Čarodějka

Čarodějka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185940/draci-oci-carodejka-185940.jpg 4 344 86

Dračí oči série

Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. Ani se nenaděje a její sen se začne stávat skutečností. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem změní malé princezně život. Musí opustit svůj domov a odjet k elfům do kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat a hlavně skrývat magii, která jí koluje v žilách. Nejde však o žádnou prestižní školu pro mladé dámy... Dokáže Elena čelit všem změnám a nástrahám osudu, které na ni čekají? S pomocí mladého draka Charlika a svérázného přítele Michaela na to nebude sama. Bude to však stačit? Nepůjde totiž jen o ni, ale o budoucnost celého světa!... celý text

pampelišinka
11.06.2019 4 z 5

Když jsem to četla ve třinácti (nebo kolik mi to bylo), tehdy už jsem měla hodně fantasy knížek za sebou. A stejně jsem dočetla a řekla si "Hej, to je dobrý!"
Nevadí mi věk hrdinky, dává to smysl, je drzá, obratná a (odpusťte ten výraz) vyčůraná přesně tak, aby mi sedla.
A moc se mi tu líbí i draci.
Takže i teď, při pět let staré vzpomínce, si říkám... "Hej, to je dobrý."

Josef.Šlechta
16.10.2018

Nádherný příběh se složitým životem hlavní hrdinky a jejím růstem z malé holčičky po bojovnici. Prostě super kniha!!

A.K.A.R.
22.09.2018 5 z 5

Úžasné.Úžasné.A zase úžasné.Kniha Dračí oči je přesně třikrát taková.Snad jediná vítka může být nízký věk hlavní hrdiky ,jinač má kniha samé plusy.Já vím ,že se opakuji, ale tato kniha je prostě úžasná a jedinečná.Hned jsem si ji zamilovala a snad mi dáte za pravdu ,když napíši ,že by si ji snad měl přečíst každý co má rád draky a neposedné dospívající bojovnice.Nikdy nezapomenu na Michaela s jeho nadávkami na Elenu i na její vzpurnost.Prostě božské.

Dani3
17.03.2018 4 z 5

Je pravda, že mě věk hlavní hrdinky trochu zaskočil. Tak nějak podvědomě jsem si ji musela představit o něco starší. Ale to nemění nic na tom, že jsem se s ní hodně nasmála.
Co mě ale vadilo, bylo promlouvání ke čtenáři a zmínky o mobilních telefonech. To se tam prostě nehodilo.

I přes to všechno mě Elenin příběh bavil a další díly si určitě nenechám ujít.

Aelka
12.02.2018 2 z 5

8letá hrdinka která všechny předčí svojí moudrostí, silou, vytrvalostí a šikovností... myslím, že kdyby jí autorka dala vyšší věk nebo naopak přizpůsobila její vlastnost nízkému věku, nebyla by to špatná kniha. Není mi jasné, pro koho je vlastně kniha určena-malá hrdinka a přitom vulgární výrazy, které podle mě do dětské knížky nepatří. Neseděly mi ani moderní slova a občasné promlouvání autorky ke čtenáři vyloženě ruší. Výrazná podobnost s Eragonem.

Dracicanda
27.01.2018

Tuto knihu jsem si od začátku oblíbila jen mě zarážel věk hrdinky. Také mě pobavily pidimužíci a moje fantazie se opravdu nezastavila.

any333
30.11.2017 5 z 5

Před touhle knihou jsem na ni četla cosi jako fanfikci a jsem si jistá, že takovou chybu už neudělám. Autorka tamtoho totiž skoro přesně okopírovala děj originálu a jestli mi tam předtím připadala hlavní hrdinka málo dětská a až moc inteligentní, tady se to jen potvrdilo. Ale třeba je to těmi jejími elfskými kořeny, nevím.
Každopádně jsem se na začátku hodně ztrácela. Svět byl skvělý, akorát jsem nedokázala rozpoznat myšlenky toho a toho a taky mi to do sté strany připadalo hrozně táhlé. Ano, autorka to zkušeně popsala, jenže neustálé líčení zbytečností začne nudit. Nakonec však tohle odeznělo a já se vážně začetla, což mi vydrželo až do poslední strany. Líbí se mi autorčina realita a taky se těším, co nám představí v dalším díle.
Jen, přijde mi takhle zpětně, že se vlastně nic kromě Elenina útěku zásadního nestalo. Akční chvilky tam rozhodně byly a kolikrát se tam i něco rýsovalo, ale patrně to má přijít až příště. A taky mě trochu rozčaroval konec, protože neříká téměř vůbec nic o tom, co bude dál. Ale tady je to má vina, jsem prostě nedočkavá na odkrytí souvislostí.

Tessina
23.11.2017 4 z 5

Když čtenář promine trochu zmatku v prolínání děje, tak si užije pár stran velmi dobře napsané fantasy o dracích, elfech a o malé dívence, která je obdařena magií, kterou se během příběhu bude snažit naučit ovládat aniž by to kolem ní všechno vyletělo do povětří.

185Sera
23.11.2017 5 z 5

NEJÚŽASNĚJŠÍ KNIHA NA SVĚTĚ!!!!!!
Moc doporučuji.

Adelaide777
18.10.2017 3 z 5

Začátek byl úžasný - draci, elfové, nádherný příběh... ale konec mě trochu zklamal. Myslím, že ho mohla spisovatelka trochu více rozepsat. Příběh moc rychle ukončila. Připadalo mi to, jako když nevěděla jak knihu dokončit...
Jinak ale hezká knížka.

AnusaUltra3600
16.09.2017 3 z 5

POZOR SPOILER
Myšlenka osmiletého děvčátka jak se se svým přítelem na život a na smrt, protlouká magickým světem a sama je chytřejší než většina elfů mi sama o sobě přijde poněkud naivní, ale budiž když jsem ignorovala dívčin věk bylo to O.K. Problém jsem, ale měla se sledováním času a často jsem nevěděla co se v odstavci děje.
samo o sobě hovoří například to jak Michael zjišťuje co všechno si sebou Elena odnesla do přírody a pak je náhlé přeskočení na Elenu, která zdá se žádnou z těchto věcí neodnesla a Burgíci je ukradli až potom co se elfové vydali Elenu hledat. Kopírování Eragona jsem schopná, překousnout a když to vemu s nadhledem je to dost dobrá kniha. 3* dávám kvůli tomu jak jsem se v knize často ztrácela a nechápala jsem co se tam děje, kdo mluví, nebo čí jsou ty popisované myšlenky.

-LaraRead-
19.06.2017 3 z 5

Dobré, mám moc ráda Michaela, ale autorka až moc kopíruje Eragona a zvolit jako hlavní postavu malou holku, která se chová rozuměji než všichni okolo, mi přijde dost... No asi nejsem jediná, kdo se nad tím pozastavil.
Ale rozhodně stojí za přečtení už kvůli skvělému druhému dílu.

Janeyx
12.06.2017 odpad!

Podle popisu jsem myslela, že to bude něco úžasného, ale kniha mě zklamala. Je vhodná spíše pro mladší čtenáře.

Percabethka
11.06.2017 1 z 5

Středověký fantasy svět, kde osmileté holčičky přemýšlí jako dospělí, skřítci se cítí jako mobilní telefony bez signálu a elfové pijí kakao s našlehanou smetanou – vítejte v Kérale.
Ačkoli hodně lidí českou fantasy kritizuje, já jí vždy bránila. Myslím, že jsem fantasy knih od našich autorů přečetla docela dost a většina z nich se mi moc líbila. Ale tohle?
1. Autorka kopíruje Eragona tak, že to vyloženě bije do očí - nalezení vejce v lese, létání na drakovi, označení dotekem draka a následné sdílení magie, oslovení Maličká, magické studium u elfů, telepatie, elfové mají strážce lesa a bydlí v příbytcích ve stromech, ... A takhle bych tu mohla pokračovat ještě hodně dlouho.
2. Osmileté "děvčátko" (pravděpodobně nejčastěji používané ​slovo v knize) se chová jako dospělá žena, je moudřejší než všichni elfové dohromady, výborně se orientuje v zákonících, dva měsíce pochoduje krajinou, zdolává stovky kilometrů a uniká všem elfům, kteří se jí snaží najít. A přitom pobíjí všechny své nepřátele a léčí koně a trpaslíky. Ano, opravdu jí je OSM.
3. Tolik trapných poznámek na jednom místě jsem už hodně dlouho neviděla. (To se týká hlavně Michaela, ale ani ostatní postavy na tom nejsou o moc líp).
Navíc jsou tam dvě kapitoly, z nichž má každá asi 110 stran, ale jiné mají třeba jen dvě strany. Autorčino "čtenář odpustí" vždy jen člověka vytrhne z příběhu. A spousta dějů tam z časového hlediska naprosto nedává smysl.
Ztracený čas a vyhozené peníze.
Když už jsem si jí ale koupila, dočtu i další díly...

Věrka256
31.03.2017 5 z 5

Takže já jsem tu knížku četla už dřív (asi loni, mozna predloni) ale vím že jsem se do ní zamilovala. Byla to moje první tlustá knížka a naprosto mě uchvátila. Četla jsem ji asi dvakrát, ale neomrzí. Sice mi teď trochu připomíná skleněný trůn ale stále tam je šílené moc prvků odlišných. Třeba ve skleněném trůnu je Celena taky bojovnice atd.... Ale tohle byl ojedinělý příběh ve kterém jsem si zamilovala i draky. Tady se staly mim oblíbeným fantasy zvířetem. Abych to nějak zakončila, úžasné, suprove, bombastické... Jednoznačně doporučuju

Calla2002
29.03.2017 5 z 5

OMG!! To je jedna z nejlepších knížek vůbec! Úplně tu holku žeru :-D se jí nedivým kdybych mohla taky by jsem šla cvičit s mečem než se učit tancovat a učit se dělat nějaký pukrle XD
NAPROSTO URČITĚ DOPORUČUJU !! ;-D

Lefula
23.01.2017 5 z 5

Boží knížka. Moc se my líbila. Popravdě zamilovala jsem si tuhle knížku hodně, že jsem ji chtěla přečíst znova. Ale nepřečetla. :D
Fakt boží! Chci další pokračování, protože tohle.... neumím ani říct, co si o té knížce myslím. :D ale jinak je boží. ;)
Nevadí mi dlouhé kapitolky. (Aspoň víc zábavy. :D )
Prosím pokračuj v tom.
Už se nemůžu dočkat na další díl. :D

Shinomaru
21.01.2017 4 z 5

Tuhle knihu jsem si zamilovala, už se těším, až si přečtu poslední díl :3

LoverBooks
08.01.2017 3 z 5

Já nevím... přišlo mi to takové dost nemožné, aby tak malé dítě bylo tak vzdělané a ještě k tomu se umělo skvěle ohánět mečem.
A pak ještě ty dlouhé kapitoly...

Dominka09
03.12.2016 3 z 5

popravdě jsem z knížky chvílemi zmatená..podle mě je to tak "zvláštně" napsané a vadí mi, že spisovatelka občas používá fráze jako "čtenář odpustí", naprosto mě to odvádí od příběhu. Takže, až na to že hlavní hrdinka je podle mého gusta až moc dokonalá na 8 leté děvče je příběh chvílemi poutavý a zajímavý a jelikož už jsem se do této série začetla a podle komentářů u dalších dílů už to bude jen lepší tak asi budu i dál pokračovat ve čtení až do konce.