Drahý čas

Drahý čas https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356899/bmid_drahy-cas-K1W-356899.jpg 4 276 34

Matt Shore ví, že se neumí vyhýbat průšvihům, ale vždy znovu a znovu dá přednost lidskosti před byrokratickým předpisem. A tak je v depresi, po rozvodu bez peněz a navzdory vynikající pilotní kvalifikaci létá s aerotaxíky malé firmy. Mnozí její zákazníci ho dovedou do dosud mu cizího prostředí dostihů, kde se spřátelí s překážkovým šampionem Colinem Rossem, proti své vůli se zamiluje do Colinovy sestry Nancy, pozná navýsost velkodušného, ale poněkud prostomyslného lorda Wessexe - a s nimi a kvůli nim se vřítí do nového průšvihu. Matt zkrátka neumí zůstat mimo, když se střetne s podvodníkem. A to dokonce ani tehdy, když ví, že z podvodníka se už stal vrah a před další vraždou se nezastaví.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Olympia

Rat Race , 1970

sajanka
sajanka
22.08.2023 5 z 5

Je to jedna z nejlepších.

Luigi1
Luigi1
27.07.2023 5 z 5

Další z oblíbených knih

petrarka72
petrarka72
19.07.2023 4 z 5

Dramatické, výbušné - a některé postavy jsou nezapomenutelné.

PaníLenka
PaníLenka
18.12.2022 3 z 5

Příběh splnil, co jsem od něj očekávala - lehké čtení na dlouhé zimní večery. Detektivní příběh bez detektiva a policie byl tak akorát napínavý, prostředí dostihů tentokrát z úplně jiné perspektivy - dá se říct, že ptačí….

alekis
alekis
27.09.2022 5 z 5

Zrovna tato autorova kniha asi není z těch nejlepších, ale zaslouží si svoje hodnocení, neboť...
Kriminální zápletka se rozkryje až skoro na konci a je vskutku hodně neobvyklá! Člověk by nevěřil, co zločinec chtivý peněz a autor detektivek dokáží vymyslet.
A protože se tento příběh týká spíš létání než dostihů, tak se dozvíme hodně věcí z oblasti letecké dopravy. A jedna delší pasáž je opravdu nesmírně zajímavá a dramatická. Jde o součinnost pilota a pozemního servisu v rozsáhlé oblasti. To nemá chybu!
Když není nálada na dramatický román pravý, dobrá detektivka jistě náladu spraví :-).

smardice
smardice
30.05.2022 3 z 5

Musím se omluvit všem příznivcům tohoto spisovatele, ale bohužel jsem se tentokrát nemohla vůbec začíst a kniha mi nesedla. Přitom obsahuje vše, co klasická detektivka (bez vraždících psychopatů) má mít.

helenkan
helenkan
31.01.2022 3 z 5

Matt byl prostě sympaťák. Pěkný příběh s detektivní zápletkou a s trochou romantiky. Já jsem spokojená.

Šárka345
Šárka345
08.10.2020 5 z 5

HRDINA! :0))) Pěkný příběh.

janina66
janina66
26.08.2020 5 z 5

Moc hezký a napínavý příběh. Od Dicka mám všechny, a když mám čas, opět si je oživuji. Tento je kratší, ale mně se líbil.

soukroma
soukroma
28.01.2020 3 z 5

Jednoduchý krátký příběh jak zápletkou, tak postavami: pilot-hrdina s pošramocenou minulostí (ne vlastní vinou), kráska, naivní bohatý vévoda obklopený "přáteli"... a pár dalších figurek (trošku to zavánělo až parodií).
Nejzajímavější bylo aerotaxi, kterým lítal hlavní hrdina především mezi anglickými dostihovými závodišti. Tentokrát nemohu dát víc než 70%.

hana4834
hana4834
14.03.2019 4 z 5

Dobrý příběh jen mam pocit že hlavní hrdina je neslany nemastny

pingu1
pingu1
03.03.2019 5 z 5

Výborná kniha, stejně jako všechny od Dicka Francise. Napínavá, čtivá, propracovaná, ještě se k ní vrátím :-)

Dae
Dae
17.11.2018 5 z 5

Musím říct, že mi tahle knížka připomněla moje oblíbené finkovky: celkem rychlý spád, pěkné dialogy, místy vtipné, trocha akce i romantiky... Věřím, že se k ní časem ještě vrátím.

Šárušš
Šárušš
12.06.2018 4 z 5

Nejsem zrovna z těch, kteří by četli výhradně jen detektivky, ale když už nemám v knihovně žádnou svou vlastní knihu, vždy sáhnu po jistotě a tím jsou zrovna knihy Dicka Francise. Mou vášní jsou koně a proto mám ráda i jeho knihy. Drahý čas jsem zhltla jedním dechem. Knihy jsem odložila opravdu jen tehdy, když jsem musela.
Jeho knihy nikdy nezkamou.

Pet007
Pet007
10.03.2018 4 z 5

Dick Francis je sázka na jistotu. Nějak jsem se k němu po letech zase pokorně vrátila. Je výborný. V této knize nejde na prvním místě o dostihy, jen se na ně létá. Ale v podstatě by to bez nich samozřejmě nešlo.

Jana K
Jana K
06.10.2017 4 z 5

Hlavní hrdina této Francisovky tentokrát není koňák, ale pilot malého letadla. Pro mě prostředí naprosto cizí, uvítala bych raději to koňské, ale v knize mi to vůbec nevadilo, ba naopak.
Navíc o dostihy nepřijdeme, Matt Shore totiž létá po závodištích a vozí trenéry, majitele i žokeje a tak se seznámíme zase s jiným prostředím. Za mě moc povedené, včetně zápletky i nezbytné lovestory.

DickBach
DickBach
05.08.2017 5 z 5

Pro mně Dickova coby srdeční záležitost, protože miluji letadla. :o) Propracovaný příběh, dobrá a nepředvídatelná zápletka. Velmi dlouho jsem ani netušila kterým směrem vane vítr.... Děkuji.

francouz
francouz
07.06.2017 4 z 5

Po dlouhé době jsem si přečetl knížku v originále, odhodlával jsem se k tomu poměrně dlouho a jsem rád, že jsem si to takto střihnul. Navíc je to autor, kterého jsme doma měli x knížek a byla to vždy oblíbená četba mého otce. Líbí se mě styl psaní, protože autor si zde na nic nehraje a ukáže nám, keří maximálně viděli Velkou Pardubickou, co všechno se vlastně schovává za tímto businessem. A tak jako všude narazíte na lidi dobré, špatné, hloupé a vypočítavé. Hlavní hrdina toho tentokrát nemá moc společného s koňmi, ale o dostihový sport ani zde nepříjdete. Je to takový typický hrdina, kterého by jste měli potávat denně, protože těch, kteří spadnou na dno ( přehazují poslední pence v kapse) je opravdu hodně, ale umět se k tomu rovně postavit, zase tolik není. Velmi pohodové čtení.

alzbeta4340
alzbeta4340
01.06.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších Francisovek, ačkoliv vlastně vůbec není o koních. Přečteno po letech znovu a opět mě to moc bavilo.

denib
denib
12.05.2017 5 z 5

Dick Francis měl talent vyprávět tak, aby problémy dostihového prostředí pochopil i čtenář, který dostihy nezná. A hlavně měl talent psát napínavé a dobře čtivé knihy bez zbytečných surovostí nebo věděckých postupů vyšetřování. Prostě klasická detektivka, kde má hlavní roli zdravý rozum. Moc se mi tento styl líbí.