první díl.
Přestože se mi kniha líbila a četla se velice lehce a rychle, něco málo mi tam do plného počtu chybělo. Nicméně i tak získává krásné čtyři hvězdy. :-)

kubla111
26.02.2018 5 z 5

V 56-ti letech by mě nenapadlo, že mne taková kniha bude bavit. Přesto jsem se hned od začátku začetl a prožíval výborně psaný děj, se spádem a překvapeními. Hlavně bohatou fantazií autora. Málokdy dávám čistých 5 hvězdiček, ale tato si je zaslouží a šáhnu po dalších dílech. Vtipné, zajímavé, napínavé a čtivé.

izfnp
18.02.2018 3 z 5

"Zábavná a vtipná urban fantasy z prostredia Londýna" to vcelku vystihuje :D Nie som nadšená, nie som sklamaná. Knižka je jednoduchá, ale priamočiara, a vlastne som sa do nej začítala okamžite. Ono v podstate sa nie je moc do čoho ponoriť, nakoľko dej je ozaj dosť jasnou cestou z bodu A do bodu B, bez väčších zvratov, ale postava Drakea i tak zaujme. Jeho rozprávanie je síce polopatistické a nijak zvlášť kvetnaté, ale za to cynické, čiernohumorné a prosto zábavné. Nad kúpou druhého dielu nebudem váhať.
65-70%

Jimm1
05.02.2018 2 z 5

Tak ač má kniha vcelku dobré hodnocení, byl jsem zklamán. Takové nic zabalené do zlatého a místy i čtivého pozlátka. Myslím, že i naši začínající spisovatelé dokážou psát poutavěji. Ono prý i peklo má sedm kruhů a z kterého kdo byl, či kdo byl mocnější démon, to si můžete jen domýšlet. A jak to vlastně dopadlo? Stane se hlavní hrdina dobrým či se přidá na stranu pekla se v této knize také nedozvíte. Za dobrý nápad je to pro mě jen za dvě hvězdy.

Lokina
03.01.2018 4 z 5

Drake slibuje vtipnou urban fantasy a při dočtení poslední kapitoly, kniha dostála svého slibu. Příběh byl vážně čtivý, dynamický, zábavný a i s tou větší dávkou vulgarity a násilí Drake dokázal, že tyto knihy mám v oblibě. Nebylo to tak přehnané a dalo se to číst, aniž by se vám z toho zvedal žaludek.
I když Drake byl neustále pod parou a dostával se z jednoho problému do druhého, prostě tomu zoufalci nešlo nefandit, aby to s ním skončilo dobře. Spálený muž byl jeden z pilířů celé knihy, záhadná postava sršící oplzlé vtípky a hlášky, prostě si ho nešlo neoblíbit.
Drake není nějaká super bomba, ale mou pozornost si získal.
Takže Drakeu, očekávám, že na tebe nebudu muset dlouho čekat :-)

tereza1198
10.11.2017 4 z 5

Drake není žádný drsňák- jen zabijí lidi, obelhává koho může, vyvolává démony a upíjí se k smrti. Jeho existence je dost zoufalá. Kniha je se četla dobře a určitě se těším na pokračování.
::: Vadila anotace nakladatelství, která prozradila identitu několika postav, takže chybělo napětí:::

pafčaodřeky
07.09.2017 3 z 5

Zábavná braková literatura, dala bych i víc, neb tento žánr mě neuráží, pokud je napsán dobře (ano, i brak lze napsat dobře, nebo špatně). U mne ohodnocení srazila postava hlavního hrdiny: že je alkoholik, to mi nevadí; že je línej a užvaněnej alkoholik-to je horší, ovšem línej, užvaněnej a hloupej alkoholik, to je utrpení.

alzbeta4340
28.08.2017 4 z 5

Čtivá kniha z žánru urban fantasy, jejíž tempo se s postupujícím příběhem stále zvyšuje. V hlavní roli sympatický a v jádru veskrze slušný alkoholik živící se jako nájemný vrah.
Ještě si nejsem úplně jistá, jestli budu o této sérii říkat, že je skvělá a nadprůměrná, ale naděje tu už je.

fantasy

Peter McLean