Dračia hliadka

Dračia hliadka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496726/bmid_dracia-hliadka-65f47abf401d1.jpg 4 8 2

Dragonwatch série

Voľné pokračovanie série Fablehaven. V ukrytej dračej svätyni Wyrmroost Celebrant Spravodlivý, kráľ drakov, kuje odplatu. Už veľmi dlho sú preňho svätyne väzením a túži len po tom, aby zvrhol svojich väzniteľov a rozpútal vek drakov. Na záchranu sveta pred dračou hordou s ničivými magickými schopnosťami je potrebné obnoviť prastarý rád Dračej hliadky. Kedysi dávno bola Dračia hliadka skupina čarodejníkov, čarodejníc, drakobijcov a iných pomocníkov, ktorí zavreli draky do svätýň. No skoro všetci pôvodní členovia sú už mŕtvi, a tak čarodejník Agad poprosí o pomoc Stana Sorensona, kapitána organizácie Rytieri úsvitu, ktorá dohliada na čarovné rezervácie na celom svete, a jeho vnúčatá Kendru a Setha, ktorí už raz zabránili nadvláde démonov. Aby odvrátili novú hrozbu, musia využiť všetky svoje čarovné zručnosti a podniknúť cestu plnú nástrah.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

Dragonwatch 1

Ahmose
19.06.2022 5 z 5

Pre mňa osobne veľmi príjemný návrat do sveta Fablehaven po viac ako desiatich rokoch. Kto ma sledujete už dlhšie, tak viete, že je to moja srdcovka a séria, ktorá stála za zrodom k mojej láske ku knihám. Ešte príjemnejšie je zistenie, že autor ani v tomto voľnom pokračovaní nestratil iskru a prvý diel Dragonwatch si drží vysoký štandard pôvodnej série. Ten úžasný magický svet, sympatické postavy, autorov štýl a použitý jazyk, ktorí sa číta úplne sám. Trošku ma mrzí, že autor nevyužil príležitosť dej posunúť o pár rokov a urobiť tak postavy staršie. Príde mi, že obe hlavné postavy konajú aj myslia oveľa vyspelejšie, než by konal a myslel teenager v ich veku. Na druhú stranu radšej vyspelé mladšie postavy, ako naivné staršie. Extra musím pochváliť vydavateľstvo za rozhodnutie ponechať sérií pôvodné, krásne prepracované obálky. Ak ste už prečítali Fablehaven a páčil sa vám, tak som si istý, že prvý diel Dragonwatch vás nesklame.

iskrizka
15.06.2022 4 z 5

Toto pokračovanie série Fablehaven svojmu predchodcovi hanbu nerobí.
Dej odsýpa rýchlo a autor servíruje veľa akčnych scén, ale dozvieme sa aj plno nových informacií o fungovaní sveta čarovných bytostí.
Osobne mám z knihy dobrý pocit a ako rozjazd novej série funguje výborne. Postavy si držia svoj štandard a príbeh tiež. A keďže posledná kapitola skončila dost otvorene, už som veľmi zvedavá na pokračovanie.

Brandon Mull
americká, 1974