Dračí kodex

Dračí kodex https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28274/bmid_draci-kodex-cw3-28274.jpg 4 73 7

Úsvit DragonRealmu série

< 3. díl

Odvážný badatel a cestovatel Wellen Bedlam objevuje neznámou zemi nazývanou Dračí říše, kde nalézá tajemnou a magickou tvrz. Krutý dračí Nachový král a mocní Vládci mrtvých vědí, že magie ve věži je natolik silná, že by mohla ovládnout celý svět. Ale pouze Wellen, muž s elfí krví, může najít klíč k otevření tvrze - a přežít odhalení nebezpečných tajemství, která se skrývají uvnitř. DragonRealm - úžasný svět nelítostných válek, kde magie mladého Cabea Bedlama bojuje s čaroději, šílenými vládci, démony, temnými bohy... a nemilosrdnými dračími králi. Nyní je zde úžasná sága o tom, odkud se Dračí říše vzala.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Dragon Tome , 1992

Vidlička
01.09.2023 3 z 5

Chjo! Proč, když je něco o dracích, tak jich je tam vždycky jako šafránu... Ale jinak celkem milé netrapné fantasy s hrdinou knihomolem podle mého gusta. Jen ty ženské hrdinky jsou vždycky tragédie! Kdy já naposled četla nějakou knížku, gde byla ta ženská taková nějaká normální?!
Číst či nečíst další díly??

t_gon
18.11.2021 2 z 5

Snaha o trilogii v závěru ztroskotala a to co mělo působit jako završení formování dračí země, které zahájili Vraadové v čele s Druem v Zahalené říši, zde bylo smeteno pod koberec a pod tisíciletým prachem, který na koberec usedal, se nyní prochází „další Bedlam", jehož potomek toho v budoucnu bude mít jistě hodně co říct. Nerozumím tomu rozhodnutí, poskočit v ději o tisíciletí, bez návaznosti na relevantní a známé postavy, vytáhnout "jeden" z mnoha fantasy příběhů o mocné věži s gnómem uvnitř a rozjet hru o vykradení tajemství z této věže pomocí nových hráčů na hrací desce. Jejich původ, motivy a často i osud se mnohdy nedostaví a my tak trajdáme po dračí říši v doprovodu "nijakých" postav, kdy setkání s okolními "NPC" postavami vypadá často lákavěji, než hlavní děj (Aviani, Quelové, Dru, Sharissa, Benton Lore, Vládci mrtvých…) a to nemluvím o nulové zmínce o temném koni). Ano, klasický Knaak se dobře čte, ale zde ta četba šustila papírem, jehož poslední stránka byla s povděkem vítána. Smutný konec nadějné trilogie.

Luigi1
18.01.2021 5 z 5

V tomto díle se čtenář dozví co objevil cestovatel Wellen Bedla.Objrvil neznámou říši které říkají Dračí říše.O této řísi nikdo nevěděl,proto jsou dohady odkud tato říše pochází.

Miro.slav
11.08.2020 5 z 5

Wellen je naivný hlupák a Xabene povrchná fľandra. Nech sa Knaak snaží sebaviac, môj názor nezmení. Shade bol napriek snahám o jeho negatívne vykreslenie stále správny týpek a gnóm taktiež. Samotný Nachový kráľ mi bol sympatickejší, než hlavná dvojica postáv.

Rinalee
16.07.2018 2 z 5

Celou knihu jsem měla pocit, že autor nepřistupuje k postavám neutrálně (autor je jen na straně hl. hrdiny, snažil se ho vykreslit jako nejlepšího). Wellenovi narážky a činy mi chvilkami nedávali smysl, jeho dětinské chování bylo otravné a čarodějka Xabene byla stejná - nudná, pořád fňukala a zprotivila se mi hned na začátku. Jediný "normální" byl čaroděj Shade. Parádně propracovaná postava a díky němu jsem knihu dočetla až do konce (i když na začátku knihy byl trošku pološílený, takže chvilku trvalo než se plně zapojil do děje :D) Jen škoda, že se ho autor snažil prostřednictvím hl. hrdiny vykreslit v tom nejhorším světle, přestože k tomu nebyl důvod.
Celkové shrnutí: Dvě hvězdičky. Víc opravdu dát nemůžu. A to jen díky Shadeovi. Nic moc se tam nedělo, popis prostředí žádný, mnoho nového zde taky nenajdete. Knaak je dobrý spisovatel, ale tahle knížka se mu nepovedla.

Zelený_Drak
15.11.2015 1 z 5

Jsem z tohohle dílu taková rozpačitá. Četlo se to velmi dobře (i když za strhující bych to neoznačila ani omylem), ale na pozadí probíhal podobný zmatek jako u prvního dílu na začátku, jen to nebylo tak zřetelné. Skok o tisíce let dopředu bez podrobnějšího seznámení s prostředím... Je možné, že ten, kdo četl hlavní sérii je v obraze, ale ten, kdo začíná úsvitem jako já, bude v některých momentech trochu mimo. Co se například stalo Sharisse, že ji v tomto díle najdeme tam, kde ji najdeme? Kde se vzali v Dračí říši lidé? Na konci druhého dílu tam přece žádní nezůstali? Jsou to snad gnómovi potomci? Jak může být stříbrný pruh ve vlasech znamením čaroděje i v Dračí říši? To je přeci znak Dru Zereeho a on i jeho potomci zůstali v zemi za mořem. Jak se tento dědičný znak dostal přes moře do Dračí říše? A tak dále... Myslím si, že je série spíš pro mladší čtenáře, kteří si nevšimnou té nepropracovanosti, já bych knihu uvítala i o polovinu tlustší ale s detailnějším popisem "co, proč, jak, kde".

Hvězdička jsou za čtivost a charaktery, víc nedám kvůli té výše uvedené nedotaženosti. Wellen Bedlam je sympatický hrdina se srozumitelnou motivací. Ve srovnání s Druem a Sharissou neoslní svými schopnostmi, ale nudnější mi určitě nepřipadal.

--- SPOILER ---
Horší je, že se ukázalo jako pravidlo, že každý díl "Úsvitu DragonRealmu" musí skončit svatbou v dohledu. Když vezmeme jednotlivé díly, nikde není milostná zápletka rušivá, ale když vezmeme sérii jako celek, je to už klišé.

Brutius
07.04.2012 4 z 5

Zatím jediná kniha z Knaakovy série DragonRealms, kterou jsem četl. A přestože se mi kniha obsahově líbila, nedotkla se mne natolik abych sáhl po další z této série :(

draci

Richard A. Knaak