Bouřný meč

Bouřný meč https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2999/bmid_dragonlance-hrdinove-bourny-mec-xMC-2999.jpg 3 42 6

DragonLance - Hrdinové série

Trpaslíkům z Thorbardinu se po dlouhých staletích podařilo vykovat mocný Bouřný meč. Právě včas, protože Krynn ničí hrůzná válka Kopí, která nešetří nikoho – a zdá se, že by mohla postihnout i nedobytnou trpasličí pevnost. Meč je však záhy ukraden. Malé skupince, v níž je kromě kováře Stanacha také elf Tyorl, šotek Lavim Skočpalec a lidská dívka Kelida, nezbývá než jej vrátit zpět do rukou théna Hornfela z Hylarů. V cestě jim však stojí nejen mág Královny Temnot Takhisis Verminaard a jeho drak Černivák, toužící ovládnout Thorbardin, ale také znepřátelené trpasličí kmeny v čele s theiwarským thénem Realgarem, které se chtějí meče zmocnit rovněž. Jen jeho vlastník má totiž naději stát se příštím trpasličím králem.... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Stormblade , 1988

Luigi1
25.08.2023 3 z 5

Moc se tento svazek nepoved

Svářeč
02.01.2018 odpad!

Otřesnost. Snůška debilních klišé, nevýrazných postav a nudného děje. Už pár dnů po dočtení si nedokážu vzpomenout, o čem to vlastně bylo. Mám takový pocit, že o ničem. Posledních sto stran už jsem vysloveně přetrpěl a dočetl jsem to ani nevím proč.

Shock
24.08.2014 3 z 5

Příběh se odehrává v období knih Draci podzimního soumraku a Draci trpasličích hlubin a točí se okolo osudu Bouřného meče. Hrdinové jsou úplně nové a neznámé postavy. Hrdinové z původních trilogii se zde mihnou jen na okamžik. Z mého pohledu kniha nedosahuje kvalit klasických draků od autorů Weis/Hickman, ale jako vedlejší příběh svůj účel splňuje.

Nelishka
24.02.2014 3 z 5

Kniha byla pro mě velmi těžkou četbou. Ze začátku jsem se do ní musela velmi nutit, ale když jsem přečetla půl knihy rychle jsem ji dočetla.
Ve srovnáním s jinými autory fantasy o trpaslících, elfech, šotků .. mi to přijde jako marný pokus o snahu ukázat co je vlastně svět fantasy.

puplik
24.09.2013 4 z 5

První svazek byl čtivější avšak příběh zde měl daleko lepší nápad :)

Indilwen
14.07.2013 4 z 5

První svazek Hrdinů (Legenda o Humovi) se mi rozhodně zamlouval více a byl i více čtivý, ale co jiného také při obměně autorů čekat :) Nicméně i tato kniha měla své kouzlo a přes drobné nedostatky si určitě zaslouží kladné hodnocení.

Autorovy knížky

Nancy Varian Berberick