Dračice

Dračice https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32542/bmid_dracice-65c8ce2760713.jpg 4 106 23

Draci. Zlovolné plémě dštící oheň a zkázu, kamkoliv přiletí. Když se navíc spojí pod velením své Matky, království nemá šanci. Existuje je jediná síla schopná jim účinně vzdorovat. Jenže je dobrý nápad pozvat si do země mocný řád nekromantů? O jeho představené se tvrdí, že je horší než všichni draci dohromady. Navíc si klade podmínky. A princ Kelem sice není sladká, bezbranná panna, ale přesto brzy pozná, jaké to je, být předhozen skutečné dračici... celý text

nero 13
05.02.2023 5 z 5

Zkrátil jsem si čekání na dotisk třetího dílu Algoru a sehnal si od autorů tuto fantasy pohádku pro dospělé a rozhodně nelituji, Jan Hlávka a Jana Vybíralová jsou skvělou spisovatelskou dvojicí a co jim jde nejlépe je vymýšlení příběhů a postav, málokdy se mi stane že během několika stran začnu fandit postavě která mi byla hned na začátku tak protivná že jsem ji přál aby zhynula bídnou smrtí.

Dym
22.08.2022 4 z 5

Naprosto skvěle napsané, je pravda, že jsem si postavy příliš neoblíbila a že jsem podle popisku knihy čekala trochu jiný příběh, ale svět i postavy jsou dokonale propracované. Užila jsem si to

Franc
04.06.2022 4 z 5

Tuze pěkné čtení.

Postavy projdou zajímavým vývojem, který Vás donutí přehodnotit úvodní pocit, jenž ve Vás svým chování vyvolaly.

Dvě kratší díla zajistí plynulost děje. Cíl je od začátku jasný a konání hrdinů neotřelé, navíc okořeněné zajímavými dialogy.

Pokud chcete zažít trochu politikaření, hledat na stránkách toho, kdo Vám bodne kudlu do zad, útěk před ohněm, zradu i pomoc, lásku i nenávist, držíte v ruce tu správnou knihu.

Rozsah knihy nedává tušit žádný literární epos. Přesto je vše poskládáno velice umně a citlivě k rozsahu a možnostem příběhu. Jednoduchý příběh, který nenudí a osloví. Ano, dá se zařadit do žánru fantasy, ale po mém soudu příběh tuto škatulku přesahuje.

Tamten
14.03.2022 5 z 5

Na první pohled působí jako fantasy pohádka pro děti, po chvíli čtení ale zjistíte, že tohle skutečně pro děti není. Občas poměrně drsné scény a sexuální podtón se nesou celou dobu. Škoda, že je to poměrně krátké a pokračování asi již nepřijde.

kokrokr
16.01.2022 3 z 5

Náhodou jsem narazil na e-knihu Dračice za 69,-Kč. Jako čtenář Algoru jsem byl zvědav i na tohle dílko. Je to tak trochu kráska a zvíře naruby. Ironické poznámky, vtipné rozhovory, nápaditý děj a příjemný jazyk jsou hlavní přednosti tohoto příběhu. Dávám tři a půl bodu.

dpxcz
26.04.2021 5 z 5

Výborná kniha se skvělým vývojem postav, které na začátku nesnášíte a na konci milujete. Duo autorů Hlávka a Vybíralová umí, což dokazují hlavně v sérii Algor.

John6900
31.01.2021 5 z 5

Skvělé překvapení, které jsem od téhle knihy nečekal. Skvělý vývoj postavy, které ze začátku nesnášíte a na konci milujete. Přečteno jedním dechem. Už se těším na sérii Algor od tohoto dua autorů.

Jonny
28.12.2019 5 z 5

Milá kniha. Nevím co vyzdvihnout dřív, zda vývoj, kterým prošel vztah hlavních postav, nebo vývoj, kterým prošly postavy samotné.
Díky tomu se spousta mých odhadů nenaplnila, z čehož mám vždycky radost.

myskakarel
01.09.2019 5 z 5

Půjčil jsem si tuto knihu jen tak náhodou, pěkné čtení. Zajímavý děj.

NemmamSlov
05.10.2018 5 z 5

Dalsi unikatny fantasy pribeh od J. Hlavku a J. Vybiralovej, ocividne spolupraca menovanych autorov prinasa zrele ovocie, co je po pri Dracici, aj seria Mraz a hry. Pribeh mladeho princa Kelema, ktory si musi vziat temnu carodejku Sillion aby zachranil kralovsto pred naletom drakov. Obvzlast praca s postavami zaujala najviac. Pacia sa mi diela, kde sa charakter postavy vyvyja postupne, co sa v tak malom pocte stran podarilo na jednotku, uz ked som si urobil nejaky obraz o postave, tak ma tato dvojca autorov prekvapila necekanym zvratom. Pribeh je rozdeleny do dvoch poviedok, pricom prva cast bola pre mna lepsia, ale obe polovice skryvaju plno cierneho humoru, magie a necekanych zvratov.

Terva
05.01.2018 5 z 5

Dračice je vlastně kniha o dvou povídkách. Tvůrci jim dali jednoduché názvy. Příběh první a Příběh druhý. Obsazení je vesměs stejné, jen děj každého příběhu se vydává jiným směrem.

První příběh je více založen na povahách hlavních hrdinů. A můžu klidně napsat, že pan Hlávka si se svými postavami hraje. Předhodí je čtenáři, vyžvaní na ně snad ty nejhorší věci a pak si vyberte tu nejlepší. A já si vybral. Některé postavy mě byly nesympatické už od počátku a jedna se jevila jako celkem slušná. Jenže, čím víc čtete, zjišťujete, že nic není tak jak to vypadá. Během příběhu musíte pak totálně přehodnotit své priority a než se nadějete, zjistíte, že vlastně fandíte té postavě, kterou jste chtěli už na začátku zastřelit a že ta malá milá blond princezna je svině na entou. Ano, to je mistr Hlávka.

Malá ochutnávka:
Knihovna?!?! ucedil Kelem opovržlivě.
Který pitomec tráví večery čtením?!?!

Příběh druhý je posazen o pět let dále. Ti, co měli chcípnou jsou již dávno po smrti a ti co žijí, na ty smrt teprve čeká. A nemusím snad ani psát, že smrt postihne postavu, která není zas tak špatná i když v Přiběhu prvním byla skoro tou nejhorší postavou. A ti nejhorší jí musejí uctít a pomoc jí smrt překlenout. Opět bravurně napsané povahy hlavních postav. Jejich činy mluví za ně, ale na počátku příběhu by jste to do nich neřekli. A pozor, protože je to fantasy, nesmí chybět cesta, že ano pane Tolkiene? Jenže, pan Hlávka si cestování trochu zkrátil a tak nemusíme třináct hodin jen číst o chození tam a zase zpátky.

Malá ochutnávka:
Potřebuji se sebrat, trochu si vyčistit hlavu. Jdu skočit z věže......

Jako celek jsou oba Příběhy čtivé, se spoustou černého humoru a ironie. Postavy jsou barvité se sklony vás nejdříve nasrat a pak vám zase chvilku podlézají až si je nakonec oblíbíte. A ty dobré postavy zase dělají úplný opak. Já se bavil, já si užíval a jen mě to potvrdilo mé tvrzení, že pan Hlávka je prostě mistr a mě může jen mrzet, že toho zatím nenapsal víc.

Citát: Jeden pohřeb nikdy nestačí.

K oboum Příběhům jsem napsal obsahy, přidal komentář, ochutnávku a samostatně jsem je ohodnotil. Vše najdete v kolonce povídky u této knihy.

jan14s
21.03.2017 5 z 5

I přes prvotní nechuť k hlavním postavám, se kniha četla skoro sama.

Temná.Maky
24.02.2016 5 z 5

Musím říct, že tohle je dost dobrá kniha.Příběh s draky, čaroději a sjednaným manželstvím.S princem který si dělá co chce a jeho budoucí chotí.Co víc si přát?Kniha byla zábavná,krásně napsaná a hlavně bylo vidět jak se postavy pomalu mění.Což není tak časté a když ano,tak to stojí na houby.Oba dva příběhy se mi líbily a brala bych i nějaké pokračování.
Tuhle knihu doporučuji k přečtení.Budete se smát,divit,úžasně si odpočinete.

Nagadir
17.10.2015 5 z 5

Tohle bylo nečekané! Tahle útlá knížečka si mě získala už od první stránky a to naprosto skvěle udělanými postavami, které prostě doslova žijou a dýchají. Kelem je sice představen jako fracek, který si stěžuje na každou pitomost, ale skrz příběh prodělává naprosto dokonalý vývoj charakteru a chemie mezi ním a Sillion? To prostě byla sakra zábava číst, na takhle dynamickou dvojici jem už pěknou dobu nenarazila.
Samotný příběh plyne velmi dobře a nikde se nezadrhává, akorát druhá část mi přišla lehce slabší. Klidně bych dala plyný počet, ale prostě chci víc. Chci víc morbidního a černého humoru, chci víc škádlení mezi Kelemem a Sillion, chci vědět víc o světě kde se to odehrává a o ostatních postavách. Tahle kniha klidně mohla být mnohem delší, protože příběh má sakra velký potenciál.
9/10

Lusa
20.07.2014 5 z 5

Musím říci, že jsem se při čtení opravdu bavila a musela smát. Skvělá oddechovka, která člověka vtáhne ani nemusí být moc napínavá a přesto to prostě chcete dočíst.

orson
12.04.2014 5 z 5

Docela překvapivé dvě povídky o čarodějích a dracích. Zprvu hodně nesympatické hlavní postavy se postupně zajímavě vyvinou... no příjemná oddechovka.

Anibag
17.03.2014 5 z 5

Užila jsem si čtení. Doporučuji!

markuc
03.12.2013 5 z 5

Clovek by nerekl, ze se bude dobre bavit u takoveto knihy. Velmi prijemne pocteni, od ktereho jsem se po dlouhe dobe nemohl odtrhnout. Dobra prace.

marapavelka
02.05.2013 4 z 5

Ze začátku jsem měl trochu problém se do knížky ponořit, ale nakonec se ukázala jako celkem čtivá. Děj má docela spád, jen ke konci druhé části trochu ztrácí dech. Jen škoda těch spousty chyb v elektronické verzi.

Neo1tex
13.04.2013 5 z 5

Upřímně jsem nikdy nepochopil, proč nás ve škole učili, že sci-fi, fantasy a další podobné žánry, patří do kategorie brakové literatury. Dokázal bych vyjmenovat nejednu knihu z jiných "uznávaných" kategorií, pro které je brak ještě příliš slabé označení a přesto se prodávají (většinou díky marketingu) po tisících kusech. Klasickým příkladem budiž aktuální titul Padesát odstínů šedi.

Dračice se zcela jistě neprodaly tisíce kusů, téměř s jistotou se dá říct, že tuhle knihu příliš mnoho lidí nezná a v knihkupectví byste ji asi hledali obtížně. Přesto je to naprosto vynikající čtení. A když říkám naprosto vynikající, tak to myslím doslova.

Kniha se skládá ze dvou příběhů, které na sebe volně navazují. Děj je parádní, hotový fantasy orgasmus pro všechny milovníky draků a magie. Styl psaní obou autorů je vynikající, slova se čtou téměř sama. V příbězích se střídají napínavé pasáže s popisnými a - světe div se - nejeden dialog je proložen skutečně vtipnými hláškami hlavních postav.

Dračice, je vynikající kniha. Navíc jsem ji pořídil ve výprodeji na Palmknihách asi za šedesát korun, což si tenhle titul ani v nejmenším nezaslouží. Opět jsem po nějaké době litoval, že kniha skončila tak brzy. Jste příznivci žánru? Máte rádi, drahy, kouzelníky, černou magii...? Tak neváhejte ani vteřinu. Dračice vás nezklame. Fantastické čtení. Doslova.

draci magie domluvené manželství

Část díla