Dračí oči

Dračí oči https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1134/bmid_draci-oci-MDO-1134.jpg 4 1182 161

Bylo nebylo byl jednou jeden zlý čaroděj... ...a dračí srdce a princové... ďábelský mág a temná věž... starobylý hrad a strašné tajemství. Stephen King vás tímto dílem, plným magického zla, odvahy a šlechetnosti, uchvátí do ledového sevření a odvede do nejděsivějšího a nejnesnesitelnějšího království špatnosti... a ponechá na vás, co je pravda a co fantazie... neříkejte, že nejste zvědaví! Tajemné chodby, dračí oči, ďábelské síly, nejtemnější hlubiny strachu - to se na vás Stephen King znovu chystá! Čtenáři Temné věže neponechají bez povšimnutí fakt, že se jedná o další knihu dokreslující svět Rolanda z Gileadu.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Eyes of the Dragon , 1987

SimaX
29.03.2023 3 z 5

Audiokniha. Nejsem moc znalý děl od Kinga, ale čekal jsem teda větší temnotu. Chvílema jsem si připadal, ze poslouchám Eragona. Zkráceně, kolem a kolem to vcelku ušlo, snad budou jiná díla lepší.

DK197
26.03.2023 5 z 5

AUDIOKNIHA: Pohádka od autora hororů byla méně temná, než jsem čekala. (Ikabog je v tomhle směru daleko horší. Například zde najdete víc mrtvol.) A tématicky i zápletkou byla celkem obyčejná. Na druhou stranu to mělo zajímavé momenty, postavy jste si oblíbili, krásně se to poslouchalo, utíkalo to rychlostí světla a člověk by si dal klidně i pokračování. Kdo si chce užít Stephena Kinga a číst přitom něco lehčího, tohle je ideální a zdařilá volba.

Nunee
21.03.2023 5 z 5

Moc pěkné čtení, magické, zase trochu něco jiného, než jsem u Mistra zvyklí :-)

M.C.SMITH
22.02.2023 5 z 5

Naprosto perfektní pohádka, která mne bavila.
King je skvělý vypravěč a já mám jeho tvorbu ráda. Dračí oči byly skutečnou pohádkou, která v sobě ale měla velké kouzlo a dle mého nesla i jisté poselství.
Do knihy jsem se pustila na základě čtenářské výzvy a vůbec nelituji.
Knihu si moc ráda v budoucnu přečtu znovu.
Pro mne to bylo příjemné čtení.

Malinali
24.01.2023 5 z 5

Vyprávěno vypravěčem. Strašidelná pohádka, čtení před spaním pro dospělé a splnění čtenářské výzvy :o) Mě se to moc líbilo. Klasické horory od Kinga číst nemohu, pak se moc bojím. Ale toto mě bavilo.

Denny456
15.01.2023 3 z 5

Pohádka od Kinga. No co si budeme... je to jiné, než jeho "běžné" knihy. Není to vysloveně špatné, ale ani na pohádku to není v podstatě nic moc. A já mám Kinga tak rád.

Ailee
09.01.2023 4 z 5

Nakonec mne to kupodivu bavilo, ač mě začátek málem odradil. Taková pohádka, málo přímé řeči, což trochu zabraňovalo sžít se s postavami, ale ke konci se mi podařilo i to. Vyprávěno vypravěčem.

KubaHanzelin
19.12.2022 3 z 5

King trochu jinak
Styl vyprávění je typický King, ale žánrově je to naprosto jinde, příjemná "pohádka", která ale ničím novým nepřekvapí, děj je poměrně předvídatelný a i když bylo několik pasáží opravdu parádních, je tu za mě několik hluchých míst a hlavně mi přišlo, že se mistr hororu ani moc nesnažil a prostě sepsal nějaký hokus pokus, který je sice čtivý, ale za pár dní na něj zapomenete..

Yarwen
16.11.2022 3 z 5

Dostal jsem chuť přečíst si po nějaké době pořádnou Kingovku s příměsí hororu. Inu, tato kniha nemá s hororem nic společného, jedná se spíše o pohádku. Příběh je naprosto triviální a mám pocit, že i trochu odbytý - King se nijak nenamáhal přiblížit čtenáři nějak svět, ve kterém se zápletka odehrává, nebo pozadí okolo Flagga - prostě rutinně namíchal nejlevnější ingredience a spolehnul se na svůj vypravěčský um, který tomu dodá koření.
Výsledek? Povedlo se mu to. I když se v první polovině knihy v zásadě nic neděje, protože je retrospektivně popisován jen děj, jehož výsledek už čtenář zná, přesto je to napínavé a připoutalo mě to ke stránkám. Velká nespravedlnost okolo Petra prostě musí vykrystalizovat ve spravedlivé vyústění! Tuto knihu řadím k tomu slabšímu, co jsem od Kinga četl, ale přesto to stačí na nadprůměrné hodnocení.

VeruMalfoy
12.11.2022 4 z 5

King píšící pohádky je velice zajímavá představa. O to zajímavější pro mě bylo zjištění, že to jde a funguje. Moc jsem si knížku užila. Příběh mě opravdu vtáhnou a byl velice napínavý. Sice už jsem tedy četla lepší fantasy a pohádky, ale musíme brát v potaz, že tohle to není autorův primární žánr, což je poznat. I přesto ale knihu doporučuji k přečtení. Stojí za to.

VerronikaH
22.10.2022 2 z 5

(SPOILER) Vybrala jsem si ji v domění, že se jedná o fantasy příběh, což svým způsobem vlastně i je, jen mi připadá spíše pohádkový. Máme zde zlého čaroděje, slabého krále, moudrou matku, které je třeba se rychle zbavit, odvážné prince i jeho přehlíženého bratra, věrného přítele, draky a kouzla. Během čtení jsem si několikrát živě představila, jak tuto knihu jednou předčítám svým dětem. Pro mě samotnou to nebylo úplně plynulé a přirozené čtení.

johana3160
01.07.2022 4 z 5

Draci oci jsem cetla pred vic jak patnacti lety. Dal mi to bracha (fanousek Kinga), ze je to vlastne pohadka. Ted po letech jsem to poslouchala jako audioknihu a jo vlastne to je svym zpusobem pohadka. Libil se mi nezvykly styl Kinga a nadech fantasy. Pribeh nebyl slozity ale dokazal udrzet. Nikdy nebudu fanynkou Kinga (uz jsem zkusila jinou knihu a po zubech a oku v mozku uz faaaakt ne), ale tuhle knihu mam vcelku rada.

Ryšava
18.04.2022 3 z 5

King umí lidí navnadit na dobrý příběh, ale pak to spadne... začátek zajímavý, ale prostředek jako vždy hrozná nuda konec, kdy je to napínavé, tak se najednou utne a nic...

někdy uvažuju, proč lidi tak moc chválí Kinga... musí uznat, že nápady na knihy má dobré, ale neumí napsat konce a aby byla kniha napínavá od začátku do konce a nechtěl ji člověk odložit, tak to taky neumí...
(Audiokniha)

evineckY
19.03.2022 5 z 5

Posloucháno.
Takový historický román se špetkou fantasy.
No, spíše bych řekla, že to byl historický román plný faktu, protože
doby za králů byl vlastně horor. Každou chvíli byl zavražděný král, nebo královna...
Když se král chtěl zbavit královny, tak si vymyslel ledasco a královrahů byly celé
zástupy, takže vůbec není co závidět.

heavy66
09.03.2022 5 z 5

Dračí oči patří mezi oblíbené kingovky. Příběh je skvěle napsaný, plný výrazných charakterů, zajímavých nápadů, napínavých scén, určený pro statečné děti a všechny dospělé romantiky. Při čtení ucítíte kouř z komínů venkovských chalup zavátých sněhem, uslyšíte ledový severák, a v zádech budete mít rudé dračí oči čaroděje Flagga stoupající schodištěm vysoké věže!

Usire
09.03.2022 3 z 5

Netradiční pohádka pro dospělé, která ale zaujme. Kniha se četla vlastně sama, co bych ale vytkl je ten konec. Proto bych ser rád dočkal nějakého pokračování, protože mnoho věcí bylo neukončeno. Na konci knihy bylo jen náznakem uvedeno co se stalo dál, a to bych si právě rád podrobněji přečetl.

J.P.S.
30.11.2021 3 z 5

Velmi netradiční fantasy a zároveň i velmi netradiční Kingovka (v žádném případě to ale není pohádka, jak se píše v některých recenzích!).
O tom, kterak v jednom království dojde ke královraždě a obviněn je nevinný královský syn, který byl dosud miláčkem davů, a na trůn je dosazen mladší syn, který byl dosud outsider. A ve všem má prsty dvorní čaroděj, který skrývá děsivé tajemství...

Jde o vůbec první knížku, kterou jsem od Kinga přečetl, a rozhodně na mě tehdy neudělal takový dojem jako ve svých jiných dílech. Vyprávěcí styl, který zde zvolil, je o dost jiný, než v jiných dílech, je tak nějak "pomalejší" a nejde tak "na dřeň". I hororové prvy jsou zde jaksi "mírnější". Hloubku příběhu jsem ocenil spíše až zpětně, a nutno říct, že je v ní mnoho životního moudra.

Fanouškům Kingovek nicméně doporučuji připravit se na značně netypický kousek. Těm, kteří od Kinga ještě nic nečetli, bych doporučil začít spíše něčím jiným, a k tomuto se dostat až později.

callahanh
01.10.2021 4 z 5

Nenechte se zmást, že jde o pohádku, protože Dračí oči mají blíž k fantasy a svým způsobem jsou typicky kingovské, ačkoli hodně umírněné. Děj je na Kinga hodně jednoduchý, nemá moc odboček a není v něm zase tolik postav, což ale vůbec nevadí, protože vše je čtivé, má to slušný spád a autor se tu nijak nerozepisuje ohledně popisů prostředí a psychologie postav. Rozhodně to není špatně, protože to potřebné odhalí a naplní tím účel, že chce zaujmout i děti. Je samozřejmě nutné se připravit na to, že je to temnější čtení a zlo je opět krásně zlé a propracované, pochopitelně ale ne tak, jako u spisovatelových nejlepších děl. Navíc znalci Temné věže ocení odhalení minulosti Flagga a celkovou atmosféru, která má k této sáze hodně blízko. Název Dračí oči je možná trochu zavádějící, protože o draky tu vůbec nejde a ony oči plní trochu jiný účel, než bychom asi čekali, ale to nikterak nevadí. The Eyes of the Dragon určitě není tím nejlepším, co King kdy napsal a k jeho nejslavnějším a nejchválenějším dílům má daleko, o něco podobného se ale autor ani nesnažil, protože chtěl napsat jen a pouze "pohádkový" příběh, který by si mohla přečíst i jeho tehdy malá dcera a tento účel splnil. 70 %

Sitth
15.09.2021 1 z 5

Kam jsem jen své oči dal… Tohle se prostě nepovedlo, není to Kingovka, autor se snaží napsat něco, co ani nevím, co mělo být. Ani pohádka, ani fantasy, ani strašidelný příběh. Ode všeho trochu a všechno marná sláva. Jako nezlobte se na mne, vím, že to měl být pohádkový příběh, ale postavit obnovení ekonomiky na šití tisíce ubrousků?? To mi připomíná naší současnou pohádkovou vládu….
Dávám 2 hvězdy a to se zatnutím všech zubů. Bral bych to, kdyby to byla slohová práce maturanta na slušném gymnáziu, ale toto…

cziss
09.09.2021 3 z 5

Pohádka à la King? No, proč ne? Ovšem vhodné pouze pro starší děti!