Vlčí přilba

Vlčí přilba https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390/bmid_vlci-prilba-UUK-390.jpg 4 114 10

DragonRealm série

Nastal čas, aby bývalý vládce Penacles – lord Gryf zjistil tajemství svého původu. Vydává se proto hledat mystické Snové země. * V nedobrovolném spojenectví s dračím vévodou Morgisem musí čelit nejen vlčím jezdcům, ale i nebezpečí, které má kořeny v daleké minulosti. * Co se skrývá v sutinách Qualardu, bývalého sídelního města Aramitů? Přežíje Gryf setkání s aramitským bohem – Ničitelem? * Cena za tajemství minulosti je vysoká…... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Wolfhelm , 1990

Luigi1
26.01.2021 5 z 5

Mile mě tento díl překvapil a četl se velmi dobře.

Israha
30.09.2020 3 z 5

Knaak zde konečně v rámci Dragonrealmu vypráví soustředěnější, méně rozsáhlý příběh o nižším počtu souběžných dějových linek, a na čtivosti to je poznat. Gryf jako postava si stále ponechává tajemnost, ale zároveň se nám profiluje, a jeho přátelská chemie s drakem Morgisem funguje na jedničku. Bohužel, tam, kde Gryfův příběh nepostrádá přitažlivost a dobrou dávku prostoru pro vlastní imaginaci (Knaak chytře poodkrývá zákonitosti Dragonrealmu tak, aby některé věci začaly dávat smysl, ale zároveň pořád funguje aura divnosti a neuchopitelnosti tohoto světa), tam na druhou stranu sítí do extrému vyhnaných, překombinovaných intrik plná společnost Vlčích nájezdníků postupem času čím dál více nudí.

Svářeč
02.01.2018 3 z 5

Ujde to. Postavy jsou sympatické, příběh nic moc, ale oproti Stínovému hřebci se to aspoň čte celkem snadno. Nic světoborného, ale jako zábava na odreagování, proč ne.

Miro.slav
16.10.2017 4 z 5

„Vlčí přilba“ nás zavedie mimo Dračiu ríšu, až za samotný Prímorský Irillian. Hlavnou postavou je vládca Penacles a mág v jednej osobe, Gryf, no veľmi zdatne mu sekunduje dračí vojvoda Morgis. Aramitská ríša je vykreslená zaujímavo, poteší pohľad na hierarchiu vlčích nájazdníkov a budeme mať možnosť stretnúť sa aj so samotným Ničiteľom. Okrem Aramitskej ríše sa však dozvieme aj o mystických Snových zemiach. Tretia kniha DragonRealmu síce pôsobí zo začiatku dosť samoúčelne, no v neskorších častiach sa ukáže, že Gryfove skutky budú mať ešte ďalekosiahlu dohru. Prečítané dvakrát. Odporúčam.

Zelený_Drak
27.07.2017 1 z 5

Byla to zatím nejlepší kniha ze série, ale jestli je to to nejlepší z Knaakových děl celkově, tak nevím, zda číst těch dalších 12 knih, které od autora mám, plus si půjčovat ty, které nemám, když mě nejvychvalovanější díl DragonRealmu nebavil.

Opět to bylo zbytečně vleklé. Konec je sice nabitý, ale 50 stran akce na konci mi nemůže dost dobře vynahradit 100 stran čiré nudy na začátku. Nejvíc to pro mě zachraňoval Morgis, kerý ale dostal málo prostoru. Zato jsem opět byla svědkem otravné Knaakovské romance, kdy se do sebe postavy hrozně zamilují, aniž by spolu pořádně mluvily. Knaak prostě romantické linky psát neumí a hází je do svých knih jako kdyby psal podle šablony (což nejspíš fakt dělá). Jediné trochu uvěřitelné milostné vztahy byly ty v Zahalené říši a Dětech draka.

To, čím se Vlčí přilba v dobrém smyslu liší, je, že tentokrát to tam není tak natřískané nepřemožitelnými postavami. Je tam hodně mocných postav, ale povedlo se to udržet tak, aby se čtenář mohl o hlavní hrdiny aspoň trochu obávat a fandit jim. Obsahově to je v rámci světa DragonRealmu zajímavé, hodně se toho odhaluje, ale ve srovnání s Úsvitem DragonRealmu to působí pořád nedomyšleně.

Po tomto dílu jsem se rozhodla, že další knihy ze série již číst nebudu.

Emetiore
20.03.2016 4 z 5

Vlastně si ani nejsem jistý, co Vlčí přilbu od ostatních knaakovin odlišuje, ale kniha je jiná, s lepší atmosférou, než jakou nabízejí ostatní díly DragonRealmu. Řekl bych, že je nejzdařilejší z autorova portfolia.

DoubleBreadCZE
29.09.2015 5 z 5

Za mě nejpodařenější díl z celé série.

Dragita
07.03.2015 5 z 5

Zatím nejlepší díl! :)

Ignis
01.02.2014 3 z 5

Těžko říct, čím to je, ale rozhodně mě to bavilo víc než předchozí díl. O dost.

Dandulka
18.11.2013 5 z 5

Každý tento díl je příběhem sám o sobě, přesto se mezi sebou vzájemně prolínají. Příběh Gryfa ( lvího ptáka) a draka Morgise je plný akce a při čtení se nenudíte.

draci

Richard A. Knaak