Draculův švagr

Kniha hororových povídek jejichž autorem je sám mistr hororu a humoru v jedné osobě Miloslav Švandrlík. Nechte se bavit absurdně vypointovanými situacemi, kterým nechybí nadsázka i napětí. Hororové povídky plné černého humoru a magické hrůzy. Povídky zavádějí čtenáře na opuštěné hrady a strašidelné samoty mezi upíry, strašidla a nejrůznější nadpřirozené bytosti. Čtenáři se dostává neopakovatelné kombinace strachu a vtipu, vynalézavost při použití nepřeberné řady strašidelných rekvizit je pro autora příležitostí k rozehrání osvědčené škály humoru. Knížku provázejí obrázky Švandrlíkova dvorního ilustrátora Jiřího Wintra-Neprakty....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/5131/draculuv-svagr-R9r-5131.jpg 4.4256

Dracula

Humor, Povídky, Literatura česká
Vydáno · XYZ (ČR)

Kniha Draculův švagr

ijcro

Super šíleně zábavné povídky s výbornými nápady, při který mrazí, i když na první pohled vypadá vše jako sranda a vtip (třeba ten dodavatel masa do guláše), fakt dobrý (ale pro psychicky narušené osoby jen po kapkách, ideálně jen jeden odstaveček :) na den)
Doporučuji!

Formol

Vynikající relaxační kniha i pro ty, kteří neholdují příliš černému humoru.

Rikitan

Tuhle knihu jsem četl už někdy počátkem 70. let a na tu dobu to byla bomba. Líbila se mi snad každá povídka a styl psaní pana Švandrlíka. Časem při přečtení dalších knih už to postupně sláblo, protože jde stále o stejný styl, ale humor a různé situace se střídají, takže se to stále dalo.

Miro.slav

Po knihe som siahol náhodou, no neľutujem. Určite boli niektoré príbehy slabšie, avšak obdivujem na pánovi Švandrlíkovi jeho sarkasticky a vtipne vypointované závery. Klobúk dole. Určite skvelé na odreagovanie. Pre mňa sú naj tieto príbehy: Šumavský upír, Guláš, Geniální plán, Břitva a Okno do hřbitova.

Rozarka69

Moje neoblíbenější knížka, ke které se vždy ráda vracím, at' už v pevné podobě nebo audioknize. Lehce humorné, lehce napínavé a lehce hororové. Myslím, že každý si v knize najde to své.

Doly10

Hororové povídky s humornou nadsázkou. Styl psaní se mi moc líbil. Pro chvilky oddechu ideální čtení. Rozhodně se chystám i na další knížky od Švandrlíka.

katy211
25.09.2018

Lehce strašidelná, zábavná kniha, ideální čísta na chalupě na samotě u lesa :-) moc se mi líbila a určitě se k ní ještě vrátím , přečetla jsem ji jedním dechem.

SSTknihy
10.09.2018

Když nějakou knihu čtete na táboře, ve stanu, při baterce a kolem dokola jen temný les a houkající sovy, pak se vám doslova zažere pod kůži. Jasně, že jsme věděli, že je to zábava, nadsázka a vtip, ale jeden nikdy neví, že. Zvlášť, když jsme tábořili uprostřed šumavských hvozdů, venku lítali netopýři, stezka odvahy vedla na starý hřbitov a k večeři servírovali vynikající guláš :-)