Draculův švagr

Draculův švagr https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5131/bmid_draculuv-svagr-R9r-5131.jpg 4 336 57

Dracula série

Kniha hororových povídek jejichž autorem je sám mistr hororu a humoru v jedné osobě Miloslav Švandrlík. Nechte se bavit absurdně vypointovanými situacemi, kterým nechybí nadsázka i napětí. Hororové povídky plné černého humoru a magické hrůzy. Povídky zavádějí čtenáře na opuštěné hrady a strašidelné samoty mezi upíry, strašidla a nejrůznější nadpřirozené bytosti. Čtenáři se dostává neopakovatelné kombinace strachu a vtipu, vynalézavost při použití nepřeberné řady strašidelných rekvizit je pro autora příležitostí k rozehrání osvědčené škály humoru. Knížku provázejí obrázky Švandrlíkova dvorního ilustrátora Jiřího Wintra-Neprakty.... celý text

Gordonlord
26.06.2017 3 z 5

Tyhle povídky měly být asi hororové, nebo alespoň napínavé. No - nepovedlo se. Žádná hrůza, děs, temnota, ani napětí se nekoná ani v nejmenším. Každopádně všechny zde zastoupené povídky, které spojují rádoby-děsivé, chladnokrevné a často mysteriózní vraždy, mají velice zajímavé a dost originální nápady. To se Švandrlíkovi rozhodně musí nechat !

Jako příklad bych zmínil třeba povídku "Imitátor", nebo "Břitva" ...a ostatně, téměř i všechny ostatní jsou bravurními nápady obdařeny jakbysmet!

Co už je horší je fakt, že jsou rovněž úplně všechny naprosto snadno předvídatelné. U všech (nekecám !) jsem přesně uhodl jak skončí, nejpozději v jejich polovině. Švandrlíkovi jdou skutečně dobře Černí Baroni nebo Kopyto a Mňouk, ale pokus o horory dopadl typicky česky (takže na hovno), což ovšem nesnižuje zábavnost oněch jednoduchých, naivních a hloupoučkých, přesto silným nápadem obdařených kusů !

heavy66
19.01.2017 5 z 5

Draculova švagra jsem četl poprvé asi ve třetí třídě o zimních prázdninách na Šumavě. Knihu jsem si půjčil v hotelové knihovně. Dodnes si pamatuji, jak jsem bál u povídky Šumavský upír!

Kája95
12.01.2017 5 z 5

Vtipné, překvapující. Doporučuji

MaxQ
16.12.2016 4 z 5

V dnešní době všudypřítomných zombií už nepříliš strašidelné, ale jedním slovem - milé. Pro mě nejlepší povídka Poprava na Krambergu.

stepanka000
03.11.2016 5 z 5

Nejlepší kniha pro nejhorší dny aneb když se cítíš mizerně, trocha černého humoru nezaškodí. Četla jsem ji od základní školy alespoň 5x.

Jessybelle
18.10.2016 5 z 5

Kniha k nesehnání, ale nakonec se podařilo v antikvariátě... Je to prostě super kniha, slyšela jsem v kdysi v rádiu na pokračování, taky super, ale kniha je kniha. Švandrlík je machr!

chozeB
06.02.2016 4 z 5

Poprvé s nadšením přečteno už na střední škole a dosud můj nejoblíbenější soubor hororových povídek, v čemž přiznávám hraje jistou roli i nostalgie. Ještě důležitější roli ale hraje to, že drtivá většina povídek je kraťoučká a všechny stejně čtivé, takže i když padnete na nejeden slabší nebo zcela nehororový kousek, dlouho vás nezdrží. Právem kultovní soubor, který ke dnešku stále nemá konkurenci, na němž nejvíc oceňuju vážné horory s údernými pointami, jmenovitě Guláš, Imitátor, Geniální plán, Sokolí hnízdo neb Padouch z Horní Libně, a z těch z méně údernými pointami třeba Farářova rada, Doktor Domián, Břitva nebo Imbecil.

Spýťa
04.12.2015 5 z 5

Asi nejlepší Švandrlíkova hororová kniha.

BernardBlack
23.11.2015 4 z 5

Spousta malých příběhů (délkou, nikoliv však obsahem:).Takové příjemné "Svěrákovské jednohubky"(jen ingredience jsou poněkud ostřejší:)

Kašpar007
22.11.2015 4 z 5

Spojení humoru a hororu je asi ta nejtěžší disciplína. Pan Švandrlík jí zvládal s bravurou.

holmes.watson
17.10.2015 5 z 5

Úžasné podání strašidelných příběhů. Rád se k této knížce vracím a vzpomínám na dobu, kdy jsem ji poprvé četl. Mohu ji vřele doporučit všem.

ritz
22.07.2014 5 z 5

Super knížka, horor v podání pana Švandrlíka je děsná legrace.

Manyna
06.02.2014 4 z 5

Já se tedy královsky bavila. Nejvíc mi utkvěly v paměti dvě povídky - ta s gulášem a ta s tou popravovací hrou. Jednou jsem je viděla i všechny zfilmované a taky to bylo celkem pěkné.

Finskej
06.02.2014 4 z 5

Velice vtipné dílko a Švandrlík v té nejlepší formě. Některé povídky se dočkaly zpracování v podobě mluveného slova a poslech rovněž stojí za to.

Hřibče
10.06.2013 5 z 5

Tak díky této knize jsem trpěla v pubertě strachem z upírů a bála jsem se spát při otevřeným okně, aby jím náhodou nějakej upír nevlezl dovnitř a nezakousl mě. :D Dlouho mi trvalo, než mě to opustilo, což asi samo o sobě svědčí o kvalitě knihy, a proto musím dát 5 hvězd. :)

Ben Nevis
09.11.2012 5 z 5

Tohle jsem od mistra humoru nečekala. Kdo umí psát, ten umí napsat cokoli a povídky v knížce nejsou žádné parodie či druhořadé braky.

Apache
30.11.-0001 5 z 5

Mistrovské dílo. Nejlepší česká horrorová kniha.