Rudá jako rubín

Rudá jako rubín https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263471/bmid_ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4 2623 533

Drahokamy série

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten , 2009

Verunka289
17.11.2022 4 z 5

Čím jsem starší, tím víc mám přesně takové knihy ráda....je to zvláštní, ale ráda utíkám do jiných světů, jiné doby... Moc se těším, kam se bude příběh dál vyvíjet. První díl byl podle mě jen taková předzvěst, jen takové naťuknutí, doufám, že pořádná jízda mě ještě čeká :)

Štěpánka_010
06.11.2022 4 z 5

Moc pěkně zpracovaná kniha s nádhernou obálkou. Hlavní hrdinka Gwendolyn je poměrně obyčejnou dospívající dívkou, ale jen do té doby, než poprvé skočí časem... A tak se dostává do podivné skupiny lidí a musí se začít učit spoustu věcí o kterých v životě neslyšela. Kniha pojednává nejen o cestování časem ale i o mezilidských vztazích či přátelství. Nedávno jsem také zhlédla film, který se mi moc líbil nicméně některé části byly lépe vylíčeny v knize... Celkově ale příjemné trochu fantasy čtení.

Žofi
03.11.2022 5 z 5

Úžasná knížka!
Cestovní časem, nějaká ta romantika, krásné na logiku... Moc doporučuji

michaella03
13.09.2022 5 z 5

(SPOILER) K sérii jsem se dostala skrz film, který jsem shlédla vlastně náhodou, ale velice mě zaujal, a nebýt jeho, knihy bych nečetla (už jen proto, že nejsou určeny přímo pro mou věkovou kategorii :D). Knížka je velice čtivá, stránky se jen míhají pod rukama, ale bohužel je zde jen velice krátký časový úsek (pár dní), ve kterých se odehrává všechno: od Gwendolynina zjištění, kdo je, po souboje a setkání s knížetem, až po zamilovanost Gideona a Gwendolyn (které nemůžu moc uvěřit). V tomto ohledu je uvěřitelnější (snad i lepší) film. Nicméně, čtení bylo příjemné, pokračuji tedy druhým dílem.

Vixiene
08.09.2022 3 z 5

Před nedávnem jsem se pustila do této série a byť nespadám už úplně do její cílovky, byla jsem zlákána pozitivním hodnocením a zjistila jsem, že je dokonce zfilmovaná. Na filmy se ovšem vrhnu až po dočtení všech tří dílů.

Gwendolyn je hlavní hrdinkou tohoto příběhu a jednoho dne se zničehonic přemístí v čase, ikdyž se to u ní vůbec neočekává. Gwendolyn se tedy začíná učit chápat problematiku cestování časem, do toho ale vstupuje samozřejmě zalíbení v mladém Gideonovi, který je taktéž jedním z cestovatelů.

Tématiku cestování časem mám hodně ráda, zde je pojata celkem originálně. Kniha je psána velice jednoduchou a čtivou formou, takže ikdyž děj místy poměrně vázne a nic moc zajímavého se neděje, tam vám stránky mizí pod rukama. Nicméně jsem čekala možná malinko víc, děj a hlavně chování hlavních hrdinů je někdy hodně naivní (což ale vzhledem k věmu je poměrně snadno odpustitelné).

Myslím, že bohužel není žádná postava, která by mi tam byla nějak zvláště sympatická, ono prakticky ani v celém příběhu nejsou nijak zvlášť popsané, kromě toho, že se asi 40x dozvíte, že celá rodina od Gwendolyn jsou zrzci :-D

Škoda, že jsem se k sérii nedostala dříve, věřím, že by mě i víc bavila :-)

Xemerius
21.08.2022 5 z 5

Tato knížka patří mezi moje top oblíbence, co do humoru, postav, děje, jazyka i atmosféry. Vždycky mě dovede strašně rozesmát i uklidnit zároveň. Ach ten Londýn. Kniha pracuje s velmi zajímavým námětem - s cestami do minulosti a navíc se čte straaaašně rychle, snadno.
Další plus je, že Gwen je zkrátka neuvěřitelná hlavní postava :D. (A duo Gwen + Xemerius....prosím!!!!)
Takže pokud sháníte opravdovou, jemnou, milou oddechovku - voilà :) .

P.S. Vše je sice samozřejmě dost mimo realitu (bohužel) , ale proč se na pár hodin nezasnít??

julinka87
09.08.2022 5 z 5

To bylo skvělé! Miluju autorky humor.

Dela90
29.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Gwendolyn je obyčejná dívka s tak trošku neobyčejnou rodinou. Její sestřenice Charlotta má předurčený cestovatelský gen, který ji umožní cestovat v čase. Jenže problém je ten, že Charlotta ještě do minulosti neskočila. Naproti tomu Gwendolyn již několikrát ano, tudíž vyplouvá na povrch zatajená minulost, a to že Gwen se narodila ve stejný den jako její sestřenice a schopnost cestovat časem má právě ona. Ona je tím posledním z 12ti cestovatelů, kteří uzavírají kruh dvanácti. Gwen představuje Rubín, který má oplývat mocí havrana. Není nijak nadšená, že se ji nyní život obrátil doslova vzhůru nohama. Začíná cestovat časem a vracet se do minulosti, aby splnila úkoly, který jim Smaragd nakázal. Společně s ní cestuje časem Diamant neboli Gideon, který je jí zpočátku dosti protivný. Důležité je věřit sama sobě a rozhodně se nezamilovat napříč časem.

Já to prostě miluju! I po letech je příběh stále skvělý, čtivý, nutí Vás to číst dál a dál. Miluju cestování časem, byť je to do minulosti. Příběh je tím zajímavější, o to víc, když se na scéně objevují postavy z budoucnosti. Vychází na povrch věci z minulosti a celé se to proplétá, aby to v konečném důsledku bylo wow! Děkuji autorce, že takovou knížku napsala. Nikdy se mi neomrzí. Tudíž si brzy musím dát re-reading i druhé a třetího dílu. Protože tohle je vážně to co mě uvede do fajn nálady, ačkoliv den stál za starou belu. A pak je tu Gideon, věčně nabroušený jako diamant, ale ve skutečnosti, by se do něj zamilovala snad každá.

Ran
23.06.2022 5 z 5

Příběh se mi líbil a byl velmi dobře vytvořený. Systém cestování časem, který je v příběhu, byl velmi zajímavý. Celkově bylo čtení této knihy příjemným zážitkem.

Téra
28.05.2022 4 z 5

Už dlouho jsem nepřečetla knihu tak rychle. Je to moc pěkný příběh pro malé/mladé slečny. Pohádka, která má spád, jsou zde sympatické postavy a spletité rodové vztahy. Musím teda říct, že běžně fantasy nečtu, tak se možná v rámci žánru najdou lepší knížky (budu muset zkusit neco dalšího), ale jak se píše v komentáři pode mnou, kdybych byla (já teda o 20 let) mladší, tak z toho budu na větvi snad ještě víc.

Petra-1
22.05.2022 4 z 5

Velmi příjemná oddychovka. Hned jsem se začetla a děj mi rychle utíkal.
Určitě moc doporučuji k přečtení. Jediná chyba, kterou jsem našla, je ve mně. Kdybych byla aspoň o deset let mladší, tak si z toho i sednu na zadek.

Anett525
06.05.2022 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Skvělá zápletka, vtipná, oddechová kniha. Cestování časem a historický Londýn je snad ta nejlepší kombinace, co může být.

majavcelicka
05.05.2022 5 z 5

Neuvěřitelná kniha. Hltala jsem ji od prvních stránek a ten konec... Úžasný, úžasný, úžasný. Po dlouhé době kniha, kterou jsem nedokázala vůbec odložit.

PavlínaSkopal
21.04.2022 5 z 5

Tato kniha zahnala moji čtenářskou krizi. Četla se sama - stránky mi utíkaly pod prsty ani nevím jak. Napínavý děj plný záhad a tajemství. Už se těším na druhý díl.

Erika017
26.03.2022 5 z 5

Úžasně vymyšlená zápletka, děj, svět... Jedním slovem ,,nádhera" rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji

Djeliska
14.03.2022 5 z 5

Užasná, nádherná, báječná, čtivá...................

tanecnica
02.03.2022 3 z 5

Knížka opravdu pro mlaďošky, přečetla jsem, ale bohužel už nejsem cílovka. Ale kdyby mi bylo šestnáct, byla bych uchvácena...

janca6129
08.02.2022 3 z 5

Mé mladší já by z této knížky bylo zcela jistě nadšené a určitě se hned vrhlo na další díly. Já to možná odbudu filmy, protože na mě to bylo celkem... nudné čtení. Ty rádoby vtípky a supervtipné poznámky mi nepřišly vtipné, vůbec jsem nepostřehla, jak se Gwen a Gideon dostali do té konečné fáze jejich "vztahu" (?)...

Už jsem asi někde jinde a měla bych se konečně zaměřit na dospělejší knihy. Každopádně se to četlo hezky a mladým děvčatům určitě doporučuji. :)

Nikei
07.02.2022 5 z 5

Knížka je nenáročná, lehká a rozhodně čtivá. Jenom párkrát jsem otočila stránku a už jsem byla na konci. Líbí se mi myšlenka cestování časem, která je v této knížce pěkně zpracovaná.

Knihomolka97
05.01.2022 5 z 5

#rereading
Sérii Drahokamy jsem četla v roce 2016 a moc se mi líbila. Nedávno jsem si na ni vzpomněla a řekla si, že si musím dát rereading.
První díl této trilogie Rudá jako rubín má trochu pomalejší rozjezd, ale po nějakých 60 stranách se příběh rozjede a už nepustí. Téma cestování časem mě hrozně baví a tady má fakt zajímavý systém fungování.
Přiznám se, že si pamatuji hlavně to nejdůležitější, ale dost věcí už jsem zapomněla, takže to bylo skoro jako bych četla poprvé. Každopádně Gwen je přesně tak skvělá, jak si pamatuji a Gideon... je prostě Gideon. Tenkrát to byl moje velká láska. :D
Romantická linka se samozřejmě teprve rozjíždí, to jejich popichování na začátku a postupné sbližování je ale skvělé.
4,5⭐/5⭐
A určitě můžu doporučit také filmy, které jsou dle knih natočeny. Jsou samozřejmě pozměněné, ale stojí za vidění.