Doživotí

Doživotí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235179/mid_dozivoti-tfm-235179.png 4 184 41

Zcela unikátní kniha, která nemá v Čechách obdoby. V českých věznicích žije více než třicet doživotně odsouzených vězňů. Všichni odsouzení odpykávají trest za hrůzné činy, které se zcela vymykají lidskému chápání. Ovšem jsou to stále lidé, kteří mají pocity, emoce a často i pocit nespravedlnosti s tím jak byl jejich proces veden. Autor Luboš Veselý se rozhodl pro velmi nelehlý úkol. Podařilo se mu přesvědčit mnoho kompetentních lidí, kteří mu umožnili osobní setkání ve věznicích a především dokázal přesvědčit vězně k autentické a otevřené zpovědi, která je základem této knihy. Máte tedy možnost číst výpovědi Jiřího Kajínka, Oto Bierdemana, Ludvíka Černého či posledního vězně odsouzeného původně k trestu smrti Zdeňka Vocáska. Nejedná se věru o veselé čtení, ale přesto je mnoha ohledech poučné a přínosné.... celý text

immortal-party
15.06.2011 5 z 5

po přečtení faktu, že tato kniha právě vychází jsem si ji okamžitě půjčila jak jen to bylo možné. nadchla jsem se už jen pro ten nápad něco takového napsat. de facto i zakusit (rozhovory face to face s vrahy anebo podle výpovědí s nevinnými vězni).
všechny rozhovory byly něčím zajímavé/specifické, ale i tak jsem nemohla přehlédnout společný rys u každého z věznů (snad kromě Kajínka), a sice, že se každý cítí ublížený, nesmířený se svým trestem, někdy i právě nevinný.
paradoxně jsem nebyla ani tak zaujatá sexuálními devianty, ač tohle je "my cup of tea", ale odosuzeným Stodolou, jehož manželku po pár letech propustili.
a Oto Biederman (Kolínský gang) byl dobrej gauner tyjo.
vřele doporučuji. čtivé!