Rudá jako rubín

od:

Rudá jako rubín

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/110297/laska-nezna-cas-ruda-jako-rubin-fFV-110297.jpg 4.51715
Série:

Drahokamy (1.)

Originální název:

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten (2009)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (364)

Přidat komentář
maanba
dnes

Tato knížka nebyla špatná, ale já jsem udělala chybu v tom, že jsem nejdříve viděla film a potom četla knihu, takže jsem si knížku moc neužila. Proto se prosím poučte i vy z mé chyby a nejdřív si přečtěte knihu a pak se koukněte na film. Jinak mi moc nesedlo psaní autorky, ale knížka je hezká, proto za mě tři hvězdičky. :)

Elen telemna
12. srpna

Ach jo, já chci druhý díl! Proč je všude rozpůjčovaný?
Přestože je děj poněkud jednoduchý a vyvolává mnoho nezodpovězených otázek, vůbec mi to nevadilo. Autorka má opravdu příjemný styl psaní a Gwendolyn je mi hodně sympatická. Miluju, když se hrdinka nebojí vyjádřit svůj názor, a s Gwendolyninou nešikovností to až vyvolává dojem, že se jedná o opravdového člověka, což už jsem nezažila dlouho... =D
Taky musím vyzdvihnout opravdu pěknou obálku a to nejen prvního dílu.
Můj celkový dojem je takový, že se nemůžu dočkat na další díly. Sice kniha neoplývá žádným jazykovým bohatstvím nebo něčím podobným, ale má v sobě něco, co vás dokáže okamžitě vtáhnout do příběhu, prožívat s hlavní hrdinkou každou chvilku a neskutečně se u toho bavit.

Ila117
01. srpna

Čekala jsem od knihy víc, samé záhady, člověk je lehce napjatý. Ale jinak...zkrátka jsem čekala víc. Příběh mi přišel zajímavý dost. Jen to nemělo šťávu - pro mě.

DeKo1996
26. července

Tuto knihu jsem dostala od spolužáků na střední k narozeninám. Dlouho jsem se k ní nemohla dokopat, ale když jsem ji začala číst, tak se mi hodně líbila. Později jsem zjistila, že má ještě další dvě pokračování. Ty už jsem si dokoupila a někdy se pustím do všech knížek, ať to mám pěkně pohromadě. Doufám, že se mi to bude líbit tak jako tenkrát.

Tesinka_Laufey
23. července

Konečně jsem po strašně dlouhé době narazila na hlavní hrdinku, která jen nekňourá nad svým osudem a půlku příběhu nevěnuje brečením nad tím, jestli toho nebo onoho chlapce. Začátek série je sice trochu táhlý a je v něm spousta informací, které jsou mírně matoucí. Většina postav je příjemná, ale třeba Glenda mi neskutečně lezla na nervy...

bara2004
22. července

Je to taková oddechovka. Nečekáte od toho nic extra, ale zároveň to nemůže být úplně zklamání. Mně se osobně kniha velice líbila. Líbil se mi poměr romantiky, humoru, ale i akce. Některé postavy mě dost iritovali, ale to ke knihám patří. Těším se až se pustím do dalšího dílu a na zodpovězení otázek, na které chci znát odpovědi. Chcete-li, vědět jestli je to klišé, ano je, ale velice příjemné.

Ewilka
19. července

Skvělá oddechovka a léto. Všechno je dobře vyváženo - romantika, akce, napětí i humor. Je to skvělý začátek a jsem zvědavá, jak se bude příběh na základě otázek, které jsou v prvním díle naznačeny, vyvíjet dál. Hrdinové jsou celkem fajn, jen jsem se nemohla zbavit pocitu, že Gwendolyn je něco kolem 13ti, a ne 16 let.

MirijamFrankl
16. července

POZOR! KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY!
Pro mě byla tahle kniha vzhledem k vysokému hodnocení celkem zklamáním. Námět a příběh je sice zajímavý, zato většina postav mě iritovala většinu knihy.Gwendolyn se chovala jako dvanáctileté dítě a upřímně mi nepřipadá moc realistické, že by její kamarádka Leslie uvěřila tomu všemu úplně bez důkazu.
Láska mezi Gwen a Gideonem se mi zdála strašně uspěchaná. Gwen se najednou stala součástí tajemství, Gideon si o ní myslí, že je totální husa, pak mu při první cestě do minulosti zázrakem zachrání život, sesype se mu, a bum! při další cestě do minulosti už se líbají. Vzhledem tomu, že na více než tři sta stránkách je rozepsaáno pár dní, měla paní Gier počkat aspoň do druhého dílu.
Styl psaní mi zazačátku přišel děsně povrchní, až příliš jednoduchý, teprve později mě kniha přesvědčila, že to není dílo posledního amatéra z internetu (tím nemyslím, že na internetu se nedá najít kvalitní literatura).
Poslední, co bych vytkla, je závěrečná scéna v roce 1912. Chyběla mi tam nějaká gradace, nevím, možná mi zase nesedl spisovatelčin styl, ale nějak mi unikla celá atmosféra oné kapitoly.

Na druhou stranu měla kniha i spoustu světlých stránek. Příběh nebyl k zahození a četl se velmi rychle, Gideonův souboj popsala autorka velice dobře a některé postavy (teta Glenda, Gwenina máma) mě docela zaujaly. Pokračování si přečtu a doufám, že se bude líbit víc, protože Gier vnesla na literární scénu zajímavý příběh s otázkami, které vás nutí do dalšího dílu, přestože podat by je dle mého zvládla lépe.

thatjournalgirl
15. července

Přečteno počtvrté (nebo popáté? Nějak jsem ztratila přehled po třetím přečtení, haha). Vždycky se k této trilogii ráda vracím. Je to klišé? Ano. Ale je to zábavné klišé? ANO! Přestože teď upřednostňuji jinou literaturu než ve svých 15 letech, vždycky je hezké mít nějakou oddechovku, není nutné neustále číst 500 stránkové romány ze 17. století nebo depresivní existenciální literaturu. ;) A musím říct, že ze všech knih které jsem jako mladší četla, jsou tyhle asi mé nejoblíbenější. Rychlé, zábavné a zajímavé - cestování časem se jen tak neokouká. A u některých částí se pořád chichotám jak patnáctiletá školačka. A zápletku miluju. Hned se vrhám na druhý díl. Prostě srdcovka. :)

Denisa153
10. července

Super čtení, děj je tak napínavý, že hned otevírám další díl...

-Annett-
30. června

Série Drahokamy je naprosto úžasná a všechny díly naprosto miluju. Tento díl jsem četla už několikrát a i když se mi velmi líbí, musím uznat, že je ze všech dílů nejslabší. První polovina je táhlá a hodně popisná. Na druhou stranu je to dobrý základ pro zbylé díly. Za sebe knihu doporučuju.

Dani3
29. června

Zbytečně natahovaný úvodní díl. Je tam sice slušný základ pro dobrý příběh, ale jeho provedení už je horší. Samotná hlavní dvojice mě moc nezaujala. Jediným lákadlem pro čtení dalšího dílu je příběh Lucy a Paula.

asodomkova
11. června

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuplně uuuuuuuuuuuuuužasná. Naprosto odlišná od filmu, který se mi také dost líbil. Na Kerstin nikdo nemá!
Rudá jako rubín mě opravdu překvapila. Když jsem ji brala do ruky, čekala jsem, že to bude to stejné jako film, ale mýlila jsem se! Byla naprosto odlišná. Bylo tam opravdu velké množství věcí, které ve filmu nebyly. Ty věci byli to, co to potřebovalo. Ale co tu srovnávám knížku s filmem. Kniha byla mnohem lepší ( jako vždy).
P.S. Ten konec byl stejně nejlepší ♥

betule3
11. června

Tuhle knížku jsem kdysi dávno již četla a jediné, co jsem si pamatovala bylo, že se mi neskutečně líbila. :D A to se nezměnilo ani po opakovaném přečtení. Děj je velmi chytlavý a taky šíleně zamotaný (jsem opravdu zvědavá, jak se bude dál vyvíjet). Musím ocenit také popis prostředí, který mi zde moc sedl.

namido
08. června

Knížka se čte úplně sama a ani na chvilku mě nenudila. Rozhodně se pustím do dalších dílů.

brijana
15. května

Nemůžu se dočkat pokračování. Moc hezky se četla.

Niarra
15. května

Tak nějak ani pořádně nevím, co k této knize napsat. Knihu jsem si přečetla na základě velmi pěkného hodnocení a komentářů, ale nejspíš jsem od ní čekala trochu více. Vím, že je kniha jen prvním dílem z několika (a další díly jsem ještě nečetla), ale vcelku mi dějově přišla o ničem. Jakoby to byla jen první kapitola knihy a ne první díl ze série. Je pravda, že už nespadám mezi cílové čtenáře a možná proto na mě kniha působí takto. Na druhou stranu se ale velmi dobře četla, sem tam mě pobavila a rychle jsem jí měla přečtenou. Ze zvědavosti, jak příběh bude pokračovat, si pravděpodobně další díly přečtu, ale přímo tuto knihu hodnotím jako průměrnou.

Kika28
13. května

Knížka byla úžasná. Byla to milá oddychovka při, které jsem se ani na chvíli nenudila. Jen mně trošku vadilo jak Gideon Gvendolyn nevěřil. Ale i tak to byla pěkná knížka a všem moc doporučuji.

katy87
26. dubna

Napsáno je to krásně a kniha mě moc bavila, nemůžu se ale zbavit pocitu, že zápletka a pozadí je prostě až moc velká neuvěřitelná blbost :-). Např. reálie Harryho Pottera byly prostě promyšlené víc. Ale to mi nezabrání si nepokračovat s dalším dílem :-).

cibulka 8
23. dubna

Knížka bezvadna.Film mě hodně zklamal.

čtenářkaZ
18. dubna

Jako první jsem viděla film a proto mě překvapilo, jak se toho v tomto dílu stalo málo. Ale i tak musím ohodnotit tuto knihu plným počtem hvězdiček, protože zbožňuju styl psaní této spisovatelky. Je hodně čtivá a na moji rychlost čtení (což není moc rychle:D) jsem to přečetla za tři dny. Takže je to super;)

sola_lupa
03. dubna

Sice se toho v tomto díle zas až tak moc nestalo z pohledu jiných knih, ale má to skvěle našlápnuto do dílu druhého. A nápad? Naprosto skvělý! Film jsem zatím neviděla.

Verasnížek
01. dubna

Úžasný

Ďumbierka
01. dubna

Na to, že som už “veľká” tak táto knižka ma dostala. Zbožňujem ju a teším sa na ďalšie zo série. číta sa rýchlo, v knihe sa používa bežne internet a soc. siete a veľkým plusom sú sympatické postavy a podľa mňa hlavne inteligentné.

Barik05
29. března

Pěkné, možná jsem od toho čekala víc ale nemohla jsem to položit dokud jsem to celé nepřečetla.

LauraSzczepani
28. března

Vazne skvela kniha koupila jsem ji kamaradce k narozeninam ale asi ji to dam az pristi rok protoze jsem se do ni zacetla a je opravdu skvela

Magič
26. března

Celá triologie od Gier je naprosto skvělá! Pohltí vás od samého začátku až do konce a nenechá vás odejít. Příběhy o cestování časem jsou velmi zajímavé a autorka toho využila.

Alvin123
23. března

Tato kniha mě velice zasáhla. Miluju celou trilogii !!!!!!!!!!!

milunka21
17. března

Nečekala jsem, že m,ě bude tolik bavit. Byla to láska od první stránky.

Perlivav
06. března

Kdybych neviděla nedávno film, tak by mě vůbec nenapadlo po téhle knize sáhnout. Přece jenom už to dávno není moje věková kategorie. Knížku jsem přečetla během jednoho dne. Nedá se odložit. Musíte číst stále dál a dál, a když ji dočtete, okamžitě začnete pátrat po dílu druhém :-)