Drahé kameny

Drahé kameny https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327357/bmid_drahe-kameny-LEh-327357.jpg 5 11 2

Eeve
21.08.2022 5 z 5

Zatiaľ asi najlepšia knižka o drahých kamienkoch, akú som zatiaľ čítala. Nie je hrubá, čo ale vyvažuje kvalitou informácií. Prvá časť knihy sa orientuje na rôzne informácie o vzniku minerálov, ich triedení, určovaní, fyzikálnych vlastnostiach, či nejaká tá história, alebo zaujímavá časť o syntetických mineráloch. Nasleduje menší prehľad kamienkov podľa ich najčastejšej farby, no a následne dosť obsiahly katalóg. Pri každom kamienku nájdeme množstvo informácií o jeho fyzikálnych vlastnostiach, takisto krásne fotografie, v samotnom texte jeho popis, výskyt + nejaké tie zaujímavosti.
Čo veľmi kvitujem je, že samotné informácie sú podané veľmi profesionálne a zároveň zrozumiteľne - až tu po niekoľkých prečítaných knihách som porozumela určitým slovíčkam či popisom. Takisto sa medzi informáciami nájdu aj rôzne info o rôznych odrodách, či variantoch kamienkov, čo značne pomôže pri základnej orientácii medzi nimi.

Usire
26.01.2021 5 z 5

Kniha není špatná, ale Horniny a minerály ze stejné edice jsou pro mne lepší. Je zde uvedena řada výtvorů z drahých kamenů a celkově to působí velmi dobře.