Modrá jako safír

Modrá jako safír https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127563/bmid_modra-jako-safir-127563.jpg 5 2189 309

Drahokamy série

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

hana4834
10.04.2024 5 z 5

Super čtení , kéž by mi bylo znovu 16 let

Anež00
20.03.2024 5 z 5

Tak jsem dočetla a za mě je druhý díl této série lepší než ten první. Je to napínavé a už se těším na další díl.
Hodnotím oba díly plným počtem hvězdiček.
Velmi mě baví nová vedlejší postava chrliče Xemeria, ty jeho hlášky stojí opravdu za to.
Budu citovat.
Xemerius: ,,Ahoj děvče z kupy sena." nebo
,,Hej, hej myslím, že tě tady napuchlej pysk urazil," upozornil mě Xemerius.,, Jestli hledáš nadávku, co mu hodíš na hlavu, jsem ti k dispozici coby nápověda. "

Štěpinambura
15.01.2024

Tahle kniha mě absolutně pohltila - mrzí mě, že mě čeká už jen jeden díl. Xemerius je super!

MollyCornelia
28.12.2023 5 z 5

5*/5*
Tahle kniha byla úžasná! Na to, že jde o druhý díl, se příběh dosti posunul. Dostaneme odpovědi na některé otázky, ale díky konci spousta dalších přibyde. Hrdinka mě občas štvala, ale většinou jsem její činy chápala.
Romantika je boží a ta spousta intrik, tajemství, to propracované vnímání času... autorce tleskám.
Doporučuji teenagerům cca od 14 let.

m2056
21.09.2023 4 z 5

Kniha má čtivý příběh ze hlavním hrdinům držíte palce ať vše dobře dopadne i když je pro mládež dokáže dobře zabavit že čtení baví.

Knihomolka_09
14.09.2023 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu....

Tamirai
16.04.2023 5 z 5

Super nápad, vzťahy sa tu rozbiehajú a tajnosti pribúdajú. Gwen a Gideon sú super dvojka a čítanie som si veľmi užila.

bohejsova
13.02.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila stejně jako její předešlí díl "Rudá jako rubín". Knihy od Kerstin se strašně rychle a dobře čtou. Strašně se mi líbí její fantasie, kterou ukazuje v jejich knihách.... Při čtení jsem měla často chuť Gideonovi jednu natáhnout, ale i tak se mi strašně líbil jako hlavní postava....Vztah mezi Gwen a Gideonem, nemohla jsem se pokaždý dočkat jejich další společné chvíle....Moc se mi líbí, že Kerstin zavede diváka i do dalšího dílu hádankami.

LenaWirus
09.02.2023 4 z 5

Druhý díl byl ještě lepší než ten první. Dočkali jsme se dalších romantických chvilek mezi Gwendolyn a Gideonem a ten konec mezi nimi? Už se těším na třetí knihu a jak to spolu vyřeší. Stále bohužel nevíme, proč Paul a Lucy ukradli chronograf, dle epilogu se to ale určitě dozvíme. Je to samozřejmě jednoduché psaní pro mládež, i mě to ale jako dospělou ženu baví - možná právě proto, že hlavní hrdinka konečně není paní dokonalá (jak bývá v knihách zvykem).

Verunka289
06.12.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem a opět krásný zážitek. Moc se mi líbí to cestování časem, a to, jak je propojena minulost s přítomností. Těším se na závěr celé série.

Žofi
03.11.2022 5 z 5

Za mě opět krásná kniha! Moc se mi líbí koncept, jak se u toho propíná minulost s přítomností a budoucností, moc se mi líbí básničky a zápisky před kapitolami. Když jsem četla první díl byla jsem jako "eh, cože? Co to má znamenat?" a teď se vždy těším, a hledám v tom logiku

Vixiene
08.09.2022 2 z 5

Druhý díl série Drahokamy - Modrá jako safír byl pro mě poměrně zklamáním. Drtivou většinu knihy se vůbec nic nedělo, semtam nějaký rádoby šokující zvrat. Většinu knihy mi přišlo, že autorka zde sází už jen na čtivost knihy, bohužel pro mě byl tento díl typickým výplňovým druhým dílem :-(

Čtení zachraňoval občasný výskyt chrliče Xemeria, který měl celkem vtipné (pro hlavní hrdinku na nervy jdoucí) scény, ale to bylo asi tak vše. Postava Gwendolyn se nikam mentálně neposouvá, mnohdy mi přijde hodně nevyspělá na svůj věk a Gideon mi pomalu ale jistě začíná jít také na nervy.

Od třetího dílu si dám asi odstup, protože na něj díky tomuto nemám náladu, ale budu doufat, že bude lepší.

Dean_Sami
07.06.2022 5 z 5

Velmi příjemná kniha, která vás do sebe rychle vtáhne tak, že ani nevíte, že už jste na konci. Doporučuji všem!

Petra-1
23.05.2022 4 z 5

Velmi příjemná oddychovka. Hned jsem se začetla a děj mi rychle utíkal.
Určitě moc doporučuji k přečtení. Jediná chyba, kterou jsem našla, je ve mně. Kdybych byla aspoň o deset let mladší, tak si z toho i sednu na zadek.

majavcelicka
17.05.2022 5 z 5

Opět nádherný příběh. Měla jsem problém odložit a jít spát. :-)

Eponka
22.04.2022 5 z 5

Musím říct že druhý díl byl snad ještě lepší než ten první. Rozhodně byl zábavnější. Ale furt mě trochu dráždí jak potenciál knihy je dost bržděn. Za mě velké plus je chrlič Xemerius bez něj by polovina děje byla nuda.

Erika017
26.03.2022 5 z 5

Stejně dobré jako předchozí díl, možná ještě lepší, bylo to skvělé. Doporučuji

picris
15.03.2022 3 z 5

Mezi prvním a druhým dílem jsem měla poměrně dlouhou prodlevu, takže jsem již pozapomněla, co se dělo v díle prvním. Navíc mi některé detaily splývají se Stříbrnými knihami snů. Každopádně je to čtivé, poměrně zábavné, ovšem nic, co by mne naprosto dostalo. Zkrátka příjemná knížka, která se mi však do paměti nijak významně nevryje.

tanecnica
02.03.2022 3 z 5

Modrá je dobrá... V tomto případě určitě o chloupek lepší než rudá. Pokud se Vám líbil první díl Drahokamů, u druhého se nudit nebudete.

Nikei
07.02.2022 5 z 5

Knížka Modrá jako safír je určitě lepší než první díl. Je nenáročná a hlavně čtivá. Knížku jsem zvládla přečíst opět za dva večery a už se těším na poslední díl.