Rudá jako rubín

Rudá jako rubín

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/110297/laska-nezna-cas-ruda-jako-rubin-fFV-110297.jpg 4.51645

Drahokamy (1.)

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten (2009)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

čtenářkaZ

Jako první jsem viděla film a proto mě překvapilo, jak se toho v tomto dílu stalo málo. Ale i tak musím ohodnotit tuto knihu plným počtem hvězdiček, protože zbožňuju styl psaní této spisovatelky. Je hodně čtivá a na moji rychlost čtení (což není moc rychle:D) jsem to přečetla za tři dny. Takže je to super;)

sola_lupa

Sice se toho v tomto díle zas až tak moc nestalo z pohledu jiných knih, ale má to skvěle našlápnuto do dílu druhého. A nápad? Naprosto skvělý! Film jsem zatím neviděla.

Verasnížek

Úžasný

NikolIris

Na to, že som už “veľká” tak táto knižka ma dostala. Zbožňujem ju a teším sa na ďalšie zo série. číta sa rýchlo, v knihe sa používa bežne internet a soc. siete a veľkým plusom sú sympatické postavy a podľa mňa hlavne inteligentné.

Barik05

Pěkné, možná jsem od toho čekala víc ale nemohla jsem to položit dokud jsem to celé nepřečetla.

LauraSzczepani

Vazne skvela kniha koupila jsem ji kamaradce k narozeninam ale asi ji to dam az pristi rok protoze jsem se do ni zacetla a je opravdu skvela

Magič

Celá triologie od Gier je naprosto skvělá! Pohltí vás od samého začátku až do konce a nenechá vás odejít. Příběhy o cestování časem jsou velmi zajímavé a autorka toho využila.

Alvin123

Tato kniha mě velice zasáhla. Miluju celou trilogii !!!!!!!!!!!

milunka21

Nečekala jsem, že m,ě bude tolik bavit. Byla to láska od první stránky.

Perlivav

Kdybych neviděla nedávno film, tak by mě vůbec nenapadlo po téhle knize sáhnout. Přece jenom už to dávno není moje věková kategorie. Knížku jsem přečetla během jednoho dne. Nedá se odložit. Musíte číst stále dál a dál, a když ji dočtete, okamžitě začnete pátrat po dílu druhém :-)

JitulHa

Na Rudou jako rubín jsem narazila úplnou náhodou, hledala jsem další knihy od Kerstin Gier, od níž jsem před tím četla knížku s názvem Každé řešení má svůj problém, a tehdy jsem našla tuhle parádní knížku. V té době to byla čerstvá novinka a okamžitě mi padla do oka! Samotná anotace vyznívala velice poutavě, zápletka s cestováním v čase, pro mě bylo něco docela nového, navíc ta kouzelná, neuvěřitelná obálka, mě více než zaujala. Příběh byl originální, plný tajemství, která čtenář odkrýval společně s ústřední představitelkou a zároveň vypravěčkou příběhu Gwendolyn, což byla skvělá postava, ač byla hlavní hrdinkou celého příběhu, působila naprosto obyčejným dojmem, a to i poté, když zjistila, že vlastně není tak docela obyčejná. Nebyla to žádná úžasná nezdolná hrdinka, kterou nic nerozházelo, ale normální dívčina, co dokázala "jen" cestovat v čase. A nad těmi jejími poznámkami a vůbec komentováním všech situací, jsem se mnohokrát opravdu pobavila. Pak tu byl Gideon, na jehož charakterových rysech si autorka dala vážně záležet, byl zkrátka nezaměnitelný, byl to šarmantní kluk, avšak s notnou dávkou panovačnosti, kterou dokázal doopravdy vytočit, ale bez ní by to prostě nebyl ten neodolatelný Gideon. Musím říci, že G&G jsou dodnes jedním z mých nejoblíbenějších knižních párů vůbec. Podobně jako ústřední postavy, mě nadchla celá kniha, děj a s ním i stránky ubíhaly svižným tempem, nemohla jsem knížku za žádnou cenu odložit než jsem dočetla na samý konec.

Sabča92

Knihu bych si více užila jako mladší, ale i tak se mi dost líbila. Má jednoduchý děj, super zápletku a těším se na další díl! Gweny je super milá holka. cestování časem je pojato jinak, než obvykle a o to se mi to líbí více :-)

Lucka1355

Ke knize jsem se dostala díky filmu a hrozně jsem si ten příběh zamilovala.
Zatím jsem četla jenom první díl a zatím si myslím že film je o malinko lepší.

Dela90

Ke knize jsem se dostala díky filmu. A musím říct, že kniha byla tisíckrát lepší než filmové zpracování. Hrozně moc mě knížka bavila, dějově, popisově, prostě za mě všech 5 *. Krásné čtení k relaxaci :-)

Rozinka28

První díl série jsem začala číst s tím, že jsem neměla tušení, do čeho jdu. Už v jeho polovině jsem byla ráda, že jsem si vypůjčila celou třídílnou sérii najednou a nebudu tak muset čekat na další pokračování.
Zprvu jsem se nemohla začíst do děje, ale jakmile Gwen začala skákat časem, už jsem byla ve svém živlu. Od rozečtené knihy jsem se jen nedobrovolně odtrhávala. Autorka píše velmi pěkně, vtáhne člověka do děje.
Upozornění pro ty, co chtějí číst a ještě neviděli film: Filmové zpracování k příběhům vůbec nesedí. Ani místa, ani okamžiky, ani děj, ani vizáž postav. Doporučuji přečíst knihy a teprve pak "proklikat" filmy, protože dle mého bylo filmové zpracování odpadem první třídy!

Mergirus

Nevěděla jsem, jakým způsobem bude podáno ono cestování časem, to moc ráda nemám. Ale v téhle knize je to naprosto supr. Jen je tu moc tajemství, takže rychle čtete a čtete, abyste tomu přišli na kloub...No, konec vám neřeknu...musíte číst další díly. Doporučuji je mít hned po ruce. Charlotte je mi velmi nesympatická, ale Leslie je úsměvná.

Venny345

Výborný nápad s cestováním v čase. Opravdu si mě získal Gideon už od začatku! Moc se mi kniha líbila!

Readwoman

Tato kniha mě neuvěřitelně okouzlila svou kouzelností, i když se naskytlo pár chvil kdy jsem jedné nejmenované postavě chtěla dát pěstí... (Nápověda jméno té NEJMENOVANÉ postavy začíná na G a končí na n). No neříkejte, že cestování časem zároveň protnutý romantickým příběhem hlavní hrdinky není kouzelné!

quinefer

Gwen je trochu najivka, Gydeon pan dokonaly. Cestovani casem neni nic prevratneho ale rozhodne velmi zajimave pojate. Charaktery by sice mohly byt vice propracovane ale to se snad vice rozvine v dalsich dilech.

pipa36

Od této autorky už jsem četla celou sérii Stříbrná kniha snů, která se mi zdála více propracovaná a dějově výraznější. Rozhodně však nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila - dávám 4 hvězdy a jdu na další díl :-).

Lee7

Vtipná zajímavá a čekám co z toho bude :)

Kaak

Celá trilogie je naprosto dokonalá. I když nejsem na romantické knihy, byla jsem naprosto ohromená. Okouzlení z knihy neslábne ani po několika přečteních. Charakter Gwen jsem si okamžitě zamilovala hlavně díky její paličatosti. Akorát me trochu mrzí to, jak vypadá zfilmovaná verze první díl se jakš takš drží knižní předlohy, ale další dva díly jsou totálně mimo, a jsou az moc překombinované. Ale knihy rozhodne stoji za to.

Kiwisska

Vtáhlo mě to a hned druhý den jsem běžela do knihovny pro další díly, aby mi je náhodou někdo "nevyfoukl" ;)

Aaginka

Nemohu se dočkat až si přečtu další díly!!!

Princezna22

Do knihy jsem se maximálně zamilovala.. I když je to typ knih co moc nečtu,ale tedy... Takhle kniha mě šíleně moooc nadchla! Jdu na další díl..

Ajda300

Kniha byla moc dobrá. Líbily se mi na ní všechny ty ztřeštěné věci jako sny tety Maddy, Lesliina přezdívka pro profesora (už jsem zapomněla jak se jmenoval) a probodnutí kordem ( u toho jsem se mohla potrhat smíchy). Moc zajímavý příběh, moc zajímavě napsaný.
Kniha určitě patří k mým nejoblíbenějším. Všem doporučuji.

jana3526

Nápad i téma dobré, ale zpracování příliš nezaujalo.

lailaj

super napsané, přečetla jsem to jedním dechem

Shanib

Strašně moc bych chtěla dát pět hvězdiček, ale jednu strhnu za délku knížky. Všechno mi přišlo rychlé. Respektive tempo v první polovině bylo v pořádku, ale pak, když konečně bylo po "úvodu", to šlo ráz na ráz. Nestihla jsem si tak pořádně vychutnat postavy a rozvíjející se vztahy mezi nimi. Snad mi to bude vynahrazeno v příštích dílech.

fa.sci.ko

Cestování časem je téma, kterému jsem se vždy vyhýbala...nechápu, proč. Neskutečně jsem si čtení této knihy užila. Byla skvěle napsaná, vtipná a velmi čtivá.
Hlavní hrdinka, Gwendolyn, je správně tvrdohlavá a moc se mi zamlouvá její chování.
Strašně moc bych chtěla chronograf (a taky Gideona)