Rudá jako rubín

Rudá jako rubín https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263471/bmid_ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4 2623 533

Drahokamy série

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten , 2009

Cara.17
předevčírem 5 z 5

Pokud bych si měla tipnout, co bývá pro spisovatele skutečným oříškem, pak by se jednalo o cestování v čase.
Autor si musí dát především pozor na časové paradoxy. Dále je zapotřebí, aby uměl plynule a nenásilně oddělovat přítomnost od minulosti (případně od budoucnosti). Ruku na srdce - ne všem se to povede. Naštěstí Kerstin Gier patří k těm, kteří to zvládli na výbornou.
V sérii Drahokamy nás autorka seznamuje se středoškolačkou Gwendolyn, která díky svým genům dokáže cestovat v čase (do minulosti). Asi nemusím dodávat, jak nebezpečné to je. I sama hrdinka si velmi rychle uvědomí, že pokud si nedá pozor, mohla by kupříkladu skončit upálená na hranici anebo by se mohla utopit, kdyby se během „skoku v čase“ nacházela na mostě, který před pár lety ještě nestál.
Naštěstí Gwendolyn není jediná, kdo má tuto schopnost. Dalším cestovatelem je Gideon (dle Gwenina mínění arogantní nesnesitelný hňup). Ať se to Gwen líbí nebo ne, tento „hňup“ se stává jejím partnerem pro cesty do minulosti. A aby toho nebylo málo, cestu naší dvojici zkříží tajemný hrabě Saint Germain, o němž se tvrdí, že je nesmrtelný...
Pro kvalitu a přitažlivost je tu pro čtenáře přidán bezkonkurenční humor, který obstarává především oživlý kamenný chrlič Xemerius, jehož si prostě nelze nezamilovat. Nedokážu říct, kdy naposledy jsem se u některé YA série smála tolik jako v případě Drahokamů. Kerstin Gier má navíc velice svižný styl psaní, takže pokud hledáte dílo, které by vás nenudilo, jsou pro vás Drahokamy tou správnou volbou.
P.S. Jestli jste jako první zhlédli zfilmovanou verzi této trilogie a příliš se vám nelíbila, určitě dejte šanci knihám, jsou bezkonkurenčně lepší.

Verunka
27.02.2024 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Přečteno za pár dní, možná byla trochu krátká ale to vůbec nevadí už se těším na další díl.
5⭐

sidonka
28.12.2023 4 z 5

Moc prima příběh o cestování v čase, je to privilegium nebo trest? S Gwen jsem si to opravdu užila

MollyCornelia
20.12.2023

Rereading kvůli dalším dílům.
Poprvé jsem knihu četla asi ve 13 letech a naprosto mě uchvátila. Teď je můj názor trochu chladnější (hrdinka na svůj věk trochu nevyspělá, spousta vtipů mi přišla lehce trapných), ale stále si myslím, že jde o výtečný příběh pro teenagery.
Pokud hledáte dobrodružné fantasy smíchané s romantikou, Rudá jako rubín je přesně pro vás.
Doporučuji především dospívajícím od 13 let.

Štěpinambura
15.12.2023 5 z 5

Naprosto úžasná kniha!
Tak romantické :-D

Any26
08.12.2023 5 z 5

Boží knížka, boží série. Pamatuji si, že kvůli téhle knížce jsem nešla spát, dokud nebyla dočtená!

m2056
21.09.2023 4 z 5

Kniha se čte velmi dobře a vůbec nevadí že je pro mládež člověk se nenudí a děj je hodně zajímavý.

Knihomolka_09
14.09.2023 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha i série , příběhy se nádherně proplétají, všechno zapadá do sebe... jako ozubená kolečka

Dalgiona
12.09.2023 5 z 5

kniha mě bavila, je trochu jiná než film, ale řekla bych že lepší a zábavnější

Leonora
14.06.2023 2 z 5

Nejdřív jsem nevěřila, že se autorka červené knihovny opravdu pustila do mysteriózní teenage fantazy... Co se mě týče, ani nemusela. Stavbou děje je to v podstatě totéž, co Shustermanova smrtčí trilogie, ovšem o dva řády horší. Je to jedno klišé za druhým a i každý plot twist je jen další klišé. Emočně slabé a otřepané, gradace nulová, když základní tajemství se prozradí už v prologu prvního dílu, napětí odfláklé téměř na nulu, motivy nedotažené a nevyužité, kazarze žádná... identita hlavního záporáka se odbyde jednou zmínkou o jejím skrytí a druhou zmínkou, která ho prozrazuje. (To se samozřejmě týká celé trilogie, nechce se mi to vkládat třikrát.)
Nezajímavé oddechové čtení na propláchnutí mozku mezi náročnějšími knihami.

Eliska.ctenarka
10.06.2023 5 z 5

Přiznám se, že se mi do této knihy moc nechtělo. Bála jsem se, že už je to přeci jen mimo moji věkovou skupinu, ale byla příjemně překapena. Ačkoliv se jedná o čtení pro náctileté lehce jsem se do knihy začetla a díky stylu psaní se nemohla odtrhnout. Kniha je prodchnuta humorem, romantikou, historií a napětím, takže každý si zde přijde na své.

Doporučuji určitě i pro starší čneráře :)

clara-josep
19.04.2023 5 z 5

I když na romantiku moc nejsem, spojení s historii mě lákalo. Teď už si jenom chci přečíst následující díly. Prostě skvělá knížka!!!!!

Tamirai
16.04.2023 5 z 5

Waaau, toto bol úžasný príbeh! Ak váhate, neváhajte a skúste ju :)
Dobrodružné, napíné a aj zalúbené a vtipné. Všetko, čo mám rada a téma cestovania v čase, tajomná a podivná lóža s mnohými tajnosťami.

Djeliska09
12.03.2023 5 z 5

Toto je prostě úplně nejlepší kniha. Čtivá, nikdy nevíš co se stane... Doporučuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lsouska
08.03.2023 5 z 5

Moc se mi libila.

Jaymay
27.02.2023 3 z 5

Na mě byla kniha moc chaotická, moc postav, moc "odborných" výrazů ohledně cestování časem. Já se při čtení ztrácela v tom, o co tam jde, kdo je ten špatný, kdo dobrý, kdo je tamto a proč dělají tohle atp. Nicméně dám šanci druhému dílu, na který mě navnadil závěrečný epilog

bohejsova
13.02.2023 5 z 5

Ještě než jsem si přečetla knihu jsem viděla film a musím říct, že oboje má něco do sebe. Kniha se mi strašně líbila, miluju fantasy a tohle prostě je úplně něco jiného... Kerstin to napsala velice dobře, strašně dobře se to četlo, já nikdy nic moc dobrovolně nečetla a když jsem viděla počet stran, tak mě to docela i děsilo, ale jsem strašně šťastná, že jsem si ji mohla přečíst. Doporučuji všem kteří milují fantasy, ale i těm, který nějak nikdy fantasy nelákalo, protože tohle ocenili i lidé kolem mě, kteří fantasy moc v lásce nemají.

Emcqq
04.02.2023 5 z 5

Knihu jsem dostala, jako dárek pod stromeček a byla jsem opravdu překvapená. Od Kerstin Gierové už mám 2 knihy přečtené, ale vůbec mě nenapadlo, že by zde mohlo být i více knih od ní. Miluju její příběhy. Hlavní postavou je Gwendolyn, která vyrůstá v dost podivné rodině. Postupem času začíná odhalovat většinu rodinných tajemstvích, o nichž dříve neměla ani ponětí. (Budu se snažit prozradit, co nejméně, ale kniha je zajímavá každou částí, takže je těžké vybrat něco, co nebude přímo spoiler). Gwendolynina sestra Charlotte má zvláštní, pro většinu z nás úžasný, dar. Umí cestovat časem, nebo si to všichni alespoň mysleli. Má už nejvyšší čas, ale stále se jí nepodařilo přemístit se v čase. Zato Gwendolyn na sobě pozoruje čím dál zvláštnější změny. Možná, že Charlotte přeci jen nebude ta pravá? Je dobře, že se kniha prodává jen, jako celek s dalšími díly, (modrá jako safír a zelená jako smaragd) protože to napětí, spojené s čekáním na pokračování, bych nesnesla. Vždy mi přišlo neuvěřitelné, jak silnou mohou spisovatelé mít fantazii. Kerstin se již po několikáté podařilo mě ohromit. Vždy při přečtení nové kapitoly, jsem dostávala čím dál větší chuť se ponořit do dobrodružství a zažívat všechno spolu s hlavními hrdiny. Občas jsem při čtení šťastně vykřikla, když se zrovna příběh začínal vyvíjet podle mých představ, avšak jindy jsem naopak pouze napjatě tajila dech. Je skvělé vědět, že to nekončí jen jednou knihou a že můžete kdykoliv sáhnout po dalším díle. Při čtení knih, jako je takto, se lehce ztratí pojem o čase. Můžete očima sledovat text již celé hodiny, ale Vám to stejně bude připadat, jako pět minut. Otevřený konec mi navíc přinesl ještě více otázek. Jak to asi dopadne? Změní se Gideon? Začnou si ostatní už konečně alespoň trochu vážit Gwendolyn? Je vidět, že na mě druhá kniha už čeká. Budu doufat, že se odpovědi na své otázky dozvím a že mi pokračování udělá úplně stejnou radost, jako kniha první. Zatím nemohu jinak, než dát 5 hvězdiček. (Dala bych jich i 6, kdyby to bylo jen možné, ale však víte). Všem přeji příjemné čtení a hezký večer, den, ráno či noc. Snad si ji užijete stejně, jako já.

knizninadsenec
03.02.2023 5 z 5

Nádherný příběh, zajímavý tajemný. Nejen co cestování v čase, ake také historii, lásce... Nádherné. Bylo milé si jej připomenout.
(čteno už 2x)

LenaWirus
26.01.2023 3 z 5

Příběh mladé studentky z podivné rodiny, kde se dědí gen umožňující cestování v čase. Nemůžu ani popsat, jak škodolibou radost jsem měla, když se "obyčejná" Gwendolyn přenesla v čase a naopak "dokonalá" Charlotte ostrouhala. Rušivým elementem byl pro mě mužský hrdina Gideon - byl mi opravdu velice nesympatický. Zdál se arogantní, namyšlený a samozřejmě zakoukaný do perfektní Charlotte, ostatně jako všichni ostatní. Čekala jsem trochu více akce, dialogů a rozvíjení vztahů. Trochu to na mě působilo jako kdyby byl první díl pouze takovým uvedením do děje a opravdový příběh začne až v nové knize. I tak mě to potěšilo. Nic složitého, ale zabaví vás to.