Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148279/bmid_zelena-jako-smaragd-148279.jpg 5 2094 367

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dechberoucí úprk do minulosti a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování – a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

Paja_Reine
03.03.2019 5 z 5

Ach, ano. Celou sérii jsem měla přečtenou strašně rychle, už jen z toho důvodu, že jsem ji musela číst naprosto všude. Tahle kniha nebyla výjimkou.
Největší ránu mi zasadila autorka, když odhalila zásadní informace ohledně Gwendolyn a jejích rodičů. Samozřejmě celý průběh knihy byl velmi čtivý a milý, a tak jsem si myslela, že konec bude takový ten šťastný a pohádkový. Což byl, opravdu. Jen Kerstin Gierová ho napsala, jako by už se jí do toho psaní ani nechtělo. Byl hrozně slabý. A navíc po tom všem, co jsme si s hlavní hrdinkou prožili, jsem to čekala trochu víc do detailu popsáno.
Jinak jsem velmi spokojená.

Strážkyně-žab
23.02.2019 5 z 5

Moc pěkný fantasy příběh se šťastným koncem, který jsem jen hltala. Celou trilogii rozhodně doporučuji!

HPmagor
19.02.2019 5 z 5

Miluji :-)

lucinka2780
10.02.2019 5 z 5

SPOILER!
Knížka se mi strašně moc líbila. Strašně jsem se nasmála, hlavně Xemeriusovi poznámkám, ale je tu velice nejasností. Při čtení knížek jsem musela pořád přemíšlet, kdy se to stalo, co se to stalo atd., ale nakonec jsem stejně přemíšlela tak moc že jsem něco vymyslela. James se zamiloval a vzal si nějakou dívku se kterou se třeba odstěhoval, nebo se po smrti nerozhodl stát se duchem a nebo prostě v tu chvíli nebyl ve svém výklenku a prostě si odskočil:-D. Lucy a Paul se samozřejmě vzali a přejmenovali se na Bernardovi, protože si uvědomili že je pan Bernard asi nejich vnuk. Saint Germain - no buď to byly ty jejich říkanky o tý smrti Gwen jakože "pravda", teda do tý doby než Gideon a Gwen nezměnili budoucnost nebo tak. Nebo Gideon šel do minulosti za St. Germain a dal mu tu druhou lahvičku s tím přáškem nesmrtelnosti a tu první vypil a tadaa je nesmrtelnej. Ale nevím jestli když Gideon vypil tu lahvičku tak jestli je Gwendolyn pořád nesmrtelná, ale asi jo takže můžou spolu žít až do té doby dokud se láskou nezabijou ^o^

bara2004
29.11.2018 5 z 5

Prostě miluju. Je tady poslední díl trilogie Drahokamů a já nechci, aby skončila. Přesto (a velice překvapivě) druhý díl mám stále nejraději, třetí díl byl přesto dokonalý. V knize jste našli vše lásku, akci, zábavu i smutek. Velice se mi líbí, jak spisovatelka mě umí, jako čtenáře, vtáhnout do knihy. Přišlo mi, jakoby jsem celou dobu byla s Gwenny v příběhu a stále hned vedle ní, jako duch :). Knihu jsem zhltla jako minulý díl za den. Jediné, co bych možná mohla vytknout je, že stále mám některé otázky, na které hledám odpověď. Jako třeba, proč doktor (když Gwen předstírala nemoc) zalhal, aby se ples odložil? Nebo, kde se vzal chronograf u Gwen v domu (jeden měli Strážci a jeden Lucy a Paul, kde se tedy vzal ještě jeden, který využívala zmíněná hlavní hrdinka?) možná ostatní ví odpovědi a já jsem jenom slepá a nemůžu na ně přijít XD.
+Xemerius je pro mě miláček :) a snesla bych klidně i pokračování knižní série
5/5*

makul
28.11.2018 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl. Trilogii Drahokamy jsem si neskutečně oblíbila a jsem si jistá, že se k ní za čas vrátím.

Emičkazknihy
22.10.2018 5 z 5

Dávám pšt hvězdiček z jednoho důvodu, závěr byl nečekaný a nepředvídatelný. Myšlenka na tuto knihu ve mě vyvolává pocit klidu. Ráda si knihuou někdy zalistuju a nejraději u toho sedím u okna a ruce si nahřívám o teplý hrnek.

asodomkova
22.10.2018 5 z 5

A je to tady... Už je tady konec... Konec celé trilogie Drahokamů.
Kdybych měla být naprosto upřímná, chtěla bych, aby takhle série nikdy neskončila. Chtěla bych ji číst do nekonečna. Chtěla bych být v tom příběhu...chtěla bych být příběh a plynout dál a dál. Objevit skryté věci za kamerou a běžet dál kupředu k budoucnosti hlavních hrdinů. Nechci být ani Gideon ani Gwendolyn, chci být vánek, který je ovívá. Slunce které na ně svítí. Možná je to zmatené, avšak já ti tak cítím. Chci pokračovat dál. Bohužel to nejde protože je konec, ale já vím, že se k těmto knihám znovu vrátím. Brzy...

babystar
21.10.2018 5 z 5

Třeba už dětinštím, ale celá trilogie se mi moc líbila. I když neumím putovat časem, tak jsem se vrátila do doby prvních lásek a bylo to fajn. Včera jsem byla na výletě na krásném zámku v Lednici a při pohledu z okna do parku jsem si fakt představovala, že najednou přeletím časem a v dlouhých šatech se budu elegantně procházet parkem. Při mé smůle bych ale určitě skončila jako nejposlednější služka, která chodí topit do nádherných kachlových kamen a na nějaké procházky parkem nemá čas. Ach jo!!

A.K.A.R.
20.10.2018

Kniha je velmi rozdílná od filmu a konec naprosto jiný.Musím se přiznat že kniha mne okouzlila a jsem ráda za jiný konec jak pro Gwenny tak Gideona.Moc doboručuji.

Tesinka_Laufey
13.10.2018 5 z 5

Vůbec by mi nevadilo, kdyby měla série ještě o jeden díl víc, protože konec se mi zdál docela odbytý a ukvapený. Jinak jedna z nejlepších sérií, co jsem v poslední době četla a určitě se k ní ještě několikrát vrátím.

Bájinka
12.10.2018 5 z 5

Nejúžasnější série na světě! Když jsem přečetla 1. díl, říkala jsem si Wow. Po této knížce si zase říkám WOW WOW WOW!!! To bylo prostě úžasný...

ame
05.10.2018 5 z 5

nemůžu říct nic jiného než: lepší než nejlepší

hanicka258
22.09.2018 4 z 5

Kniha má moc hezkou dějovou linku, zaujalo mě i netradiční téma. Konec celé série se mi však zdál maličko urychlený, na to, že série byla třídílná, bych ocekavala větší propracovanost pointy... :-) jinak se mi kniha četla výborně.

lucie0134
21.09.2018 4 z 5

Docela pohodová série, nevím jestli bych se do ní pustila znovu a četla dokola, ale byla fajn. Jednička mi přišla celá jako úvod a Gwendolin byla hrozně ubrečená. Chápu že se jí změnil život a je to pro ni všechno těžký, ale pořád fňukat? Konec byl uspěchaný, ale hezký. Nějak jsem to čekala, že bude takový.
James a Xenerius zase bodovali.

books_are_life
20.09.2018 5 z 5

Úžasná série :D Všechny díly této trilogie se mi moc líbily :) Jedna z mnoha srdcovek, jsem velká fanynka :D

lenka608
15.09.2018 5 z 5

Zakončení bylo trochu uspěchané, semlelo se nějak narychlo. Dle mého názoru by se dalo trochu více propracovat a protáhnout. Měla jsem z toho pocit, že autorka už to prostě chce jen rychle dokončit. Ale i tak je to 5* - perfektní knižní série :)

preny
14.09.2018 5 z 5

Opravdu super,napínavé a vtipné. Lepší než film. I když i ten nebyl špatný.

NinaStikova
11.09.2018 3 z 5

Moc se mi líbilo, jak předchozí nejasné vstupy z budoucnosti konečně zapadly na své místo a časová linka začala dávat smysl.
Konec byl dost uspěchaný, pár lidí se pokusí navzájem zavraždit, někdo se stane nesmrtelným a hotovo?
Xemerius přičítal knížce plusové body a jsem moc ráda za Jamese.

Atanone
10.09.2018 4 z 5

Na závěr této série musím říct,že mě vážně dostala. Seriálům sice moc nefandím,ale v tomhle světě se mi líbilo tak moc,že je mi vážně líto,že je konec.
Ty knihy jsou nabité energií. Jsou praštěně pozitivní a přesto, že jsou plné romantiky,ta romantika je prošpikovaná tak vtipnými poznámkami, že vůbec nesklouzává do sentimentu.
Kluci a pánové,pokud vás neděsí výlet do chaoticky úžasného holčičího světa,pojďte se proletět v čase. Třeba se vám to zalíbí a trochu nás líp pochopíte. Protože my holky máme srdce z marcipánu a když se zamilujeme,je úplně jedno,jestli je nám 16 nebo 106. Vždy je to poprvé. Úžasné. Navždy.