Úkol pro Mondraga

Úkol pro Mondraga https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317936/bmid_ukol-pro-mondraga-XBc-317936.jpg 5 18 7

Dračí srdce (A. Galán) série

< 7. díl

Vypravte se společně s našimi kamarády a jejich draky na cestu za novým dobrodružstvím a odhalte velká a překvapivá tajemství. Vše jde od desíti k pěti. Kale je zavřený doma na hradě a právě této noci by se měl vydat se svými kamarády do Mlžného lesa se šesti semínky. Ale jak jen získá šesté semínko, když nemůže z hradu odejít? Vrcholem všeho je, že v Samaradu začal hon na Kuriela a Kale oknem ve svém pokoji slyší výstřely a vidí draky, kteří se nebezpečně přibližují. Nastal okamžik, kdy musí padnout jediné možné rozhodnutí, i když ví, že je velmi riskantní. Poutavé příběhy plné dobrodružství a fantazie si získaly oblibu u dětí po celém světě.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CPress

Mondragó: El árbol Dragón

haki34
17.10.2022 4 z 5

konec série, než by jsme se nadáli...Mondrag kdesi bokem splní svůj úkol, kat je odhalen a poměrně lehce zpacifikován. Celkem fajn série, jak už jsem psala několikrát, i s hezkými ilutracemi. Kdyby autorka příběh pořádně rozvinula a rozpracovala, dospěláci by si pošmákli. Takto navnadila menší čtenáře :) spousta oslích můstků, zjednodušení, ale když chtěla epický příběh s draky podat dětem, jinak to asi nešlo..Škoda, že se nedají sehnat první 3 díly.

JankaV80
09.03.2021 5 z 5

Bohužel poslední díl z této vydařené série, kde je do hledání posledního, tedy šestého, semínka zapojen sám drak Mondrago. Kale za pomoci své chytrosti a věrných kamarádů, jak lidských, tak dračích, odhalí Kata. A i když to chvíli vypadá, že se mu nepodaří zachránit Mlžný les, všechno dobře dopadne. A tak to má tady být :-)
Opravdu velmi vydařená série pro děti, kde se to dobrodružstvím jen hemží a přitom není nic příliš složitého a překombinovaného. S každou knihou se rychlost čtení a zájem o děj u syna zvyšoval, což podle mě značí zvyšující se kvalitu jednotlivých dílů. Určitě doporučuji, celá série se líbila jak mě, tak desetiletému synovi.

Isew
12.09.2018 5 z 5

Není příliš obvyklé, že je každý díl lepší a lepší. První díl byl dle mého nejslabší. Protože jsem podle této série dělala etapovou hru na tábor, tak jsem si musela přečíst i druhý, ale moc se mi po tom prvním nechtělo. Jenže druhý byl mnohem lepší a tak i všechny následující. Užívala jsem si to jak malá holka a moc se mi to líbilo. Jasně, že bylo velmi brzy jasné, kdo bude tím katem, ale já nejsem cílová skupina, takže počítám, že děti mohly být překvapené. Poslední díl krásně ukončil fantasy jízdu a jako ve správné knížce pro děti, všechno dobře dopadlo. Skvělá série.

FishTailTea6
03.04.2018 5 z 5

Celá série se mi dobře četla a mému synovi dobře poslouchala. Co víc si člověk u dětské knížky může přát?
Draci, přátelství, boj se zlem a konečné vítězství dobra, všeho tak akorát aby to nenudilo, pobavilo a možná i trochu poučilo.

jarynek
14.07.2017 5 z 5

Dobro zvítězilo nad zlem, ale jednoduché to nebylo. Děti kniha udržela v napětí až do konce (stejně jako všechny předešlé díly).

Knižní střípky
12.03.2017 5 z 5

No tak zde snad ani není co psát negativního, můžeme jedině jásat. Tato knižní série rozhodně neměla sestupnou tendenci, všechny díly si udržely stejně vysokou úroveň. Knihu bych se nebála dát k přečtení i začínajícím čtenářům, neboť v ní jsou velká písmena, slušné mezery mezi řádky díky nimž je kniha přehledná, je zde plno moc pěkných ilustrací, kapitoly jou tak akorát dlouhé, prostě jak se říká = značka ideál.

JanaDor
21.12.2016 5 z 5

Nezbývá mi nic jiného říct, než že je to skvělá série pro malé děti. Pokud je chcete přitáhnout ke čtení, tak myslím, že s tímto výběrem nešlápnete vedle. Dobrý příběh, velké písmena, hezké ilustrace, jednoduché věty a srozumitelný text. Až na trochu nezvyklé jména nemám knize co vytknout.

Ana Galán
španělská, 1964