Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263474/bmid_drahokamy-zelena-jako-smaragd-twI-263474.jpg 5 2096 367

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

Bája89
25.01.2021 4 z 5

Toužila jsem po oddechovém a dobrodružném čtení a Drahokamy to dokonale splnily.

Cress
06.01.2021 5 z 5

Tahle série má spoustu chyb, ale pro mě je to srdcová záležitost, takže nemůžu jinak než pět hvězdiček. Gwen mě občas štvala a to Gideon (pořád jsem mu neodpustila, že řekl, že nemá rád muzikály). Příběh byl předvídatelný, ale Kerstin Gier tomu dodala nějaké kouzlo a bavilo mě to.

Any26
31.12.2020 5 z 5

Celá série se pěkně četla a rozhodně doporučuji. Vtipná nenáročná četba, s tématem cestování časem.

kolacky
15.12.2020 5 z 5

Celá série je příjemné čtení - pro mě, ne zcela cílovou skupinu :-), ale k odpolednímu posezení jak dělané.

laura
02.12.2020 5 z 5

Někdy je prostě lepší skočit - a křídla si nechat narůst až ve vzduchu...

A tak spolu s Gwendolyn skočíte - je jedno do kterého času, jestli do osmnáctého století nebo dvacátého nebo zůstanete v současnosti - nudit se rozhodně nebudete...

Naděje je to s křídly,
co hnízdí uvnitř nás
a pěje píseň beze slov
a stále zvedá hlas...

Krásný příběh plný napětí, záhad, intrik, lásky, něhy a nečekaných zvratů. Nakonec ovšem všechny ty zdánlivě roztříštěné a nesouvisející střípky událostí do sebe zapadnou. Přesto jsem nedostala všechny odpovědi.

Je ale možné, že některé otázky mají zůstat nezodpovězeny...

Xemerius byl boží!!! A doktor White překvapil (a právě tady bych měla spoustu, spoustu otázek, které mi asi nikdo nezodpoví...).

Krásné, mile romantické, něžné a přitom napínavé. Každá postava měla něco do sebe a všechny dohromady zahrály tu nejzajímavější šarádu s časem :)

Věčnost se skládá z dnešních dní...

Tak na co čekáme? ;)

Ema24
29.10.2020 5 z 5

Kniha je naprosto boží. Jediný mínus je to, že je příliš krátká. :))

Ocásek
28.10.2020 5 z 5

Tak přesně takhle si představuji perfektní zakončení celé série!
Všechny události do sebe krásně zapadaly do posledního detailu. Konečně jsem se dočkala odpovědí na spousty nezodpovězených otázek z předešlých dílů. Nesčetněkrát jsem se válela smíchy po zemi, protože prostě Xemerius je dokonalost sama.
Asi nemusím vůbec nic dodávat, prostě si to přečtěte. Je to pecka!

4,5/5⭐️

Knihomolka223
20.10.2020 5 z 5

Boží!!! Autorka se zvlášť na posledním díle série dosti vyřádila. Hlavně konec byl super. Spousta nečekaných zvratů a pěkný konec. Někdy jsem se i zasmála.

AndrejNG
28.09.2020 4 z 5

Knihu mohu za sebe velmi doporučit. Mile mě překvapila.

ovsemzectu
23.09.2020 5 z 5

Konečně do sebe všechno zapadlo. Neuvěřitelné je, že se děj všech tří knih odehrál během asi dvou týdnů. Ocenila bych i další díly. Napadá mě spousta nezodpovězených otázek.
Trilogii doporučuji koupit najednou, protože je to psané jako jedna kniha.
Sice nevyhledávám fantasy příběhy, ale tohle mě bavilo. Doporučuji!

mysik612
23.08.2020 2 z 5

(SPOILER) No, celá série byla taková... nijaká. Přijde mi, že autorka do děje téhle knihy namačkala strašně moc zápletek, zatímco ostatní knihy de facto nic nového nepřinesly. Také rozhodně nepochopím Lucy a Paula, proč utekli a svou dceru nechali vyrůstat v adoptivní rodině, zatímco další dítě vítají s radostí, a Lucy jen tak mimochodem napadne, jestli Gwendolyn nebude závidět. Podle mě tedy rozhodně bude. A to, že cestuje časem, je nesmrtelná, vidí duchy a jejím rodičům je šestnáct, to mi přijde až moc ulítlé. Kdyby nebylo Xemeriuse, už bych knihu dávno odložila.

Bajuli
23.08.2020 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla!! Při čtení této série jsem nemohla přestat číst, kniha je opravdu skvěle napsaná!! Zhlédla jsem i filmy této krásné série, ale není nad knihu!! Stokrát více propracován příběh, rozhodně lepší konec než z filmu.. Byla bych nejvíce ráda, kdyby existovalo další pokračování série..

NONAM
21.08.2020 4 z 5

Napíšu to takto...
První díl byl výborný druhý díl byl skvělý a třetí díl byl v pohodě. To je asi všechno ????

Charloteen
19.08.2020 5 z 5

Úžasná kniha! Od začátku napínavá. Snad nejlepší z celé triologie.

BetyN.
31.07.2020 3 z 5

Předchozí díly se mi líbily, jde o čtivé a originální oddechovky. Akorát jsem se musela smířit s tím, že hlavní hrdinka (a tím pádem ani čtenář) není do ničeho zasvěcena, nikdo jí nechce nic prozradit.

Ale tady došlo na lámání chleba. Já jsem samozřejmě od závěrečného dílu chtěla, aby vše vyplynulo na povrch a vyřešilo se to. Byla jsem na to velmi zvědavá, když se autorka v předchozích dílech jakémukoliv vysvětlování vyhýbala. A bohužel musím konstatovat, že jsem zklamaná. Konec mi přijde polovičatý, protože nebyly vyřešeny jeho důsledky. Vyvstalo po něm plno dalších otázek, na které se nikdy nedozvíme odpověď.

Ve třetím díle mi osobitý styl psaní, originalita, chytlavost a sympatické postavy už prostě nestačí. Nemůžu říci, že se mi tento díl nelíbil... Něco do sebe má, je výborný na relax, ale jako závěr není dostačující. Proto dávám o hvězdičku méně než předchozím dílům.

Maanna
16.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Ve třetí části přibylo ke čtivosti i víc děje, takže jsem si říkala, že by to mohlo být i na čtyři hvězdičky, ale konec to všechno dost zabil, takže jsem zase skončila u třech a u nářku nad nevyužitým potenciálem (omlouvám se, že se opakuji). Vlastně se nedivím, že filmaři příběh dost pozměnili, protože kdyby využili jen to, co napsala autorka, byla by to na plátně celkem nuda. Zápletka je strašně přímočará, bez větších odboček... A plno věcí vlastně není dořešeno.
SPOILER, DÁLE ČTETE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ:
Máme tu sice happy-end (i když si nejsem jistá, jestli to tak úplně happy-end je: po čtrnácti dnech si neumím představit, že člověk ví, že s někým navěky vydrží. Svého muže mám velmi ráda, ale tahle perspektiva by mě trochu děsila.) Navíc by mě zajímalo, jak to bude fungovat: zůstanou Gwen a Gideon teenageři nebo se posunou na nějaký jiný věk a tam se zaseknou? Jak to bude, pokud se rozhodnou mít děti? Budou si je pak pořizovat v sadách třeba po sto letech? Navíc nevím, co se stalo s hrabětem: Gideon ho spoutal a??? A co dál s celou lóží? Bude teď její jedinou náplní Gideona s Gwendolyn posílat do minulosti nebo zanikne? Kromě toho jsem měla problém s tím, že hrabě sice léta pečlivě zkoumal všechna proroctví, ale Gwenina nesmrtelnost mu unikla. Opravdu by Gwen po čtrnáctidenní zamilovanosti páchala sebevraždu z nešťastné lásky? A hlavně, proč jednoduše neuzavřel kruh krve tak, že by Gwen a Gideona poslal někam do minulosti k původnímu chronografu a načetl tam jejich krev - pak stačilo jen počkat, až ji tam načtou ostatní - u Gwen to tak v minulosti šlo a mohli si odpustit celou anabázi s Gideonovým sháněním krve do druhého chronografu... V tomhle směru mě film vyhovoval mnohem více (včetně změny charakteru Charlotte).

Ymir
12.07.2020 5 z 5

Série zakončena naprosto fenomenálně.
Avšak mým oblíbeným dílem stále zůstává ten první.

vlkove
07.07.2020 4 z 5

Konec byl hodně uspěchaný a kniha obsahovala několik hluchých míst ale i přesto celou sérii doporučuji. Stejně tak doporučuji i filmy natočené dle knih.

HODNOCENÍ SÉRIE: 88 %

Bulba
05.07.2020 5 z 5

Série se mi líbila, i když už dávno nepatřím mezi -náctileté. V posledním dílu se tempo trochu zpomalilo, ale závěr byl pěkný.

Damonka12
21.06.2020 4 z 5