Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263474/bmid_drahokamy-zelena-jako-smaragd-twI-263474.jpg 5 2089 365

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

Knihomolka97
Knihomolka97
10.01.2022 5 z 5

(SPOILER) #rereading
Lepší zakončení této série si ani neumím představit. Je to celou dobu napínavé jak kšandy a romantická linka je dokonalá. Gideon si mě v tomto díle úplně získal.
Je úžasné, jak všechny kousky skládačky do sebe postupně zapadají. Myslím, že tam bylo vysvětleno opravdu vše, na co jsem chtěla znát odpověď a co mi vrtalo hlavou.
Na úplném závěru jsem ani nedýchala, protože jsem úplně zapomněla, co se tam stane. V hlavě jsem totiž měla hlavně film, který jsem viděla víckrát a tam to bylo celé úplně jinak. (V knize je to ale rozhodně lepší :D ).
Každopádně - POZOR SPOILER - mě strašně pobavila ta část , kdy se objevil na scéně "mladší" Gideon. Chudák. KONEC SPOILERU.

Lionis
Lionis
13.11.2021 5 z 5

Po Xemeriovi se mi stýská už teď, nějakých deset minut po dočtení. Ano tak moc jsem si to s ním užil!
Ale je nutno podotknout, že i ostatní postavy byly super. Gwen mi byla až na pár pokojovo-fontánových scén :D(které byly místu možná až moc přehnané) doopravdy sympatická a její postoj k celé té situaci, která nabrala ve finále rychlého spádu se mi na rozdíl od mnohých podání jiných autorů velice líbil.
Když už jsem načal ten rychlý spád, tak finále bych mohl označit spíše za až až moc rychlý spád, takových padesát stránek na víc i s nějakým alespoň trochu "jak plánují být v budoucnosti spolu" vysvětlením by mi tam nevadil.
Například povídkovou knihu, jako měla například série Dvůr trnů a růží bych ihned bral.
Ale i přesto čistých 5/5 a kupuju, abych si mohl sérii v budoucnu ještě alespoň jednou přečíst.

Sabushenkaxx
Sabushenkaxx
08.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Jako první jsem viděla filmy, proto jsem s chutí sáhla po knihách, s nadějí že se mi něco z filmu vysvětlí. Filmy jsou kvalitně zpracované, ale třetí díl trilogie mě velmi překvapil. Děj je jiný, velmi by mě zajímalo, jak by si filmaři pohráli s původní verzí příběhu.
Ovšem, zpět k tématu... Napsáno výborně. Xemerius je zábavná postava. Hlavní hrdinka možná trochu uplakaná, ale u puberťačky se to dá čekat. Ocenila bych delší konec, jak se postavám vedlo dál.
Mé dojmy jsou kladné a celou trilogii mohu vřele doporučit dál.

Papimami
Papimami
18.08.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem !! ️
Žádné vedlejší příběhy, žádné zamotávačky.
Jen mě mrzí, že nevím jak by měl dle autorky pokračovat společný život ...

jajsemenyk
jajsemenyk
15.07.2021 5 z 5

Jako všechny díly je i tento skvělý. Co se týče celé trilogie, občas jsem se "ztrácela" ve prolozích a epilozích, ale díky tomuto dílu se mi vše vysvětlilo :).

_Knihomolka_
_Knihomolka_
28.06.2021 5 z 5

Opět mě další, ale bohužel poslední díl této série, nezklamal a naopak mě moc moc bavil. Mám ráda knihy, kde se protínají žánry fantasy s romantikou, a proto jsem si také tuto sérii vybrala. Nejprve jsem ovšem viděla filmové zpracování, které má podle mě stejnou kvalitu, jako tyto knihy, což mě ovšem hodně překvapilo, jelikož se to u jiných moc nestává. Přestože se knižní a filmové zpracování v některých ohledech liší ( například v tom, že jsou v knížce stejné scénky jako ve filmu, ale docela dost přehozené a třetí díl se hodně od filmu liší ), oba se mi moc líbili, mohu dokonce říci, že jsem se do tohoto světa s Gideonem a Gwendolyn zamilovala :)))...
DOPORUČUJI !!!

Takyumímčíst
Takyumímčíst
22.06.2021 5 z 5

Za mě nejlepší díl celé série. Oproti prvnímu dílu, kdy toho moc nechápete, je tenhle takový akčnější. Nejprve jsem viděla filmy, takže jsem od všech knížek měla nějaká očekávání a myslela jsem si, že vím co se stane - VŮBEC. Po přečtení celé série jsem nevěřila, jak může děj knížky do filmu někdo tak moc pozměnit. Třetí díl byl úplně jiný a knížka stonásobně lepší! Za mě pecka, bavilo mě to. Pěkné zakončení série, přečteno raz dva.

PanTydlitát
PanTydlitát
18.06.2021 5 z 5

Kniha se zvraty, které jsou tak nepochopitelné a zároveň zcela logické.

AničkaM
AničkaM
09.06.2021 5 z 5

wow!!!!!! tak tahle triologie byla super. mnohem víc se mi líbila než filmy. extrémně bych chtěla, aby to pokračovalo. každý si tohle musí přečíst. určitě to budu číst znovu

Akjort
Akjort
07.06.2021 4 z 5

Škoda, že je konec. Skvělý příběh. Moc doporučuji přečíst.

s1ombrehimawari
s1ombrehimawari
04.04.2021 4 z 5

Wuuuhuuu. Další skvělý díl, ale, ALE! Divím se, že Gwenny nemá žádný PTSD, protože co si budeme, na šestnáctiletou holku docela silný kafčo. Také celkové rozhřešení příběhu bylo trochu přitažený za vlasy. Gideon se nakonec stal mojí guilty pleasure. Guilty proto, že se občas chová jako majetnický maskulinní blbeček. Vypíchla bych drama, zvraty a jemné citové nuance s duchy, které nám byly naservírovány.

veru1367
veru1367
04.04.2021 5 z 5

Super zakončení série.

andula493
andula493
08.03.2021 5 z 5

dneska jsem dočetla sérii a totálně se do ní zamilovala! celý přívěh ve všech třech dílech byl úžasný. autorka píše velmi čtivě, až jsem se sama divila jak rychle jsem měla knihy přečtené :)) zakončení celé série bylo skvělé, něco mě šokovalo, něco jsem čekala. určitě se k těmto knížkám brzy vrátím!
taky jsem si uplne zamilovala Xemeriuse (pokud se to jméno píše jinak, velice se omlouvám :) teď si nejsem jistá) ty jeho poznámky a všechno. kdo by ho nechtěl

kikizubik
kikizubik
06.03.2021 5 z 5

Zakončení série bylo skvělé. Četla jsem tuhle sérii už po třetí a někdy v budoucnu se k ní opět vrátim, jelikož je to jedna z mých oblíbených sériií vůbec. Je to klišoidní tak akorát a prostě děj plyne rychle, jelikož autorka má skvělý čtivý styl psaní. Pak jsou tu vedlejší pstavy, které si prostě musíte oblíbit - XEMERIUS. Je to vtipné a někdy trochu smutné, prostě příjemné čtivo na pár večerů.
Kdybych si mohla vybrat jakou sérii bych si chtěla znovu přečíst poprvél - byla by to právě tahle!

mskamila
mskamila
01.03.2021 5 z 5

Tato knižní série ( 3 knihy ) byla opravdu nad moje očekávání. Zábavné momenty střídali romantické velmi zajímavý dej ( kterému se tedy film nemohl vůbec vyrovnat) a konec knihy je velmi prekvapivy ze by ho nikdo jentak necekal. Moc pěkná odpočinková knížka ❤

any37
any37
20.02.2021

Začátek tohoto dílu byl vážně těžký. Styl psaní i samotný příběh mi připadal hrozně dětinský, jako bych skočila do nějaké middle grade knížky. Ale nakonec se to vyvinulo dobrým směrem, bylo to místy celkem napínavé, zápletka byla přímo mistrná - hrozně zapletená a popletená, občas jsem tomu sama nerozuměla. No a na závěr ten konec, nádherný a k pousmání.

Cernakocka09
Cernakocka09
07.02.2021 5 z 5

Hrozně super zakončení !!! Soucítila jsem s Gwendolyn jak se cítila kvůli Gideonovi a líbilo se mi jak se do toho zapojili Leslie a Raphael. Konečně se ukázalo kdo praštil Gideona v druhém díle! Naprosto mě překvapilo rozuzlení narození Gwenny. Velice se mi líbilo že Xemerius říká kameni mudrců ' blejskavá sůl ', a taky to jak se nakonec ukáže kdo je vlastně profesor Whitman.
Naprosto úžasné...❤️

Fortuna7
Fortuna7
30.01.2021 5 z 5

Tato série je příjemná a oddechová. Mám ráda jak filmy, tak i knihy.

Bája89
Bája89
25.01.2021 4 z 5

Toužila jsem po oddechovém a dobrodružném čtení a Drahokamy to dokonale splnily.

Cress
Cress
06.01.2021 5 z 5

Tahle série má spoustu chyb, ale pro mě je to srdcová záležitost, takže nemůžu jinak než pět hvězdiček. Gwen mě občas štvala a to Gideon (pořád jsem mu neodpustila, že řekl, že nemá rád muzikály). Příběh byl předvídatelný, ale Kerstin Gier tomu dodala nějaké kouzlo a bavilo mě to.