Dráhy

Dráhy https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57573/bmid_drahy-vFI-57573.jpg 4 15 5

Román přináší deník Florence, velmi úspěšné stárnoucí ženy. Pařížská podnikatelka v oblasti PR dělí svůj život mezi velkoměstský pracovní kolotoč a večery u ohně ve venkovském domku, kde hýčká nostalgické sny o poetickém, přátelském a skutečnějším světě. Její rozpolcenost mezi pragmatismem a nostalgií a obavy osamělé ženy, která se rozhodla být silná, vystihuje centrální metafora Francouzských drah: Florence touží, aby cesta vlakem zůstala tím, čím je v její dětské vzpomínce, a zároveň se jako odbornice na PR aktivně podílí na přerodu podniku v duchu bezohledného neoliberálního kapitalismu. Kudy z takového labyrintu ven?... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Atlantis

Chemins de fer , 2006

Amalberga
Amalberga
01.12.2017 3 z 5

Perfektně vystihuje dnešní dobu, ale po dějové stránce se toho příliš nestalo.

Prey
Prey
06.01.2017 3 z 5

Smutná esej o současném kapitalismu, ne dějový román. A dost tomu chybí vulgární přímost, kterou umí třeba Houellebecq. Naštěstí rozsah je příjemně nevelký. Závěr naruší stereotypní proud úvah povedenou špetkou surrealismu. (Čteno v překladu Evy Blinkové Pelánové.)

playada
playada
23.01.2015 5 z 5

Tak tohle bylo také moc hezké, jako kdyby autor popisoval můj region ;-).

OldaB
OldaB
14.09.2014 4 z 5

Trochu mi příjde, že se autor opakuje (nebo jsem jím přesycen, čili pauza). Souhlasím, že závěr knihy mi přišel naprosto ujetý a nic neřešící. Jako občasný cestující vlakem však autora plně chápu.

Lucila
Lucila
11.12.2011 4 z 5

Prvních 80% knihy jsou velni dobré - zajímavý pohled městským člověkem na život na vesnici. Konec knihy mě zklamal, škoda.

francouzská literatura

Benoît Duteurtre