Dracula - skutečný deník Jonathana Harkera (komiks)

Dracula - skutečný deník Jonathana Harkera (komiks) https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47403/dracula-skutecny-denik-jonathana-ha-WCx-47403.jpg 4 37 9

Cože??? Dracula jako komiks? Svatokrádež!!! Chtělo by se pohoršeně volat, jenže pak si začnete prohlížet obrázky,jeden za druhým a ono vás to pomalu vtahuje, dál a dál. Je to nostalgicky dojemné jako vzpomínky na dětství, kdy jsme se s touhle knížkou a baterkou klepali pod peřinou. Ač veskrze moderní, je to hrůzostrašné jako černobílé horory třicátých let. Jeden obrázek vedle druhého, všechny byste úplně klidně také mohli mít zarámované na stěně, každý sám by obstál jako malé samostatné grafické dílo. Zkrátka, na světě je komiks, který by si bez mrknutí oka určitě s radostí zakoupil i tak konzervativní aristokratický \"fajnšmekr\", jako je hlavní hrdina tohoto díla.... celý text

jirijanovotny
27.01.2024 4 z 5

Temné, depresivní a možná i trochu děsivé. Tedy, bylo by to děsivé, kdybych příběh neznal a nečetl / neviděl už v několika adaptacích.

Ze začátku mě vyděsilo množství textu. Přeci jen, sáhl jsem po této verzi proto, že ji přečtu rychle a protože mám rád obrázky.
Ale byl to opravdu jen začátek. Pak bylo méně textu a více obrázků. Tak jak to mám rád.

Oproti klasickému Drákulovi to má jiný konec, ale to už tady nepovím

lenkaabooks
01.08.2022 4 z 5

Dracula v komiksu a proč ne, naopak, ač vlastním originál, jiné zpracování mě vždy jaksi obohatí. Kresby byly temné a působivé, text po straně se četl hůře.

666Jitka
19.01.2020 4 z 5

Jak je napsáno na zadní obálce... Zalezla jsem si večer pod peřinu a přečetla komiks s baterkou v ruce :-) Byl to pro mě tak trochu nostalgický zážitek a místy mě příjemně mrazilo.

Ivan Kučera
04.05.2018 5 z 5

Neskutočná vec. Túto záležitosť som kúpil okolo roku 2005 s Rižom na potulkách v Bratislave a vtedy som ešte netušil, akú pecku si práve nesiem domov. Stokerov román, obecne pokladaný za hororovú klasiku, ma strašne nudil od chvíle, čo som sa doňho začítal. Možno inšpiroval mnohých, ale pre mňa znateľne zostarol. Až na dve veci - Harkerov pobyt u grófa v polorozpadnutom, gigantickom transylvánskom hrade a na lodi Demeter, kde autor líčil príchod Drakulu do USA. No a práve prvú časť sa rozhodol do komiksovej podoby adaptovať Radim Kočandrle. A geniálne a fenomenálne. Je to jeden vizuálny klenot a skvost hneď vedľa druhého. prekrásne pochmúrna kresba je minimalistická a pritom veľkolepá a ak ste si mysleli, že to nejde dokopy, tak tento skvelý komiksový román vás presvedčí o opaku. Absolútne mrazivé a podmanivé. Kočandrle dal slovu atmosféra nový pojem.

katushah
31.03.2017 5 z 5

Tento komiks je výborný, líbí se mi temné depresivní malůvky, četla jsem ho na podzim a to se k té ponuré atmosféře úplně hodilo. Lepší než kniha to není, ale je to minimálně stejně dobré.

RocketKing
03.01.2016 2 z 5

Některé stránky jsou nakreslené docela pěkně, ale to je asi tak všechno, co by se dalo pochválit. I když jsou často statické, ale dobře - on ten příběh není nijak akční. Co nechápu - proč některé stránky vypadají jako kdyby někdo vzal obrázky ze staré kroniky a padesátkrát je projel na staré kopírce? Volba písma mi rvala oči a prakticky zničila dojem. Jak si někdo mohl myslet, že se k té kresbě a k příběhu o Drákulovi, bude hodit? A tvrdit, že tohle je lepší než Stokerova kniha? No, kdybych se uhodil do hlavy, tak možná.

Temný snílek
29.08.2015 5 z 5

Když na mě tento komix vypadl z regálu v knihovně, jako první mě upoutala titulní strana a název. Jen jsem nakoukla dovnitř, začala si prohlížet obrázky a začetla se… Neodtrhla jsem se od něho, až s poslední stránkou, kdy jsem zůstala stát a lapat po dechu, fascinovaná příběhu. Kniha vážně zapůsobí a úplně vás vtáhne do sebe.

Dracula: Skutečný deník Jonathana Harkera je vynikající hororové počtení. Komixy skoro vůbec nečtu, ale tenhle rozhodně doporučuji. Skvělý zážitek.

LordSnape
15.03.2015 4 z 5

Zajímavá kresba. Je možná sprosté říci, že se mi tenhle komiks líbil více, než původní Stokerova kniha, ale je to tak...

Gahanka
07.06.2012 3 z 5

Nebyla jsem příliš nadchnuta... Asi jsem čekala víc. I po umělecké stránce.

Autoři knihy

Radim Kočandrle