Drahý čas

Drahý čas https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85193/drahy-cas-85193.jpg 4 277 34

Matt Shore je letecký taxikář, který o dostizích mnoho neví, ale přesto je vtažen do nebezpečného dobrodružství dostihového světa. S nejlepším jezdcem doby Colinem, jeho sestrou Nancy a starosvětsky čestným vévodou podstoupí těžké osudové zkoušky v boji proti zločineckému gangu.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Olympia

Rat Race , 1970

toni-az
04.07.2016 4 z 5

Příjemná detektivka jako je obvyklé pro Dicka Francise. Nejsem sice žádný koňák, ale tyhle knížky můžu a je to pro mě tak trochu exotika. Solidně napsáno, napinavé, sympatický hlavní hrdina, trochu té romantiky. Být to první kniha od tohoto autora, dal bych snad i 5*, ale je třeba uznat, že systém je ve všech jeho knihách podobný.

Jack93
20.05.2016 5 z 5

Další z řady mnohých klasik od Dicka Francise. Jen mi oproti jiným dílům přišlo, že hlavní hrdina, v tomto případě Matt Shore, přišel na rozlousknutí celé záhady příliš brzy. Jako velký příznivec tohoto autora jsem zvyklý na to, že si my čtenáři musíme počkat delší dobu na odhalení největšího padoucha. To mi v Drahém času trochu chybělo, ale na druhou stranu se mi moc líbilo finále, takhle dramatické snad ještě nebylo, a to jsem od Francise přečetl dohromady (zatím) 29 knih.

I když je scénář každého příběhu stejný - hrdina se nám zamiluje do krásné dívky a navíc bojuje o život, protože nemůže přihlížet nespravedlnosti - stále mě tyhle detektivky neskutečně baví. Je to skvělá oddychovka. Výrazné plus hraje i fakt, že se hrdinové jednotlivých románů pokaždé věnují jiné profesi (byť je nějak spojena s dostihovým světem), díky čemuž nedochází ke stereotypizaci.

alfinha2321
17.07.2015 5 z 5

Když jsme se dávali dohromady s mým nyní už manželem, vzájemně jsme si dali číst 8 knih, které nás inspirovaly. Do mého výběru spadla i tahle, už jen proto, že manžel létá a já ráda koně, takže aby se to hezky propojilo. Výběr se podařil, manžel na francisovky nezanevřel :)

magnolia
13.01.2015 5 z 5

Jak jsem mohla zapomenout - také můj první Francis (v tom růžovém vydání, půjčený od strejdy, co už nežije). Bylo mi 14.

Půca4
20.07.2014 5 z 5

Drahý čas. Tento díl jsem uplně hltala! Doporučuji přečíst!!!

Pawlisman
31.01.2014 4 z 5

Pro mě asi průměrný Dick. Děj letí jak o závod. Spíše jde ale skutečně jen o lehké čtení, toho dramatu a krimi bychom mohli mít ve střední části více. I tak se to prostě čte jak po másle a čtenář na konci určitě není zklamán. Kniha na 3 dny ideal čtení na které se budete těšit. 8/10

LPG
23.01.2014 4 z 5

O dostihy jsem se nikdy nezajímal a pravděpodobně ani nebudu. Proto se mi dlouho do této knihy nechtělo. Teď je mi líto, že jsem ji nepřečetl dříve. Opravdu hezká kniha s jasným rukopisem.

Disease
27.12.2013 5 z 5

Úplně první Francisovka, kterou jsem kdysi četl. I naponěkolikáté dobré.

Rup
22.10.2013 5 z 5

Slzavé údolí s napětím a šťastným koncem. Skvělé napsané. Autor se prostě stal klasikem žánru ještě za svého života.

lenocka2013
20.08.2013 3 z 5

Nenarocna kniha, lahka, dobre sa citala. Poskytovala prijemny relax.

bbara155
28.06.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od Francise. Příběh sympatického pilota a jeho boje o lásku a pak i o život. Dostihové prostředí viděné tentokrát z výšky. Kniha je čtivá a napínavá s dobrým koncem.

kattyV
23.03.2013 5 z 5

Hlavní hrdina je bez peněz, vyrovnává se z rozvodem a v žádném případě nechce navazovat vztahy s lidmi kolem sebe. Colin Ross, jeho sestry i další lidé kolem dostihů mu dokáží vráti chuť do života. mu

opicejudy
24.08.2011 5 z 5

Jsem velký fanda Dicka Francise v překladu Jaroslavy Moserové.Škoda, že už nic nového nenapíše.Poslední knihy napsané se synem už nejsou ono.Drahý čas - výborný.

mis22
23.08.2011 3 z 5