Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263474/bmid_drahokamy-zelena-jako-smaragd-twI-263474.jpg 5 2095 367

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

andrejci
14.06.2020 5 z 5

Poslední díl mě bavil asi nejméně z celé série. Chvilku mi trvalo než jsem se začetla, ale potom to už šlo samo od sebe. Na mě byl konec moc rychlý. Dalo by se to líp popsat. Postavy byly bez chyby. Ten konec mě trošku zarazil. Jsem ráda, že jsem po shlédnutí filmu pustila do série. Některé scénky byly pro mě až moc dětské. Je úplně jiná než filmová verze. Celá série čte rychle a já ji hodnotím kladně.

Selendra
13.05.2020 5 z 5

Poslední díl byl hodně napínavý, ale místy i trochu zamotaný. Přesto to bylo úžasné zakončení.

milena8281
10.05.2020

Zazvonil zvonec a pohádky je konec :) . Moc hezky se to četlo, jen tedy ve filmu byl závěr trochu jiný, a možná i trochu akčnější. Jinak Xemerius byl boží, jeho vtipné komentáře byly největší zpestření. Mít ho neustále po boku by asi člověku brzy lezlo na nervy, ale byl fakt nejvtipnější postava celého příběhu. Knihy asi znovu číst nebudu, i když se mi líbily, filmy si ale určitě pustím ještě mnohokrát.

Elone
02.05.2020 5 z 5

Hodnotím celou sérii, rozhoupala jsem se až po zkouknutí v TV, nedávno.
Čte se to skvěle. Musím říct, že kniha je opravdu čtivá, jen já se asi zabývám věcmi, které by mě jako autora dost deptaly - kdo a proč sestrojil chromograf? A jak se určili lidé cestující v čase?
Jinak skvělá oddechovka, celé přečteno za dva dny.

heliiinka
20.04.2020 3 z 5

Trojka mě tak trochu zklamala. Asi jsem čekala epičtější nebo konec trošku víc akce. A tohle bylo moc růžové a pohádkově jednoduché. Ty tři hvězdy jsou za Xemerieuse, protože ten se jako postava opravdu povedl.
SPOILER
Že si Leslie i Gwen najdou super sexy kluka a Charlotte zesměšní, pardon halo! není mi 13.

Karola050716
13.04.2020 5 z 5

Paráda, celá série se skvělá. Knížka je super a konec taky. Filmová adaptace třetího dílu je oproti tomu k pláči.

Medasek
02.04.2020 5 z 5

Páni tak to bylo úžasné. Dokonalé zakončení. Napínavé až dokonce. Rozhodně doporučuji přečíst.

Scheila
30.03.2020 5 z 5

No i když jsem tatar a spletla jsem si druhý s třetím dílem :-/ takže jsem četla jen první a třetí. Tak to vlastně že jsem modrá jako safír vynechala nevadí. Vše dávalo smysl a bylo to strašně super napínavé. Jen mě mrzí že jsem taková kravka a přeskočila jsem druhý díl. Postavy byli super vylíčené a hned jsem si je oblíbila.

barunka2167
24.03.2020 5 z 5

Skvělá kniha!! Přečtena za par dni. A všechny 3 díly jen doporučuji. Cestování časem zajímavé a věrný přítel na cely život Xemerius se mi líbil. :)) Vždy jsem hltala stránky, když byl Gideon s Gwendolyn.

Verunka926
21.03.2020 4 z 5

Celou sérii jsem si zamilovala! Plné hodnocení nedávám z toho důvodu, že jsem knihu v průběhu čtení musela odložit, protože se mi nechtěla číst. Jakmile jsem ji ale vzala opět do rukou, hltala jsem stránky a během necelých dvou dnů jsem knížku měla přečtenou.

Elka252
08.03.2020 5 z 5

Co jiného k tomu dodat než :
JE TO SKVĚLÉ LIDI ČTĚTE!!!!!

biairicia
24.01.2020 4 z 5

Tato série je opravdu čtivá. Líbila se mi. Xamerius byl vtipnej. S výlevy lásky od Gwen to mohlo být skromnější, ale dalo se. Konec by si zasloužil více stran, to mě trochu zklamalo. V celé sérii byla zdlouhavá místa, ta se měla věnovat detailnějšímu konci. Poslední stránky o duchovi byli naprosto zbytečné a navíc, uvítala bych radši střetnutí s Jamesem na jeho svatbě :) jinak filmy... dobre 1 a 2 budiz, ale 3? - SHIT!

Veruu95
05.01.2020 5 z 5

Skvělé zakončení série, konec moc pěkný, i když trochu rychlý. Ale vlastně mi to vůbec nevadí a ráda se někdy v budoucnu k celé sérii vrátím :)

Kulivlad
03.01.2020 5 z 5

Tuhle sérii jsem si zamilovala od začátku a tahle kniha byla nejlepší. Přečetla jsem jí za jediný den, což se mi ještě nepovedlo. Strašně moc se mi to líbilo a bylo to prostě geniální.

tynka65
16.12.2019 4 z 5

Celá série se mi moc líbila. Klidně bych uvítala hlubší popis vztahu Gideona s Gwendolin, trošku pikantností nebo alespoň delší časový úsek ve kterém se celý příběh odehrává. Během 14 dní se přece nikdo takhle nezamiluje.

Kacennnka
14.12.2019 4 z 5

Jako závěr dost dobrý. Začalo to dávat smysl (i když jsem to trošku tušila), nicméně ta romantická linka trošilinku otravovala. Xemerius je top!

Amneris
07.12.2019 5 z 5

Celá trilogie se mi líbila, občas se kniha lišila od filmu, ale to mi během čtení nevadilo. Líbil se mi systém přenášení do minulosti i nevědomost Gwendolyn o Společenství. Doporučuji k přečtení.

annasglamour034
27.11.2019 5 z 5

Poslední díl byl krásné vyvrcholení celého příběhu, jen ten konec jsem čekala trochu víc akční (viděla jsem film no). Avšak bych celkově nehodnotila, že poslední byl nejlepší, to opravdu ne. Milostná zápletka mi přišla trochu divná, čekala jsem větší angažovanost postavy Charlote, která byla celkově málo výrazná v celé trilogii. Jen mě zajímala otázka co bylo dál: cestovali stále na nějaké mise? co se stalo s lóží? To mě trochu chybělo.

Sirina
26.11.2019 4 z 5

Poslední díl mě bavil. Až teda na citové výlevy Gwen. Naštěstí tu byl Xemerius, který průpovídkami dokázal odlehčit situaci. Trochu mě mrzí to zakončení na několika málo stránkách.

Alex.rrr
20.11.2019 5 z 5

Naprosto kouzelná série. V polovině knihy jsem byla na vážkách s tím vyznáváním lásky zleva zprava, ale to zakončení? Jako jo, zatlačila jsem slzu a strašně se mi líbilo, jak to vše dopadlo. Naprosto skvělé.