Dračí oči: Pramen moci

Bašta je zničena a její pán mrtev. Národy Aliance slaví a postupně se vydávají na cestu domů. Zdá se, že proroctví ukázalo svou vlídnou tvář. Bujaré oslavy ještě neutichly a troskami Bašty už znovu zní hukot magického náboje. Nikdo mu však nenaslouchá. Jen strážci jsou neklidní. Válka poodkryla pečlivě opatrované tajemství pramenů moci, posvátného Karganu. Elena svou existencí narušila jejich systém, ale není tu, aby zastavila řetězovou reakci. Křehká rovnováha se začíná hroutit. Kargan a síla, která v něm dřímá, je obrovská. Nestane-li se zázrak, vše bude ztraceno. Vládu pramene totiž může zkrotit jen jiný pramen…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/230412/draci-oci-draci-oci-pramen-moci-F6n-230412.jpg 4.391

Dračí oči (3.)

Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Dračí oči: Pramen moci

WASLEY

Zajímavý konec by mohlo být nějaký svévolný pokračování

Dani3

Ze začátku jsem litovala, že jsem se do trojky vůbec pustila. Druhý díl měl relativně uzavřený konec, tak by se nic moc nestalo…..ale to není pravda, zase jsem se s Elenou/Aronel a jejími společníky moc dobře bavila.

Nejvíc se mi líbilo, jak „vypouštěla“ ty barevné draky.

Jedinou výtku mám k otevřenému konci. Ano laskavý čtenář si to samozřejmě může domyslet, ale přece jen bych si ho raději přečetla. Jedna kapitola navíc, nebo epilog mi tam prostě chyběl.

any333
24.08.2018

Po událostech předchozího dílu jsem byla vážně zvědavá, co si autorka všechno nechala do tohohle, když už toho k vyřešení vážně zbylo minimum. Popravdě, mým nejvíce oblíbeným z této série i nadále zůstává kniha druhá, protože se mi zdá, že kdyby tenhle díl nebyl, bylo by to víc uzavřené. Ale zase jsme se dozvěděli něco o Kefetu, Fobeie a i samotné Eleně.
Začnu tedy u hlavní hrdinky, kde mě docela dost zaráželo, jak při každé příležitosti říkala, že už žádná Elena neexistuje, že je jen Aronel, protože se mi to zdálo zveličené. Ano, změnil se jí vzhled a i některé charakterové rysy, ale zase to jeden nemusí nacházet na každém rohu.
Také se tu rýsovalo něco s Damianem, ale kvůli válce a Pramenům moci jsem se musela spokojit převážně s pouhým pošťuchováním. Elenina - nebo spíš Aronelina - banda se opět postarala o legraci, i když mě trochu zklamalo, jak to dopadlo s Iceem. Jeho poznámky jsem si oblíbila nejvíc.
A vážně mě fascinovala myšlenka přemýšlet o městě jako o objektu, který byl sveden stejně jako jistá čistě vyměřená skupina jeho obyvatelstva. Fobeia, mrcha podle mého gusta, až mě někdy až štvala, měla prostě všechny v hrsti. Ale ono to vlastně ani tak nevadilo; mohla pak totiž nastoupit na scénu Moama a její spiknutí ženského vzdoru, co mě dostalo. Možná by se ta noc mohla pojmenovat jako 'Noc nespokojených a zlolajných pánviček'.
Jen mě docela zaráželo, že když se pak v jeskyni probíral finální plán a více postav najednou vyjadřovalo své názory, objevila se na řádku jen přímá řeč a za ní jméno bez ničeho typu 'řekl, prohlásil, poznamenal'. Ano, posloužilo to k tomu, aby nemusely být opakovány výrazy, ale na mě to působilo trošku odbytě.
Jinak jsem se ale začetla a užívala si další podrobnosti o zákonech v Aronelině zemi, kouzlech tam panujících a celkově jejích osudech.

koutasek
16.04.2018

tento díl mě asi nejvíc sklamal vím že se tam potom Elena objevila jako Aronel ale už to nebilo ono. Prostě jsem čekala víc.

Dracicanda
06.02.2018

Z téhle knížky jsem opravdu nadšená jen mě trochu mrzí že Aronel nakonec nezůstala tím krásným baculatým dráčkem. Taky mě dostaly ty scény s HRDÝMI VÁLEČNÍKY OTHAR, no prostě strašná sranda. Doufám že vyjde další kniha protože konec zůstal dost otevřený,tak by se nějaký to pořádný ukončení hodilo.

-LaraRead-
12.11.2017

Nebylo to špatné, ale prostě se mi to tolik nelíbilo. Neříkám, že nápad s prameny magické síly byl špatný, ale celkový dojem z knížky kazí spousta drobností. Po druhém dílu to bylo mírné zklamání.

Percabethka
27.06.2017

Znáte ten pocit, když se vám knížka, kterou čtete, vůbec nelíbí, a těšíte se na konec, ale když jí dočtete, tak vám ten příběh hrozně chybí? :D Tohle už je asi třetí série, u které se mi to stalo... Příběh byl opět strašně trapný a trochu zdlouhavý, ale nějak se mi dostal pod kůži :D
Myslím, že je tohle první, ale taky poslední černošská fantasy, kterou jsem kdy četla (protože nevím o nikom jiném, kdo by něco takového psal...). Bylo zvláštní, jak autorka nechala kmenu Berberů jejich pravé africké jméno. Zvláštní, ne špatné :D
Líbilo se mi, jak z Eleny (Eleanora - význam: léčitelka → čarodějka) udělala Aronel (význam (smyšlený): princezna). Předpokládám, že tím odpovídala na otázku na obálce prvního dílu (Princezna, nebo čarodějka?).
Co se mi ale nelíbilo byl vztah Aronel s Damianem (mimochodem, nebyl to v předchozím díle Damián? :D). To, že ho dá až na úplný konec a ještě ho nechá otevřený... Co to jako mělo být? Jako by nestačilo, že je otevřený celý konec. Zajímalo by mě, jestli bude ještě další díl - ráda bych se dozvěděla, jak to celé dopadne, ale zase jsem se u té série tak rozčilovala, že nevím, jestli bych ho vůbec četla.
Celkově bych řekla, že nápad téhle dračí série byl zajímavý (za což ale podle mě prostě z velké části může Paolini... :) #copyright :D), ale je vidět, že je Hlaváčková začínající autorka. Možná se časem zlepší a pak dopíše ještě jeden díl, který už vůbec nebude plný nelogických věcí a trapných dialogů... Kdo ví :D

Věrka256
31.03.2017

Tenhle díl se mi líbil asi nejmíň. Bylo zvláštní že měla kovové vlasy a já si ji pak nedokázala dost dobře představit. Mohla byt i lepší, ale a tím člověk už nic nenadělá. Úplně nejlepší to nebylo, ale i tak doporucuju