Dračí doupě Plus: Příručka pro hráče

Dračí doupě Plus: Příručka pro hráče https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210544/bmid_draci-doupe-plus-prirucka-pro-hrace-210544.jpg 4 11 2

Dračí doupě Plus série

Dračí doupě Plus (též DrD+) je česká vyprávěcí fantasy hra na hrdiny se složitějším a reálnějším RPG systémem, než u původního Dračího doupěte z devadesátých let. Je zde kladeno více důrazu na hraní postavy (role-playing) než v případě DrD. Kompletní pravidla sestávají ze šesti knih: Příručka pro hráče, Příručka Pána jeskyně, Zloděj a Theurg, Bojovník a Čaroděj, Hraničář a Kněz, Bestiář. Příručka pro hráče je nezbytným základem pro hraní DrD+. Obsahuje pravidla pro tvorbu a vývoj hráčských postav, popis herních mechanismů, jimiž jsou řešeny veškeré činnosti ve hře, pravidla pro boj, pohyb a únavu a pro obecné dovednosti. (Zdroj: cs.wikipedia.org a nakladatelství Altar) Vydání z roku 2005 je edicí B verze 1.0... celý text

Fantasy , Gamebooky

Vydáno: , Altar

MM1979
MM1979
26.01.2019 1 z 5

DRD+ neuvěřitelně zbytečně složitá pravidla a principy. Člověk by se měl u hry na hrdiny bavit a ne sedět s kalkulačkou a pomocnými výpočty u počítače :-) Nevím, zda je to tím, že jsem už odrostl a ztratil z dosahu partu svých spolubojovníků, ale DRD+ a DRD II se mi zdá horší než klasické Dračí doupě. A je to jen můj názor, ale zda se mi, že jen těží ze značky a snazší se vyrazit prachy z fanoušků, protože klasické DRD 1.6 je za 20 let perfektně vyvážené a za ty dlouhá léta vyladěné do detailů a není důvod hledat nové pravidla a přístupy k postavám. Jedna hvězda a vlastnictví jen z nostalgie nad původním počinem.

Bruka
Bruka
11.07.2017 5 z 5

Ohodnotím u Pravidel pro hráče celou sérii DrD+. Obecně se tato stolní RPG dle mého názoru posunula od 90tkového standartu "jdu rovně a pak doleva a pak zakouzlím modrožlutonachový blesk na kostlivého účetního....KURVA JAK MI DYCKY PADNE JEDNIČKA TO MRDÁM VOLE!!!!" k mnohem realističtějšímu zpracování a velmi odlišným mechanikám postav, u kterých se nabízí doslova stovky možností, jak je hrát.
S jedinou věcí mám problém. Pravidla pro Theurga. Dodneška jsem je nepochopil. Pokud si čvachtáte v kvantový mechanice, je to určitě něco pro vás, za mě nope.
Jo a malinko bych poupravil rozsah tabulek. Vím, že to je fantasy, ale ve chvíli, kdy váš kroll válečník dosáhne 21. úrovně a je schopen DLE PRAVIDEL sprintovat 150 Km/h na vzdálenost 1800 km než se unaví, rozbije 2 metry tlusté ocelové dveře holou rukou za 2 minuty a je schopen hodit nosorožcem na vzdálenost 490 metrů, tak to už je podle mě fakt trošku moc :D
Jo a neskonale mě sejří, že z těch útržků příběhů k jednotlivým kapitolám nikdo neudělal samostatný román. Nebo aspoň povídky. Byly to jedny z nejlepších fantasy kousíčků, co jsem kdy četl.
No jo, jenže on by to zas na konci dosral nějakej Křemil kataklyzmatickým finále, kde by hlavní geroj na poslední chvíli přestřihl červenej drátek a já bych musel vyblít poslední zbytky svého dětství. Rači to možná nechte bejt :D