Dracula (komiks)

Dracula (komiks) https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139091/dracula-139091.jpg 4 102 17

Victoria Regina série

Trpíte nočními můrami, strachem ze tmy nebo nespavostí? TENTO KOMIKS NENÍ NIC PRO VÁS! Cítíte, jak se na krajinu snesla noc? Jak pomalu a potichu mrazivá mlha roztahuje svou chladnou náruč? Ptáci přestali zpívat. Dusivé ticho zalilo celé okolí. Dnes opět něco nepřirozeného a zlého chodí okolo domu a číhá na neopatrné duše. Rozsviťte světla, zamkněte dveře, zatáhněte rolety, schovejte se pod peřinu… Komiksová adaptace románu Brama Stokera.... celý text

Deimos
19.05.2021 3 z 5

Komiks jsem před lety odložil a vrátil jsem se k němu až teď. Od té doby vím, kdo je Petr Kopl a fandím mu. Jeho kresba v Drákulovi nicméně nic nemá společného s tím, jak jeho kresbu vnímám dnes. Je zde dost expresivní a řekněme, že se hodí, ale zároveň není hezká. Příběh je směsicí známého a zároveň vymyšleného a také s mnoha odkazy na známé literární postavy. Odkazy jsou to velice milé, potěšující a čím víc máte načteno, tím častěji se pousmějete. Že by zkouška na čtenáře? Komiks od 9 let dává tušit, že by mohl být pro děti, ale nevím, jestli bych jim to doporučil, spíš tak od 12ti. Není sprostý, ale krve tam je jak se patří. Dospělejšího čtenáře může ovšem spíš nudit. Já se u něj bohužel nijak zvlášť nebavil. (54%)

666Jitka
21.01.2021 4 z 5

Další kousek do sbírky o Drákulovi :-) Komiks se mi líbil, i když bych řekla, že je spíše pro mladší ročníky, ale jako zpestření večera po velmi náročném dni to bylo fajn. Pobavilo mě, že příběhem prochází i postavy z úplně jiných zásadních literárních děl.

Pokorna_Praha
10.09.2020 4 z 5

Nejděsivější knížka od pana Kopla. Nedoporučuji číst večer. Já se bála a měla děsivé sny. Ale jinak samozřejmě krásná

evickakyticka
11.08.2020 3 z 5

V knihovně jsem si nevšimla, že jsem sáhla po slovenské verzi, ale nevadí. Trochu změna a aspoň to mělo trochu jiný nádech. Kresba jako vždy skvělá, moc chválím. Příběh už je asi natolik známý, že už nedokáže nijak překvapit. Snad jen mladší čtenáře, kteří se k Drákulovi teprve dostávají - skrz komiks. Pes Baskervillský se mi ale líbil víc.

Stylově dočteno při čekání na darování krve :))

ADE138
07.03.2020 5 z 5

Komiks se mi líbil. Oproti ostatním Koplovým komiksům je temnější, ale to je i tématem. Akční kresba, příběh je klasika.

DennisMoore
14.09.2019 5 z 5

Oproti Ztracenému světu, který jsem ze série Victoria Regina četl jako první, se tady Petr Kopl drží zdánlivě trochu zkrátka... Zdánlivě, protože jeho pojetí Draculy je na první pohled hlavně opravdový horor, ve kterém se nešetří krví, stíny, mrtvými i nemrtvými, ovšem na druhý pohled je to velmi hravá variace s kilogramy černého humoru a tím rozkošně propleteným viktoriánským světem, v němž o hostující literární celebrity rozhodně není nouze. Vážně paráda!

Nelíísek
12.05.2019 4 z 5

opravdu velmi dobrý kresba, Kopl má svůj osobitý styl který se mi dost líbí. Spojení s některými jinými díli je tak asi vice než 2x tolik než bylo vyjmenováno. Navíc některé jména (nevím jestli všechny) najdete na googlu a něco znamenají, autor si s komiksem dal opravdu hodně práce.

A příběh? Tam už je to horší typické drakulovské klišé které neurazí ale ani moc nenadchne.

MCGinger
09.08.2018 1 z 5

Oproti ostatním komentujícím se mi opravdu nelíbí odkazy na jiná díla. Chápu, že není třeba interpretovat originál 1 ku 1, ale zbytečné vsuvky např. právě s odkazy na jiné postavy vyloženě ruší. Kresba nezajímavá, příliš digitální.

Disease
04.06.2018 4 z 5

Sice jsem si užíval hlavně propojení viktoriánského světa, ale kresba byla správně potemnělá.

Kristián172
04.05.2015

Och áno, dodnes si spomínam ako som sa v jeden zimný decembrový večer postávajúc v oddelení kníh z dlhej chvíle pustil do tohto komiksu, ktorého predlohu som mal zrovna doma rozčítanú...
Nie som nejaký fanúšik komiksov, vlastne pokiaľ mám pravdu povedať, myslím, že iný rozsiahlejší komiks ako bol tento som ešte nečítal, no s tými fajnovými (občas až strach naháňajúcimi) ilustráciami to bolo celkom zaujímavé spestrenie čítania.

LordSnape
04.05.2015 3 z 5

Koplovu adaptaci jsem si přečetl jen díky odkazům v knize Tajemný hrad v Karpatech, a musím říci, že je to opět takový autorův standard. Děti možná vyděsí, ale mě už ne. Cartoon kresba opět celkem povedená.

Smrtka92
24.01.2015

Tak tenhle příběh jsem viděla a četla už v tolika zpracování, že ho dost dobře znám a že ho zpracoval Petr Kopl nemohlo být už lepší jeho komiksy miluju a můžu říct že sice něco málo bylo vynecháno či se trochu odsekl od základu ale nevadí i tak se povedla.

RaptoR
12.08.2014 3 z 5

Není to špatné zpracování Draculy, to tomu nemůžu upřít. Přesto cartoon kresba celý děj trochu odlehčuje a hororovou atmosféru aby upír pohledal. Ale buďme rádi za to, mohlo to dopadnout jako mnohem větší průšvih. Hlavně Koplův přístup a servírování popkulturních odkazů je parádní. Škoda jen, že je na konci vysvětlí. Pro zvídavého čtenáře je takové tušení souvislostí vždy zábavné :)

OldaB
16.07.2014 5 z 5

Koupil jsem v Levných knihách, takže spíše kvůli ceně. Ale po přečtení uznale pokyvuji hlavou a už chápu, proč jsou všichni z Kopla tak odvaření. Nápadité, vtipné a hlavně české.

kopr2222
15.01.2014 odpad!

podle mě jsou tydle dětský horory úplná ptákovina

isi
22.12.2013 5 z 5

na to že jsem O Drákulovi něco četla ve škole v obič podání , tak to komiksové se mi líbylo milionkrát víc opravdu doporučuji

Rose18
04.12.2012 4 z 5

Ze začátku se komiks dal celkem těžko pochopit. Nakonec se mi to hodně zalíbilo a epilog je opravdu boží! :D :)

Petr Kopl
česká, 1976