Drak Natlučnos

Drak Natlučnos https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201569/drak-natlucnos-iSU-201569.jpg 5 17 6

Obr Bonifác nehlídá poklady, ale chce se stát básníkem. Vodník Kapička se věnuje vědeckému pokusu – vynalézá kapra obojživelníka a ježibaba Máryčára je tak lenivá, že jí chaloupka zarůstá mechem. Takhle by to tedy nešlo! To by byl pohádek konec, aniž zazvoní zvonec. Když ale drakovi slíbíte princeznu za nevěstu, natluče si třeba nos, jen aby pohádkový svět zachránil. Tahle pohádka končí láskou, která není pro draka. Pro čtenáře od 6 let.... celý text

simca9342
12.06.2023 5 z 5

Pohádka trochu naruby z edice Čtení pro prvňáčky. Místo prince zachraňuje království (a nejen to) drak. Je schopný udělat vše pro to, aby dostal to, co chce - princeznu za ženu. Klidně si natluče nos. V celém království a zemi jsou všichni od ježibaby po vodnika líbí dělat svou práci pořádně. Nebo ji nedělají vůbec. Drakovi práce začíná sotva se vylíhl ze skořápky.

Venda32
14.06.2022 5 z 5

Krátké, jednoduché a krásné příběhy. Jak bylo zmíněno níže, pobaví se i dospělý. Hezké ilustrace. Pro trénink prvního čtení ideální.

mejdlo
17.04.2020 5 z 5

Výborná knížka. Ráda jí čtu, pobaví se i dospělý. Kniha má velká písmenka, takže, jakmile se malá naučí číst, bude procvičovat i na této.

janyska13
09.04.2020 4 z 5

Krásná pohádka o drakovi. Čte se lehce, ideální jako první čtení pro prvňáčky a druháky. :)

JankaV80
06.10.2017 4 z 5

Pěkná dětská knížka, ale nepatří mezi ty nejlepší, co Lenka R. napsala. Chvilkama mi přišlo, že je slovosled ve větě poskládaný dost parodivně a hůř se mi text četl. Příběh o draku Natlučnosovi je však rozhodně originální.

Baushka
22.05.2017 5 z 5

Moc hezká dětská knížka, kratší kapitoly s jednoduchým a zajímavým dějem. Líbila se mně i malému.