Rudá jako rubín

Rudá jako rubín https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263471/bmid_ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4 2625 533

Drahokamy série

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten , 2009

Indilwen
03.01.2015 5 z 5

Úžasně čtivá a poutavá, od začátku až do konce. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Těším se na další díly.. :-)

asanita
01.01.2015 5 z 5

Skvělá kniha! Gwenn, Gideon, George, Lucy i Paul byli úžasní! Už se těším na další díl, jestli bude přinejmenším tak dobrý jako jednička, tak to bude stát za to. Nevím co víc bych řekla snad jen: všechno co Vás od téhle knihy odrazovalo hoďte za hlavu a přečtěte si ji, jinak o dost přicházíte!

Liana
28.12.2014 5 z 5

Krásna a romantická fantasy. Presne podľa môjho gusta. Teším sa na ďalšie diely. Úplne úžasný oddych na sviatočné dni.

Falquar
28.12.2014 3 z 5

Nechápu, proč se kolem téhle knihy spustil takový poprask. Ano, číst se to dá a občas se dokonce najdou i nějaké vtipnější momenty. Ano, ta "timey wimey wibbly wobbly" cestovací záležitost je cool indeed, ale zároveň plná otazníků a podaná tak, že jsem z toho byla spíš otrávená, než aby mě lákalo poodhalování oné pověstné roušky tajemství. Ano, obě hlavní postavy (a nejen ony) jsou jedny z těch nejsympatičtějších svého žánru, jenže jejich vztah je pouhou variací na dávno ohrané klišé "já ho chci a on mě ne - tak to přece nemůžu nechat!" a proto mi bylo od začátku jasné, jak se v téhle knize vyvine - a taky, že v dalších dílech se to celé zkomplikuje. (Čímž se ty nadějné charaktery pohřbí, nejdřív pomalu, a pak najednou docela.) Jak prosté, milý Watsone, řekl by určitě Holmes, kdyby mu to byl Doyle dovolil. A to jsem ještě nezmínila zápletku á la "Já nejsem tvůj otec!"
Myslím, že dovětky netřeba.
Na druhou stranu uznávám, že autorka to sepsala parádně, a až na pár zanedbatelných výjimek jsem jí to žra-, pozřívala i s navijákem. Líbilo se mi to moc - to, že je to vlastně klišé na klišé, mi došlo až po dočtení. Takže asi navzdory všemu doporučuji, hádám.

KachnaN
25.12.2014 5 z 5

Tuhle knížku jsem si úplně zamilovala :3
Téma 'cestování časem' naprosto miluju a když se k tomu přidají skvělí hlavní hrdinové a úžasný děj.. Je to pro mě naprostá pecka. Jedna z mých nejoblíbenějších knížek )a i trilogií).

Teraslík
20.12.2014 5 z 5

Ze začátku jsem z toho byla trochu zmatená, ale v půlce jsem to začala chápat. Je skvělá a perfektní. Moc doporučuji.

jana5962
09.12.2014 5 z 5

Časocestování, příjemná hrdinka a úžasný chlapec. Pokaždé když slyším jméno Gideon tak si ho ihned vybavím. Gwen je skvělá a její kamarádka taky. Příběh je poměrně originální a propracovaný. Celou sérii jsem přečetla během pár dní a v nejbližší době si to hodlám zopakovat.

Raven_Black
04.12.2014 5 z 5

Film hrozný, kniha úžasná. :D :*

knížečka2002
03.12.2014 5 z 5

Úžasná kniha! doporučila mi ji kamarádka a rozhodně nejsem zklamaná. Děj je zapletený a přitom tak ,,směšně" jednoduchý. Těším se na každou novou stránku.

MissMagic
25.11.2014 5 z 5

Jo! Konečně jsem se k Rudé odhodlala. A nelituji. Kdyby nebylo školy měla bych jí přečtenou za den, protože dámy a pánové, od téhle knihy se jen tak neodtrhnete! Potřebuju další díl.. a to rychle!

hrubik
06.11.2014 5 z 5

Tak trošku jsem se bála, jestli knížka není pro hodně mladší ročníky, než jsem já. A možná, že je. Ale mně se přesto velmi líbila. Byl to neotřelý námět, knížka se četla sama, nechyběl humor a prostě celkově jsem si to užila. Byla to taková pěkná pohádka. Určitě si přečtu další díly.

warca
05.11.2014 5 z 5

Dost dobrý příběh!
I když jsem čeklala, že se to trochu v prvním díle rozjede...
Hlavní hrdinka byla nejvíc.
Kniha rozhodně nezklamala!
Teď ještě zkouknout film.

Jolilinka
29.10.2014 5 z 5

Úžasná knížka, první dvě kapitoly sice do děje ještě úplně nevtáhly, ale pak se to rozjelo :) Gwendolyn je jedna z velmi mála hlavních hrdinek, kterou jsem si na první přečtení velmi oblíbila. Většinou hlavní hrdiny nesnáším, např. taková Drakie: Jacindu jsem z celého srdce upřímně nenáviděla. A stejně tak jsem si oblíbila i Gideona, i když je to přesně ten typ postav "Já jsem bezchybný a vím všechno nejlíp." A musím říct, že jak už jsem tu někde četla: anotace knihu témeř vůbec nevystihuje! Je úplně mimo, očekávala jsem příběh nějaké holky, která se omylem dostane do osmnáctého století a tam se zamiluje do nějakého kluka, se kterým ale nemůže žít, protože je z jiné doby, ale ne! Je to ještě MNOHEM lepší! Je to rozhodně skvělá kniha, a i když romány nepatří mezi mé nejoblíbenější žánry a většinou je vlastně nesnáším, tenhle miniromán mě naprosto uchvátil a strhnul. Kdybych si měla vybrat pět svých nej knih, Rudá jako rubín by stoprocentně byla mezi nimi.

CrazyDuck15
27.10.2014 5 z 5

Tahle knížka patří mezi mých tzv. TOP10 a nikdy neváhám přečíst si ji znovu :D Nejprve mě upoutala svou obálkou, ale před čtením jsem trochu váhala. Nicméně už vím, že to byla chyba jelikož jsem ji přečetla jedním dechem. Okamžitě mě vtáhla do děje a po jejím skončení jsem okamžitě běžela koupit druhý díl!
Knihu vřele doporučuji.

sisi koblizc!
24.10.2014 5 z 5

Super kniha a doufám že takhle stejně budu načená z celé série.

papi
02.10.2014 5 z 5

Knížka je napsaná velmi čtivě!!! Opravdu ji budete mít přečnou rychle. Trošku jsem se bála, jestli to nebude moc pohádkové, ale vůbec to nebylo! Všem, kteří nad touto triologií ještě váhají, vzkazuji: nejrychlejším způsobem se k ní dostantě, protože ona za to opravdu stojí!

tereza-mari6218
25.09.2014 5 z 5

Čekala jsem od té série hodně zvratů. Čekala jsem, jak se vyvine milostný vztah, protože jak by se mohl nevyvíjet tím směrem, jakým se vyvíjí ten můj, když jsou si hlavní hrdinové s námi tak podobní
Čekala jsem zvraty i jiných vztahů. Ale nečekala jsem je takové. Emotivní, nádherná kniha, s hlubokou myšlenkou :)

Lirika
22.09.2014 5 z 5

Úžasná kniha.

Tinoušek
20.09.2014 5 z 5

Super knížka, sice nic moc akčního, ale pěkný a originální příběh. Moc hezky napsané, čte se jedním dechem :-)

elyonka9643
03.09.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem. To snad vypovídá celkem dost. Super prostředí, zajímavé postavy, napínavý příběh. Co víc si přát?