Dr. House. Sú to fakty alebo fikcia?

Dr. House. Sú to fakty alebo fikcia? https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147034/dr-house-su-to-fakty-alebo-fikcia-147034.jpg 3 45 8

Bestseller známeho amerického žurnalistu Andrewa Holtza, ktorý sa na konkrétnych príkladoch zdanlivo neriešiteľných prípadov z úspešného seriálu pokúša ilustrovať rozdiely medzi detektívnou prácou televíznych hrdinov a každodennou drinou skutočných lekárov. Krok za krokom do detailu rozoberá ich cestu od symptómov až ku konečnému riešeniu a svoje závery podkladá výpoveďami reálnych, naslovovzatých odborníkov z medicínskej praxe. Ak ste teda zvedaví, či bola tá-ktorá choroba v seriáli naozaj vymyslená, alebo sa máte začať báť, pozývame vás na exkurziu do sveta doktora Housa.... celý text

Emik87
23.02.2024 3 z 5

Knížka k mému oblíbenému seriálu. Ale jak to tak bývá, seriál je lepší.

lucka1998
26.10.2020 2 z 5

Kniha která ukazuje rozdíly mezi seriálem a realitou. Od vyšetřování pacienta lékařem, přes nemoci, po vedení nemocnice. Informace jsou zajímavé, ale kniha se mi těžko četla, nebyla napsaná čtivě. I když jsem se na knihu těšila, už se ke knize určitě nevrátím.

Ashi
11.07.2020 3 z 5

Úplně mi nesedl styl psaní, ale kniha popsiuje rozdíly v seriálu oproti realitě. V zásadě všechny nemoci jsou pravda - ale řešení v seriálu se lišilo. každopádně informace zajímavé.

DarthSoren
28.10.2018 4 z 5

Kniha sa viac sústredí na skutočné postupy diagnostických oddelení v Spojených Štátoch a na liečbu diagnóz, ktoré boli uvedené v seriáli, než na samotné postavy alebo príbehy, ktoré sme mali možnosť vidieť. Holtz porovnáva fakty a netradičné postupy filmového doktora Housea. Úprimne, nečakal som nič viac ani nič menej. Dostal som presne to, za čo som zaplatil a pri čítaní som sa bavil (rozumej zaujalo ma to).

Peter.Melon
22.05.2014 3 z 5

Dobrá kniha o Dr.Houseovi,celkem se mi líbí.Jen tu nejsou žádné fotografie...Hodnotím ji průměrně 6/10.

Sisi74
29.07.2013 3 z 5

Nedozvíte se příběhy ze seriálu, kniha je zaměřená na vysvětlení různých diagnóz, postupů a metod, které lékaři v seriálu uváděli. Zároveň autor uvádí na pravou míru předkládaný systém fungování amerického zdravotnictví. Myslím, že proto, aby si tuto knihu čtenář užil, je dobré mít seriál "zkouknutý", jinak se bude hůř orientovat.

BaraO
30.06.2013 4 z 5

Svělá knížka pro lidi, kteří se zajímají o medicínu, jsou zde nejrůznější nemoci, jejich léčba, ale i všeobecný přehled o chodu nemocnice a dnešním lékařství.

Isadora
01.03.2012 4 z 5

V knížce je hlavně popis nemocí, které se v seriálu objevily a jejich léčba.