Dračí oči

Dračí oči https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460197/mid_draci-oci-ZRi-460197.jpg 4 1182 161

Bylo nebylo, byl jednou jeden zlý čaroděj... ...a dračí srdce a princové... ďábelský mág a temná věž... starobylý hrad a strašné tajemství. Stephen King vás tímto dílem, plným magického zla, odvahy a šlechetnosti, uchvátí do ledového sevření a odvede do nejděsivějšího a nejnesnesitelnějšího království špatnosti... a ponechá na vás, co je pravda a co fantazie... neříkejte, že nejste zvědaví!... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Eyes of the Dragon , 1987

Blaufik
26.08.2021 2 z 5

Příběh samotný je dost dobře předvídatelný a chybí mu alespoň nějaký prvek překvapení. Vlastně, když se nad tím tak zamyslím, tak by Dračí oči mohly dost dobře fungovat spíše ve formě povídky než klasického románu. Ten je v tomto případě opravdu místy poněkud rozvleklý.

andrea7191
29.06.2021 2 z 5

Tohle považuji za nejslabší Kingovo dílo. Ne proto, že tady vystoupil ze svého zakukleného hororového patra, ale protože se mi prostě nelíbila.

Maedros
26.06.2021

(SPOILER) Pěkná pohádka, ale ten "konec" mě teda dost naštval. :D

Mikik
08.06.2021 4 z 5

Ze začátku mě to moc nebavilo a byla jsem zklamaná, že to bude jedna z mála Kingovek, co mi prostě nesedne. Ale jak se příběh rozvíjel, oblíbila jsem si i postavy i děj, takže za mě příjemné pohádkové překvapení. Jen škoda, že to nebylo víc o těch dracích :-)

jordys
30.05.2021 4 z 5

Nejlepší (jediná) pohádka, kterou jsem kdy četl. Na kinga až moc obyčejné postavy, ale to asi souvisí s tou změnou žánru. Od Flagga jsem taky čekal trochu lepší výkon. I tak super čtení jako vždy.

Pitbullka
30.05.2021 5 z 5

Pohádka od Stephena Kinga? Ano! Dračí oči byly skvělé, neskutečně čtivé a bavily mě od první stránky. Na konci jsem teda čekala trošku něco víc šokujícího, ale i tak to pro mě byl skvělý oddech.

Ronnie68
16.05.2021 4 z 5

Tato kniha byla taková pohádka (zloduch nakonec poražen).... prakticky jiný styl Kingova psaní ... ale nebylo to špatné čtení ...

petrarka72
22.03.2021 3 z 5

Vcelku průměrná pohádka s hezkým popisem útěku (evidentně trénink na lepší žánrová dílka).

chrastil
12.03.2021 5 z 5

Moc krásná pohádka.

Motýl37
08.03.2021

Moje první kniha od Kinga, no a žádná sláva měla jsem velký problém ji dočíst.

Ranuncul
07.02.2021 2 z 5

Nemůžu napsat, že to bylo špatné.Ale při čtení prvních asi 50 stránek jsem myslela, že nemám šanci to vůbec dočíst.

Elea
26.01.2021 3 z 5

Taková pohádka pro dospělé s jednoznačně určenými, černobílými postavami. Moje druhá kniha od autora, ale docela určitě mě neinspiruje k přečtení dalších.

PeterSmith
04.01.2021 5 z 5

Kingovská pohádka :) čte se to samo, doporučuji i pro dospělé.

milan3696
01.01.2021 4 z 5

Příjemná, překvapivě nepříliš hororová oddychovka. V rámci Kingovy tvorby spíše odlehčená pohádka, ovšem nikoli prosta napětí. Nevím, zda se jedná o první díl delší ságy, ale klidně bych si to tak dokázal představit.

Marusska
04.11.2020 4 z 5

Zajímavá kniha a ačkoliv je příběh a jeho dějová linka docela jednoduchá, nudit se nebudete a hlavní postavy, zvláště mladého krále, prostě musíte mít rádi a budete mu fandit. Navíc se mi líbí neotřelé nápady, jaké zde King použil. Příběh celkově je milý, nic závratného a složitého, ale umí upoutat.

TaťkaMF
04.10.2020 3 z 5

Pohádka na dobrou noc pro dospělejší čtenářstvo s klasickým Kingovým stylem. Mistr hororu nás zavede do království Delain za králem Rolandem, jeho syny a zlým kouzelníkem Flaggem. Jak už to tak v pohádkách bývá, i zde má temná síla zpočátku navrch, ale jestli dobro nakonec vyhraje, prozrazovat nehodlám. Nutno zmínit, že se nacházíme v universu Temné věže a pokud známe příběh Pistolníka je nám mnoho věcí, míst i postav velmi známých. Jak jsem již zmínil, Dračí oči jsou psané jako trošku surovější fantasy pohádka, která se čte lehce a svým kouzlem rozhodně neurazí. V rámci celkového Kingova díla se ale rozhodně jedná o slabší titul, u kterého si čtenář spíš odpočine než vyděsí.

NymphMaeve
18.03.2020 5 z 5

Četla jsem ji už po několikáté a pořád budu tvrdit, že pro mě je to nejlepší kniha od Kinga. Byla mou první a je prostě nádherná, nejlepší, nejčtivější a nejkouzelnější. Ano, je to spíše trochu pohádka, horor moc ne, o to více v ní lze najít moudrost pohádek, skrytých významů a při opakovaném čtení se vždy objeví další důležitý kousek, který čtenáře potěší i překvapí. Je prostě dokonalá.

Greenfingers
01.03.2020 4 z 5

King nás přesvědčil, že i pohádka pro děti může obsahovat hororové prvky. Naposledy jsem podobnou zkušenost zažíval při čtení některých "kouskú" od bratří Grimmů, ale to již bylo hodně dávno.
Kingův příběh se četl velmi dobře a autor v něm opět prokázal své vypravěčské nadání.

n.ezn.amy
07.12.2019 4 z 5

Stephen King místo toho, aby dceři četl klasické pohádky, radši napíše svoji. Moc mě baví provázanost Kingových knih, kdy zde jako zlý rádce vystupuje Randal Flagg, který se vyskytuje v mnoha dalších mistrových románech. Ač možná toto není jedna z nejlepších knih, které jsem od Kinga četl, přesto je velmi dobrá

Metla
05.11.2019 3 z 5

Dobře si pamatuji, jakým zklamáním pro mě byly "Dračí oči" v době prvního vydání: coby náctiletá žaba jsem z knihkupectví přímo klusala, jen abych už byla doma a mohla se začíst do dalšího strašidelného příběhu mého nejoblíbenějšího spisovatele. A ona z toho na mě vylezla jakási užvaněná pohádka o superhodném princi, jehož království je sužováno superzlým černokněžníkem. King si ode mě vysloužil podprůměrné dvě hvězdy a knihu jsem prodala.
Minulý týden jsem "Dračí oči" objevila v audiopodobě a rozhodla se otestovat, nakolik mě věk učinil trpělivější a smířlivější. Psychicky jsem se nastavila na černobílou pohádku (ovšem děti by se z pečlivého líčení každého kroku asi sežraly nudou), v zaměstnání navíc nejsem extra náročná - stačí pozornost obou mých mozkových buněk upřít k libovolnému ději.
K dokonalosti měl i tentokrát zážitek daleko, zápletka totiž není žádný zázrak, logika si občas hodila šlofíka a dialogy mi často připadaly vyloženě hloupé. K poslednímu bodu ovšem výrazně přispěl neznámý předčítající, který dokázal každou postavu namluvit protivným, dementně znějícím tónem - lhostejno, zda šlo o rádoby drsný hlas mužů nebo hůř, příšerné kňourání žen a dětí či mladíků. Vážně nerada haním něčí práci, ale málo platné, u přímé řeči jsem pravidelně měla nutkání vyškubnout z uší špuntová sluchátka, vrazit si místo nich palce až do kochleárního nervu a řvát: "Já to neslyším, la-la-la-la-la!!!"
Po 23 letech od prvního čtení mohu k dojmům přidat hvězdu a kdo ví, třeba za dalších 23 let... no, spíše ne.