Psychiatr

Psychiatr https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355357/mid_psychiatr-Ljf-355357.png 4 365 94

Dr. Laszlo Kreizler série

Vstupte do jiné doby a zažijte nezapomenutelnou hrůzu. Píše se rok 1896 a New York svírá děs. Někde v metropoli se totiž skrývá záhadný nový druh zločince – sériový vrah. Šéfem newyorské policie je Theodore Roosevelt, budoucí prezident Spojených států. Vytvoří tajný, velmi netradiční vyšetřovací tým. Do jeho čela postaví doktora Kreizlera, který je jedním z prvních moderních amerických psychiatrů. Času je málo, neboť zabiják může každou chvíli udeřit znovu. A nebezpečí je mnohem větší, než se vůbec dalo tušit.... celý text

zuzca.h
31.01.2018 3 z 5

Na knihu jsem se opravdu těšila a to byla chyba. Některé pasáže opravdu nudné, vyprávěné tak jakoby zmateně a těžkopádně čímž brzdily celý děj a ubíraly, alespoň pro mě na zajímavosti knihy. Občas jsem měla pocit, že se v tom celém ztrácím asi tak jako bych se ztratila v metru v NY. Nicméně i přesto, pokud se čtenář prokouše řadou balastu je náhled do hlavy vraha vcelku zajímavý a zajímavý je i pohled do doby kdy se děj odehrává a na osudy dětí "ulice".

misantroop
26.01.2018 3 z 5

Hodnotím jako průměr. Některé pasáže románu na mě působily nekompaktně a přišlo mi to chvílemi jako trochu přitažená Marvelovka.

Willandra
08.01.2018 3 z 5

Asi bych neřekla, že to byl brilantní román, Anděl temnoty mě přeci jen pohltil více. Co mě na knize nejvíce bavilo, tak pronikání do psychiky vraha a morální otázka, zda lze s někým takovým soucítit, když kromě činů známe i kontext jeho života.

Sauerkraut
08.01.2018 5 z 5

Možná je příběh zdlouhavý a občas pomalejší, ostatně jako ten svět drožek a fiakrů před boomem automobilismu. Přesto je napěchovaný úžasně zajímavými informacemi o prostředí NY na přelomu 19. a 20.století. Vývoj psychiatrie s poukazem na evropské školy, imigranti, mafie, společnost a její zrcadlo...to vše nám velmi zvolna a plynule vypráví v ichformě jeden z týmu vyšetřovatelů ohavných vražd. Členové vyšetřovací skupiny jsou sympaťáci, určitě si většina z nich získá srdce čtenáře.

Iva1988
19.12.2017 5 z 5

Z počátku mne kniha moc nezaujala, ale po první tretine se to zmenilo a kniha nabrala spad.

hajrys
27.11.2017 4 z 5

Ze začátku nudné, ale tak od poloviny má kniha celkem spád. Zajímavé vykreslení starého New Yorku. Jako úplnou pecku bych ji neoznačila, ale výsledný dojem není tak špatný. Vadilo mi i dost překlepů.

amladar
08.11.2017 2 z 5

Nedočetla jsem, bohužel. Roztahané, čekala jsem úžasný příběh, ale to něco chybělo. Škoda.

simlenka
08.11.2017 4 z 5

Kniha má skvělou atmosféru. Jak už bylo řečeno, některé pasáže příliš zdlouhavé, ale přitom nebyla stránka, kterou by šlo vynechat. Rozhodně čtivá a napínavá ;-)

Warty
03.11.2017 5 z 5

Naprosto dechberoucí detektivní příběh. Skvěle napsané, napínavé až do konce. Mohu jen vřele doporučit.

Icequeen
21.10.2017 4 z 5

Úplne chápem, prečo Psychiater nie je pre každého (myslím knihu, nie lekára, o tom by sa dalo diskutovať). Kniha je skôr o premýšľaní, ako o priamom naháňaní zlovoľného nezbedníka. Tím poskladaný za účelom dolapenia vraha, ktorý sa rozhodol eliminovať veľmi konkrétnu skupinu obyvateľov New Yorku a to zmaľovaných detských prostitútov mužského pohlavia, sa na základe dôkazov získaných na miestach činu najskôr pokúša rozlúsknuť prečo a až potom kto. Preto rozvíjajú všakovaké teórie, skúšajú nové a zábavné prístupy (rozumej nové v 19. storočí) a za pomoci "šarlatánskej pavedy" sa snažia odhaliť osobnosť páchateľa a udalosti, ktoré ju vyformovali. Ich techniky sa dajú označiť ako "matka profilovania" a "otec brainstormingu". Štýl je trošku staromilský, čo obvykle neznášam, ale Carr ho používal s citom a nenásilne, takže mi vôbec neprekážal. Zaujímavý je aj výskyt skutočných historických osobností a lokácií, takže google. Takmer som dala plnú pálku, ale z nevysvetliteľných príčin sa ku koncu začali objavovať podivné a zbytočné pasáže a ani finále ma teda príliš neohúrilo. Som zvedavá na seriál.

Malá ochutnávka

"Znovu jsme se pokoušeli projít kolem těch živých mrtvol u stolů co nejméně nápadně, a ačkoli jeden muž u dveří se obrátil, když jsme procházeli kolem, a začal močit na podlahu, nezdálo se, že by v tom bylo něco osobního."

Ktorý dobrák napísal ten záznam do čitateľského denníčka, čo sa tvári ako anotácia?

lenuskav
19.10.2017 2 z 5

No...po dlouhe dobe kniha,do ktere sem se fakt nemohla zacist

CharlesWard
14.10.2017 1 z 5

Nechápu proč je tento paskvil mezi tolika čtenáři tolik oblíbený. Vražedný koktejl vrah, mafie a prapodivné politikaření, na mně totiž naprosto nezaůčinkoval. Chápu to dobře, že kniha měla být mix Mentalisty a Monka ve 20. století?

kneslova
10.10.2017 2 z 5

Toto není můj šálek čaje, ponuré, hodně to připomíná Jacka Rozparovače nebo S.Holmese

Lindulinek
06.10.2017 4 z 5

Nebyl to můj šálek kávy, ale bylo zajímavé sledovat, jak se vyvíjí pohled psychologa a jeho okolí v tak dramatické situaci. Nepřišel moment překvapení, ale u takto napsané knihy to nebylo to podstatné, čím by chtěl autor zaujmout. Za přečtení stojí.

Igramul
01.10.2017 5 z 5

Výborná detektivka z konce 19. století. Téměř od začátku mě to pohltilo. Temný New York, podsvětí, psychiatrické metody, detektivní metody at další. Opravdu je to super kniha a rozhodně ji doporučuji.

margarita2159
21.09.2017 5 z 5

Kniha stojí za přečtení. Jen bych možná vynechala to newyorské podsvětí, ale jinak byla velmi zajímavá a plná zvratů.

Sarrah
16.09.2017 4 z 5

Začátkem jsem se musela vysloveně prokousat, ale teď se od ní nemohu odtrhnou.

kytarka
10.09.2017 5 z 5

Knihu jsem objevila náhodou a tak si jí koupila z důvodu velkého obsahu stránek. No s rozhodně nelituji. Při čtení jsem se objevila v New yorku na konci 19.století a naučila se jako první odkrýt povahu sériového vraha a pak vraha samotného. Za mě hodně dobrý!

kleo9554
24.08.2017 4 z 5

Ze začátku mi připadalo, jako by kniha byla psána opravdu před více než sto lety, kdy se děj odehrává. Ze začátku nuda, pak se to trochu rozjelo.

Lidudu
10.08.2017 4 z 5

Nejdřív nic, nic, nic, a pak najednou BUM! Ze začátku to byla fakt nuda, ale pak bylo úžasně úžasné sledovat jak se partička moderně smýšlejících lidí pouští do neprobádaných vod psychologických profilů, daktyloskopie a já nevím čeho všeho, aby polapila šílence. Bylo to nakonec skutečně parádní čtení.