Psychiatr

Psychiatr https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355357/mid_psychiatr-Ljf-355357.png 4 365 94

Dr. Laszlo Kreizler série

Vstupte do jiné doby a zažijte nezapomenutelnou hrůzu. Píše se rok 1896 a New York svírá děs. Někde v metropoli se totiž skrývá záhadný nový druh zločince – sériový vrah. Šéfem newyorské policie je Theodore Roosevelt, budoucí prezident Spojených států. Vytvoří tajný, velmi netradiční vyšetřovací tým. Do jeho čela postaví doktora Kreizlera, který je jedním z prvních moderních amerických psychiatrů. Času je málo, neboť zabiják může každou chvíli udeřit znovu. A nebezpečí je mnohem větší, než se vůbec dalo tušit.... celý text

astroweb
10.09.2019 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné, přes svou délku dosti čtivé, zajímavé i z historického hlediska. Podrobný rozbor psychiatrie sériového vraha. Připomínalo mi to seriál na Netflixu .

111moni
24.07.2019 5 z 5

Na rozdíl od nových detektivek se tady vracíme do 19.st a sledujeme pátrání skupiny různorodých lidí po vrahovi malých dětí. Sestavování profilů psychiatrem,påtrání po důvodech,původu vraha vedou k jeho dopadení. Velmi zajímavé čtení, jako by se čtenář såm stal součástí týmu a střípky skládačjy skládal,nebo odkládal dle vývoje a informací,které mu vypravěč zprostředkuje.

Svica
24.07.2019 5 z 5

I přes to že je kniha strašně dlouhá, tak je dobrá. Skvěle promyšlený detektivní příběh zasazený do výborné doby, kdy bylo opravdu těžké vypátrat cokoliv, natož vraha.

moudivlacek
06.06.2019 5 z 5

Wou!!!! To bylo něco!! A vůbec mi nevadilo, že kniha má přes 500 stran. Kdo miluje pravou detektivní práci, to znamená hledání střípků a snaha je poskládat do pravdy, zde si přijde na své. Navíc je děj zasažen do doby, kdy nějaké policejní týmy s vysoce kvalifikovanými odborníky neexistovaly, spíš se takovým odborníkům kladly klacky pod nohy. Opravdu velice povedené. Téma neobvyklé na tu dobu. Jinak mohu jen doporučit.

Eeli
26.05.2019 4 z 5

Zase trochu jiný detektivní příběh z dob, kdy nebyly moderní kriminalistické metody snad ani v plenkách, o moderní psychologii osobnosti ani nemluvě. A kromě skvělé zápletky je právě jakoby objevování nových metod a postupů na knize to osvěžující a sledování toho, jakým způsobem hlavní postavy objevují a utvářejí psychologický profil vraha, je velmi zajímavé, poutavé a pro příběh stěžejní. Občas byla v knize i hluchá místa, celkově se ale jedná o kvalitní a precizně zpracovanou detektivku.

katka134
07.04.2019 3 z 5

Také jsem se nedokázala vůbec začíst. Přeskakovala jsem a to často nedělám. Příběh dobrý, místo i doba dobře popisováno, ale mám pocit, že jsem čtením promarnila čas.

Atanone
12.03.2019 5 z 5

Dobré to bylo. Byly dost dlouhé pasáže, kde se moc nedělo, aly byly vyplněné spoustou zajímavých informací, popisů míst a atmosféry New Yorku na přelomu 20. století. Závěr byl převratně dramatický a celkově postava Dr. Kreizlera byla neuvěřitelně neuvěřitelná. Ale podtrženo sečteno - spokojenost. Pokud se dostanu k dalším knihám autora, určitě si časem přečtu.

ilčidlo
01.01.2019

Nedokázala jsem se začíst, na mně moc složité. Vracím do knihovny nedočtenou a to je v pořadí 2. kniha za posledních asi 10 let.

lapagerie
19.11.2018 1 z 5

nedokázala jsem se vůbec začíst. Je ovšem pravda, že jsem předtím viděla seriál, který se hodně povedl. Těžko odhadnout jak by to bylo, kdybych děj neznala předem. Ale nezaujal mě ani styl psaní,.

Opatov
03.10.2018 5 z 5

Skvela inteligentni detektivka. Z knihy je citit, ze autor zurocil vedomosti z psychologie. Mrazive cteni, brilantni dialogy podbarvene atmosferou velkomesta te doby. Doporucuji!

Květ
11.09.2018 4 z 5

New York v roce 1896 zažívá řádění sériového vraha. Speciální vyšetřovací tým v čele s psychiatrem Dr. Kreizlerem se snaží sestavit vrahův profil, který usnadní jeho dopadnutí. V té době se moderní psychiatrovy metody neshledávají s dobrým ohlasem a tým čelí mnoha problémům, mrtvoly přibývají a čas k dopadení se krátí... Kniha nám ukáže bídu chudinských čtvrtí, zvrhlost vykřičených domů, stejně tak jako okázalost městské smetánky. Tato historická detektivka je dobře napsaná, skvěle vystihuje atmosféru té doby, hlavní postavy jsou zajímavé, vyšetřovatelé sympatičtí, vrah bestiální, ale chybí tomu jistá jiskra, která nutí čtenáře číst dál a dál. Já jsem román o 500 stranách četla neuvěřitelně dlouho, i když opravdu není špatný. Kdo má rád knížky typu Jack Rozparovač, mohlo by se líbit, i když knížce schází větší akce, je to taková klidná psychologická detektivka.

Toffee
22.06.2018 3 z 5

New York na konci 19. století, temný a nebezpečný, chudinské přistěhovalecké čtvrtě, kam se ani policajti moc neodvažují, korupce, násilí. Atmosféra města je dobře vystižena, stejně jako počátky moderní kriminalistiky s experimentálně a pro jistotu utajovaně zkoušeným sběrem otisků prstů a psychologickým profilováním sériového vraha. Tohle všechno by bylo fajn, jen kdyby knížka nebyla tak hrozně utahaná a zdlouhavá. Teprve tak asi po dvou stech stránkách se trochu začalo něco dít, ale i pak to bylo těžkopádné a upracované.

Jandula
13.06.2018 3 z 5

Kniha zdlouhavá, nudná...Přečetla jsem do toho asi tři další knížky, protože se to fakt nedalo. Ať rozečtu jakoukoliv knihu, vždy dočtu, ale tohle byl vážně boj ... škoda, čekala jsem od toho víc...

ruzer
07.06.2018 5 z 5

Kniha, ktorá je na jednu stranu vznešená vďaka brilantným dialógom a zaujímavými postavami na druhú stranu plná neskutočného hnusu atmosféry amerického veľkomesta na sklonku 19. storočia. Značne atypická detektívna skupinka rieši prípad o ktorého vyriešenie nie je v počestnej spoločnosti záujem. Kniha mala trpký happy-endovský záver. Presne tak to mám rád, keď čitateľ dostane len polovicu toho, čo očakáva.
Neviem do akej miery môžeme autorovi uveriť dobové reálie a popis prostredia. Ale pokiaľ to je len z tretine pravda tak to musela byť hnusná doba. Špina, hnus, hodnota človeka na úrovni niklákov a všadeprítomná korupcia na všetkých spoločenských stupňoch.
Táto kniha je zákusok. Čokoláda je nahradená výkalmi, plnka ľudským mäsom a povestná čerešnička obsahuje sklovec.

jprst
28.05.2018 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a hned trefa, samozřejmě ne všichni mohou tento typ příběhů, proto se asi také válel v antikvariátu, ale jeho koupě nebyla chybou. A hledám jeho další díla.

S.partan
20.04.2018 5 z 5

Pro mě naprosto neznámý autor. Ale já prostě miluju objevování skrytých perel a talentů a tohle je lahůdka, která podle mě spláchne Simmonsovo egonahánějící Páté srdce do nenávratných hlubin. Takhle si představuju poctu Doyleovským detektivkám. mělo to atmosféru, hrdiny, kterým se dalo fandit a potřebnou dávku živočišný brutality, která byla v těch dobách samozřejmostí. Tak se na páně Caleba Carra mrkneme, co napsal dalšího...

Jacck
02.04.2018 5 z 5

Tak toto je první detektivka, kterou jsem přečetl a které můžu s klidným svědomím dát 5 hvězdiček. Má všechno - exotické prostředí New Yorku roku 1896, inteligentní zápletku, inteligentně napsaného záporáka, sympatické hrdiny. Carr si očividně dal i hodně práce s psychologickým rozborem masových vrahů a konzultoval ohledně toho forenzní experty z Harvardovy univerzity. Slavný Sherlock Homeless tomu nesahá ani po kolena :-)

martina.culik
13.03.2018 5 z 5

Kniha hodně připomíná detektivky z viktoriánského Londýna, pouze se odehrává v New Yorku. Tento styl mám ráda a kniha mě nezklamala.

Mug
21.02.2018 4 z 5

Knihu jsem, přes zajímavý a napínavý děj, četla nepřiměřeně dlouho. Líbila se mi, nicméně skončila na můj vkus trošku nudně :-)

Corso
02.02.2018 5 z 5

Milujem detektivky z viktorianskej doby. A toto je asi najlepsia aku som kedy v ruke drzal. Ospravedlnujem sa sirovi A.C.Doyleovi ale toto je velka vec. Doporucujem aj nahliadnut na L.Faye, rovnako zaujimava autorka.