Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148279/bmid_zelena-jako-smaragd-148279.jpg 5 2096 367

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dechberoucí úprk do minulosti a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování – a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

verulik196
01.02.2016 4 z 5

Tento díl se mi zdál asi nejlepší, a to od druhé půlky. V této části se to rozjelo, hrnulo se na mě mnohem víc informací než doposud.
Celkově trilogie nebyla špatná, ale bylo to takové jednotvárné. Jinak to ušlo.

PandaGirl
29.01.2016 4 z 5

Tahle série je jako mor. Prostě se Vám zavrtá do hlavy a tam zůstane ještě dlouho, potom co jí dočtete. Dokonce se mi i o cestování v čase zdálo! Abych pravdu řekla, tak jsem tuhle sérii přečetla za pět dní (když bych to hodinově zredukovala, tak cca tři dny). Je to skvěle napsaný. Autorka píše tak čtivě, že se ani nepodíváte, kdo to vlastně vlezl do pokoje, kde jste s touhle knihou zalezlí.
Příběh je neotřelý a svižný. Řekla bych, že i dost překvapivý a zamilovaný. Strašně se mi líbilo, že se Gwendolin nezměnila. No a Gideon byl prostě pořád boží pako. Navíc to bylo i vtipné! Prostě všechno co si přát :)
!SPOILER ČÁSTI!
Dala jsem čtyři hvězdičky za to, že se mi nelíbilo to s tou nesmrtelností, a tak nějak mi to nedávalo u Gideona smysl. Ale tak to je jen můj názor a možná se to všechno nepochopila správně. Nevím.
Jinak jsem asi jediná dívka, která za celé tři díly Gideonovi nevěřila. Pořád jsem čekala kdy jí zradí a ono nic!
No nakonec mě pobavil, když praštil sám sebe a ještě si vynadal. To shledávám nejlepší částí celé trilogie!!! Prostě nej scéna :D

alwa
25.01.2016 5 z 5

To je mega husty. Pribeh mel zajimave rozuzleni a cela serie se mi velmi velmi libila. Ale nevim, jestli bych chtela zit nekonecne dlouho:-)

SelkaNika
19.01.2016 5 z 5

Ani závěrečný díl nezklamal, i když člověk čekal ještě trošku víc dokreslení děje po dramatickém vyuzlení, leč prostor byl dán vlastním představám. Celkově však tuto sérii hodnotím nadprůměrně, bylo nemožné poslední dva díly odložit a rozhodně si od autorky přečtu i další knihy.

Rubika
18.01.2016 5 z 5

Naprostá bomba!

Xena011
05.01.2016 5 z 5

Krásná a hodně propracovaná kniha. Z hlediska cestování do minulosti, tedy prolínání několika rovin času, byl děj vynikající. Moc sem se těšila na vztah mezi Gideonem a Gwenn, který neměl chybu. Všechny ty informace jsem doslova hltala a celkem všechny je ihned pochopila, rodiče Gwenn jsem vydedukovala již v začátku příběhu, ale zde to bylo jen potvrzení pravdy. Dost jsem koukala, v koho se nakonec vyklubal hrabě. Mezi nejoblíbenější postavy patří samozřejmě Gideon, Gwenndolin a ostatní k tomu příběhu prostě musí taky patřit. Xemeriuse bych chtěla mít doma. Ten příběh velmi zpestřoval a dělal ho vtipným (nejen on). Pro mě prostě super postava, kterou jsme si velmi oblíbila. Koho jsem neměla ráda byla protivná Charlotte. Jen mě mrzí hodně otevřený konec. Sice si to může každý domyslet podle svých představ, ale raději bych to měla přesně osvětlené v řádcích. Bohužel mě konec hodně překvapil, a to právě neuzavřeným dějem. Autorka neobjasnila téměř nic po hlavním incidentu, což mě velmi, ale velmi mrzí. Přesto je to velmi zdařilá kniha.

Eleanor-ka
02.01.2016 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, stejně jako celá trilogie. Avšak pár detailů jsem nepochopila, ovšem nepochybuji o tom, že až se k sérii zpětně vrátím, vše mi bude jasnější. (:

hetty64
30.12.2015 5 z 5

Úžasný závěr celé trilogie!!!

Emma-3
26.12.2015

cooool

i.love.books@
23.12.2015 5 z 5

Užasné jako každý díl

Mark2000
17.12.2015

Po úžasných předchozích dílech přišlo skvělé dokončení. Děj byl nepředvídatelný a čtenáře dokázal dokonale strhnout. Nebyla jsem schopná se od knížky hnout, a tak by to taky mělo být. Moc se těším na filmové zpracování.

AnykaLovesBooks
08.12.2015 5 z 5

Mně se kniha hodně líbila, ale dost mě zaskočilo zjištění o Lucy, Poulovi a Grace...

Morrisek
21.11.2015 5 z 5

Série byla skvělá a zakončení úžasné! Zamilovala jsem se do cestování časem, každý den jsem přečetla jednu knihu! Akorát někdy nebylo shrnuti jednoznačné a bylo moc informací… Ale moc se mi líbila, zaslouží si 5 hvězdiček:) ;)

EvaSupovic
21.11.2015 5 z 5

Skvělá série a bude mi moc moc moc chybět, že už nebudu moct cestovat časem S Gideonem a Gweny :-( Zamilovala jsem se do nich na první pohled.....

Haňulec
10.11.2015 5 z 5

Krásně zakončení příběhu dvou lidi, kteří svou lásku našli během cestování v čase. Myslím si, že konec knihy mohl být trošku více propracovaný a nebo mohla autorka napsat další díl. Ale na druhou stranu nechává v čtenáři proudit jeho fantazii. Knihy této autorky mohu jen doporučit, jsou opravdu skvělé. :-)

šipulka
01.11.2015 5 z 5

Kerstin Gierová je úžasná spisovatelka. Přečetla jsem od ní pět knížek a ani jedna mě neomrzela. Jenom škoda, že je to trilogie. Chtěla bych další díly.

Mudblood
25.10.2015 5 z 5

jedna z nejdokonalejších knih vůbec - mohla bych ji číst pořád a pořád dokola:)

Ivuska.09
15.10.2015 4 z 5

Celou tuto sérii mohu doporučit. Měla vše, co od knih očekávám. Vše lze shrnout do několika slov - děj, láska, napětí, zvědavost, zvraty...

Liduka
19.09.2015 4 z 5

Závěrečná část samozřejmě nezklamala, ale konec mi přišel trochu odflinklý a nedodělaný.

todilka
13.09.2015 4 z 5

Milá série, která mě chytla a nepustila, i když už určit nejsem její cílová skupina. Ale jako oddechové čtení na dovču vřele doporučuji.
A jak autorka sama píše ve věnování: Pro holky od 14 do 41 let....takže co? :-)