Draci zimní noci

Druhá z Kronik DragonLance. Draci. Bájná stvoření z legend. Pohádky, které se vyprávějí dětem. Ale ted' se draci vrátili na Krynn. Hrůzy války a ničení zachvátily zemi. Skupinka hrdinů však přináší trýzněné zemi naději. Ale ta naděje je křehká jak růže, a stačí málo a zmizí úplně – rozváta ledovým zimním větrem. Rytíř a barbarský bojovník, bojovník-obr a půlelf, trpaslík a šotek a také čaroděj s temnotou v duši; ti všichni začínají svou nebezpečnou cestu za předměty, které je mohou bud' zachránit nebo zničit – DRAČÍ KRÁLOVSKÉ JABLKO a legendární DRAČÍ KOPÍ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34816/dragonlance-kroniky-draci-zimni-noc-qLC-34816.jpg 4.196

DragonLance - Kroniky (2.)

Dragons of Winter Night (1985)

Romány, Fantasy
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-7398-031-3

Kniha Draci zimní noci

Tazz1

Toto a hra Dračí doupě...prostě krásná doba na gymplu :-)

špulo
29.09.2018

Stále kostrbaté ako spev Ozzyho Ozbourna tento rok na koncerte v Prahe. Len, Ozzymu to odpustím, tu s tým mám trochu problém. Ale, čoby relaxovka móže býti...

KillHurt
23.05.2018

Přes druhý díl jsem se překousával podstatně hůř. Některé části byly nezáživné. Postavy se ploužily náhodně z místa A do místa B. Trochu příběh zachraňoval závěr, který přinesl požadované zvraty. Tento díl trpí klasickým syndromem prostředních dílů trilogie. První představí hrdiny, třetí má velký závěr, druhý vyplní čas mezi nimi. Přesto se těším na třetí díl a doufám, že více prostoru dostanou záživnější postavy (Raistlin a Tanis).

AnetAndBooks
22.10.2017

5 hvězdiček jsem nedala proto, že se většina knihy točila okolo Lauranthalasy a Sturma. Prostě mi tak chyběl Raistlin :D
Nyní, když můžu srovnat s Draky Jarního úsvitu, mi přijde, že děj tolik neplynul a těžce se přes nějaké části překousávalo. Ovšem tato kniha je nezbytná k vyvíjení dalšího děje.

Zelený_Drak
27.08.2017

První kniha ze série DragonLance, kterou jsem četla. První polovina mě vůbec nezaujala a nebýt toho, že mám na čtečce hlasité předčítání, možná bych knihu odložila. Hlavní problém je přemíra postav, které jsou často zmiňovány, ale reálně nemají v příběhu žádný prostor. Řekyvan, Zlatoluna a Tika byli v knize úplně zbyteční. Dračí doupě z toho dýchá až moc. Na 80. léta to není nejhorší, ale není to kniha, která by byla čímkoliv nadčasová. Přesto mě v závěru autoři dokázali nalákat na pokračování, takže zkusím ještě jeden díl kronik.

frantisek6180
14.06.2017

Řekl bych, že druhý díl se vyvedl o něco lépe než první, ačkoliv hlavních postav je čím dál tím více, což je na úkor prostoru, který se jednotlivcům dostane, přesto si určitě přečtu i díl třetí

LucieRej
16.06.2013

Už první díl se mi moc líbil, ale tento druhý byl prostě naprosto úžasný, strhujíci, napínavý, zábavný a na konci i velice smutný. Dohromady to dalo bezvadnou knížku. Když si vezmu, že mi tu ležela dva měsice a já se pořád nemohla dokopat k tomu, abych si ji přečetla a přitom byla tak dobrá.

steppen-wolf
23.03.2013

Viz komentář k Drakům podzimního soumraku.

Autoři knihy

Tracy Hickman