Dračí oheň

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

David si právě pronajal krásný pokoj u hodných lidí ve velice příjemném rodinném domě. Poněkud ho sice udivila základní podmínka paní bytné a její dcery Lucy, že musí mít rád děti, kočky a draky, ale příští dny mu ukáží, proč tomu tak je. Zjišťuje, že ho čeká život se spoustou hliněných dráčků, jež paní domu sice nesbírá, ale zato vyrábí ve své Dračí sluji, což je její pokojík v prvním patře, kam je vstup zakázán. Leč nejsou to dráčci ledajací. Tu a tam ožívají a stávají se středem mnoha záhadných událostí a příběhů. Všechny vzrušuje záhada ohnivé dračí slzy, krok za krokem se objasňuje legenda o prastarých dracích…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/7981/draci-ohen-7981.jpg 3.853
Série:

The Last Dragon Chronicles (1.)

Orig. název:

The Fire Within

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Víkend
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Dračí oheň

Přidat komentář
Sariklen
21. března

Velikostí písma i tloušťkou kniha naznačuje, že nepůjde o náročnou četbu. Přesto obsahuje takřka v každé kapitole nečekaný zvrat či vyústění situace, autor umí skvěle gradovat napětí. Společně s hlavní postavou se ponoříte do děje a budete si přát, abyste taky měli svého vlastního hliněného dráčka. Hrrrr!

Tebby
17.05.2017

Knížku jsem si vybrala především kvůli drakovi na obálce, neboť jsem fanda fantasy spojené s draky. Nakonec jsem zjistila, že tam zase tolik draků není - nebo spíše, knížka má draky úplně v jiné podobě, než na jaké jsem zvyklá. V některých částech jsem měla problém se začíst. Konec knížky jsem nakonec přečetla jedním dechem. Ve finále se mi knížka jako celek líbila a opravdu ráda bych měla doma taky takového dračího pomocníka.

Alfička03
10.01.2017

Knížka mě jako jedenácti letou dívku zaujala. Byla fantasi takže jsem očekávala napínavý příběh, ale tu jednu hvězdičku ubírám, protože se mi zdálo že autor do některých částí nevybral úplně vhodná slova. Jinak se mi knížka moc líbila. Vřele doporučuji. :)

Sireen
22.05.2016

Lehká a miloučká knížka pro odrostlejší "děti", které umí vnímat hloubku. Moc milá trilogie, originální nápad. Četla jsem asi jako čtrnáctiletá a fakt mi sedla. Příběh na pomezí pohádky, oddechová, přesto tam napětí je. Určitě bych dál doporučila :)

brčko-A
08.04.2016

Supr kniha,taky bych chtěla mít svýho Gadzookse.

Nasko
24.10.2015

Tuhle knihu jsem četla jen kvůli drakovi na obálce...
Především proto mě tak zklamalo, že draci v knize byli akorát soškami z hlíny... Jako nápad fajn, ale ke stejným situacím by mohlo dojít, kdyby David holdoval alkoholu...

Fantasy, nebo myšlenky člověka pod vlivem? Bůh ví...

notburga
02.04.2015

Krásná kniha. Svým zpracováním spíše pro starší děti, protože i slzička při čtení ukápne. Ale četla se velmi pěkně, i když některým pasážím nelze upřít zdlouhavost.

Ailin
08.10.2014

Knížka, která mě svým zdánlivě jednoduchým příběhem okouzlila. Kniha je napsána velmi čtivě a čtenáře tak vtáhne do děje, že ji nebude moci odložit. A přitom se v ní skrývá tak,,obyčejný" příběh :-). Opravdu mě potěšila :).

Štítky

draci veverky

Autor a jeho další knihy

Chris D

Chris D'Lacey
britská, 1954

Kniha Dračí oheň je:

v Právě čtených3x
v Přečtených88x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce26x
v Chystám se číst24x
v Chci si koupit6x