Anděl temnoty

Anděl temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21494/bmid_andel-temnoty-Viv-21494.jpg 4 147 31

Dr. Laszlo Kreizler série

< 2. díl

Historicko-kriminální román, jehož dějištěm je New York roku 1897, sleduje průběh pátrání i následný soudní proces se ženou, obviněnou z únosu i zabití dětí. Příběh vypráví po dvaadvaceti letech jeden z protagonistů Stevie Taggert, tehdy dospívající chlapec, vyrůstající od dětství na ulici, člen zlodějské bandy, zachráněný před polepšovnou psychologem, psychiatrem a soudním znalcem Laszlo Kreizlerem. K svérázné skupině vyšetřovatelů, která se již objevila v předchozím autorově románu "Psychiatr", patří dále novinář a policejní zpravodaj, dvojice seržantů newyorské policie a majitelka detektivní kanceláře. Navštíví ji manželka soukromého tajemníka španělského velvyslanectví, které byla v Central parku unesena malá dcerka. Vyšetřovatelé se pouštějí do zatím neoficiálního pátrání, komplikovaného hrozícím válečným konfliktem mezi USA a Španělskem. Poměrně brzy se jim sice podaří najít podezřelou ženu, ale čeká je ještě hodně vyčerpávající práce a nebezpečných situací, než shromáždí dostatek důkazů, aby pachatelku dostali před soud. Poutavý román s výborně zachycenými dobovými reáliemi a psychologicky prokreslenými postavami.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , BB art

The angel of darkness , 1998

moudivlacek
04.12.2019 5 z 5

Psychiatr i Anděl - obojí je velmi čtivé a napínavé, dozvídáme se zde o plno slavných osobnostech, které se velmi proslavily v oboru psychiatrie či soudní kriminalistiky té doby. Každopádně autor vystihl základní postoj společnosti - žena, která ublíží svým dětem - to snad ani není možné. Od tohoto postoje se vlastně odráží hlavní linie příběhu. A zas smekám před doktorem a jeho přáteli, kteří i přes překážky a ohrožení svého života jdou za svým cílem, zachránit ty, kteří se sami neumějí bránit, a chytit tu, která za tím vším stojí.

Warty
16.11.2019 3 z 5

Psychiatr se mi zdál o něco lepší, ale i tato kniha je zajímavá a s napínavým příběhem. Lze ji tedy doporučit všem, komu se líbil první díl ;-)

petaSk
11.08.2018 4 z 5

První díl, Psychiatr, jsem viděla jako seriál. A jelikož se mi dost líbil, sáhla jsem po druhé knize, Temný anděl. Nečetla se mi snadno, ať už kvůli jazyku nebo neuchopitelným postavám. Nestává se to často, ale seriál se mi zdál mnohem lepší, atmosféričtější, přístupnější a s lépe prokreslenými postavami. Kniha Temný anděl se naproti tomu věnuje hlavně postavě hlavní podezřelé (není to spojler, lze vyčíst už z anotace), takže její charakter je mnohem zajímavější. Každopádně, jestli se objeví další kniha z této série, zkusím ji a Temného anděla doporučuji, už jen kvůli tomu, že se na knižním trhu objevuje málo podobných detektivek.

Jacck
21.04.2018 4 z 5

Pokud se vám líbil Psychiatr, tak toto je velmi podobné stylem. Jen tentokrát je vrahem žena. Carr si opět dal spoustu práce se studiem forenzních materiálů reálných vražedkyň a svou vražedkyni založil na nich. Oproti Psychiatrovi dám jen 4 hvězdy, protože toto už je jen kopie Psychiatra a navíc místy zbytečně natahovaná. Tentokrát příběh v ich-formě nevypráví novináře Moore, ale Stevie Taggert.

Kozel65
01.03.2018 5 z 5

Stevie Taggert coby vypravěč pro mě ještě o třídu lepší než John Moore v Psychiatrovi. Nejen detektivka, ale dokonale propracovaná kniha v dobových kulisách. A samozřejmě psychologie, která je klíčová pro usvědčení vražedkyně...

Sauerkraut
29.01.2018 5 z 5

Knížku jsem si stáhla do mobilu. Četla se skvěle. Parta vyšetřovatelů narazila na mimořádně nebezpečnou sokyni, jež využívá všech možných úskoků, iluzí a klamů. Stevie je šikovný vypravěč a třeba jeho popis soudního procesu - to byla fakt lahůdka.

Finn69
02.05.2017 4 z 5

Další povedená historická detektivka Caleba Carra, opět se setkáme s Laszlo Kreizlerem i prezidentem Rooseveltem, tentokrát v roli náměstka ministra námořnictva. V roli vypravěče je tentokrát Stevie Taggert, který se spolu s Johnem Moorem a ostatními nám známými společníky snaží dopadnout únoskyni malého dítěte. Z případu se ale nakonec vyvine honba za mnohonásobnou vražedkyní, která je doktoru Kreizlerovi i ostatním více než zdatnou soupeřkou.
Opět velmi příjemné čtení, proti Psychiatrovi snad trošku natahované, ale přesto zábavné a napínavé.

Akimus
05.02.2017 5 z 5

Carr patří mezi mé oblíbence - i tato kniha je vynikající.

Boggy
23.03.2014 4 z 5

Trošku zbytečně utahané,ale jinak docela dobrá kniha.

Lenny33
26.05.2013 5 z 5

Úžasná kniha napsaná úžasným autorem. Co více dodat? Jedna z nejlepší knih co jsem kdy četla - byla to slast jí číst a po dočtení jsem měla chuť, pustit se do ní zase od začátku. Prožít si tento příběh ještě jednou... otírat si uslzené oči a zároveň prožívat pocit štěstí. Držela jsem palce až dokonce.

cathyblack
30.05.2012 5 z 5

Anděl temnoty je možná mnohem více strhující historický román, než Psychiatr. Setkáváme se zde opět s našimi oblíbenci z "jedničky". Před nimi však stojí mnohem horší protivník, než byl John Beecham. Žena, žena krutá a zdařilá v manipulování. Hrdinové se proto vydávají po jejich stopách hlouběji do minulosti. Odjíždí na venkov (Saratoga), kde se potýkají nejen se špatnými reakcemi lidí, kteří nedokáží uvěřit, že by žena byla schopna takových činů. Opět kráčí ruku v ruce s nepochopením a jednou nešťastnou událostí za druhou. Je to neuvěřitelně skvělá kniha. DOPORUČUJI VŠEM, kteří se nebojí psychologie.

Španělsko únosy dětí zločinecké bandy

Caleb Carr
americká, 1955