Rudá jako rubín

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/110297/laska-nezna-cas-ruda-jako-rubin-fFV-110297.jpg 4.51881

Drahokamy (1.)

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten (2009)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
Počet stran:336
Překlad:Tereza Pecková
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7447-089-9

Kniha Rudá jako rubín

KatkaB77

Knížku mi půjčila moje 13 letá dcera, když jsem neměla co číst. Přečetla jsem jí jedním dechem za tři dny. Je brilantně napsaná, člověk se od ní nemůže odtrhnout. Četla jsem do dvou do rána. Už čtu druhý díl. Opravdu doporučuji. Většinou čtu raději knihy z reálného života, ale pro tuhle fantasy s cestováním v čase jsem se vážně nadchla.

maja11231

Kniha u které jsem si odpočinula Doporučuji

agatha2

Fantasy je žánr, který vyhledávám pouze okrajově, většinou po něm sáhnu, když se dlouho pochvalně hovoří o nějaké knize. Proto jsem také zkusila trilogii DRAHOKAMY. Cestování časem je můj oblíbený námět. Kniha je určená sice pro mládež, ale i já si její čtení užila. Rozhodně si brzo přečtu i zbývající dva díly.

Alethea_k

Knihu jsem přečetla během jediného večera. Příběh je opravdu chytlavý, neoznačila bych jej přímo za fantasy. Kupodivu mi nevadí ani historie. Čtení je velice návykové, nechápu, proč jsem si knihu nepřečetla mnohem dřív. Myslím si, že je to jedna z mála YA knih, které se mohou číst napříč generacemi a zalíbí se každému, kdo si chce odpočinout. Ihned se musím podívat na film. Nicméně tato kniha v sobě má podivné kouzlo, které vás pouze utvrdí v tom, že se vyplatí pokračovat dál a vy ty další díly musíte mít ihned.

janadibelkova

Tedy jak nemám ráda fantasy knihy, tak tahle mě dostala..četla se sama, skvěle napsaný příběh, jemný, veselý, neobvyklý, velmi ráda se začtu do dalších dvou a vřele doporučuji všem.

Kami97

První jsem viděla filmy, které mě zaujaly a proto jsem se rozhodla si přečíst i knihy. Děj rychle plynul a postavy Gideona a Gwen jsem si velmi oblíbila. Už se těším, až si přečtu zbylé dva díly.

mrousek

Ke knize jsem se přemlouvala několik let a naprosto nechápu, jak jsem tak dlouho zvládla odolávat. Kniha je úžasná, autorka píše krásně, všechno se čte jedním dechem, ale musím uznat, že je tam někdy spoustu informací navíc. Jako ony možná nejsou navíc, ale není možné, abyste si je po prvním přečtení zapamatovaly. Také tam byly občas dlouhé pasáže, které bych nejraději přeskočila, ale to je tak skoro všude.
Nicméně pokud si potrpíte na fantasy románky, neváhejte nad přečtením a neskutečně se těším na další díly.

Taťána920

Miluju tenhle příběh. Je to takový sympatický děj, obyčejná holka , která zjistí že umí cestovat časem . Podle mě tenhle příběh zaujme všechny obyčejné holky co mají rády trochu vzrušení.